Reklama:

Mistrovství ČR v bench-pressu
mužů a žen 2010 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 10. dubna 2010 se zhostil oddíl SK Kuřim pořádání vrcholné soutěže národní úrovně v tlaku na lavici. Klání proběhlo, jako již mnohokrát, v tělocvicně základní školy Tyršova. Vážení začalo okolo 9. hodiny a bylo smysluplně rozděleno do dvou místností. Pochvalu si též zaslouží prostorná rozcvičovna se třemi benchovými lavicemi, občerstvení bylo samozřejmostí.

Závod začal přesně ve 12 hodin, kdy nastoupily ženy - konktrétně kategorie do 56 kg, kde vyhrála Daniela Poláková z SK Gym Olomouc výkonem 70 kg, druhé místo obsadila Hana Štěchová tlakem 65 kg a na třetí pořadí odsunula tělesná hmotnost Jitku Raclavskou s totožným výkonem, jakého dosáhla Štěchová. V kategorii ženy do 60 kg byla nejúspěšnější Petra Ličková z SK MP Sport Děčín, těsně za ní se umístila Petra Steinerová a bronz získala Václava Zodererová. V kategorii do 67,5 kg byla jasnou vítězkou Jana Došlíková z TJ Autobrzdy Jablonec, která odjela všechny své pokusy bez stahovacího benchového dresu, za ní se umístila domácí závodnice Veronika Vaclová a stupně vítězů doplnila Alena Krčmářová. Mezi ženami do 75 kg byl asi největší boj ze všech ženských kategoríí. Jana Hrabalová zvolila základ 92,5 kg, což by jí stačilo na prvenství, bohužel jí ani jeden pokus nebyl uznán. Z vítězství se tedy radovala Jana Szmigielová ze Sokolu Domažlice s úspěšným pokusem na 90 kg. Stejný výkon předvedla i Iva Drobná, kterou ale vyšší tělesná hmotnost odsunula na druhou příčku. Bronz získala Martina Koutňáková za tlak 75 kg. Petra Bričová z TJ Sokol Nymburk si připsala prvenství v kategorii do 82,5 kg a dlouholetá česká elitní závodnice Hana Takáčová získala zlato v kategorii do 90 kg. Nutno podotknout, že se jednalo o nejlepší výkon mezi ženami po přepočtu na Wilksův koeficient.

Následovaly mužské kategorie, ze kterých se představili jako první závodnicí do 67,5 kg. V této kategorii zvítězil Tibor Šalát z SKST Litvínov výkonem 152,5 kg a následován byl veteránem Rudolfem Böhmem s úspěšným pokusem na 147,5 kg. Mezi muži do 75 kg vyhrál Karel Kopal z Olympic Fitness Březová a stupně vítězů doplnili ještě druhý Marcel Rösler a třetí Dušan Šiška. V kategorii do 82,5 kg zdolali Jakub Sedláček z TJ Spartaku Rokytnice a Aleš Košťál z TJ Lovochemie Lovosice shodně 212,5 kg, ale vyšší hmotnost znamenala pro Košťála stříbro. Sedláček se ovšem mohl radovat hned dvakrát, neboť opět zlepšil juniorský rekord. Bronzová pozice připadla Čestmíru Wolfovi za výkon 190 kg. Kategorii do 90 kg s jasným přehledem vyhrál Jiří Kati ze Slezanu AK Opava, když v základu pokořil 240 kg. Na dalších dvou pokusech se snažil vylepšit český rekord na 245 kg, ale byl bohužel neúspěšný. Domácí závodník Miloš Hýbl ukončil soutěž na 225 kg a skončil druhý, stupně vítězů pak doplnil Miroslav Paukert.

Za tlak 240 kg získal první pozici v kategorii do 100 kg Vladislav Havrlík z KST FC Příbram, za ním skončil Milan Selinger výkonem 225 kg a váhu 220 kg zdolali shodně Pavel Černák a Jiří Zahraj, ale vyšší váha rozhodla v neprospěch Zahraje. Sokol Nymburk ovládl stupně vítězů v kategorii do 110 kg, a to v následujícím pořadí: Zbyněk Krejča, Miloslav Kaliba a Jan Pinc. V kategorii do 125 kg se ze zlaté medaile radoval opět závodník Sokola Nymburk Pavol Demčák, na místě druhém skončil Martin Šumbera a třetí byl Michal Mihály, v jehož neprospěch opět rozhodla tělesná váha. Před námi byla poslední kategorie, a to nad 125 kg, ve které jednoznačně zvítězil s výkonem 302,5 kg Milan Špingl ze Sokola Nymburk, což znamenalo i nový mužský rekord v této kategorii. Za tlak 260 kg získal stříbro Jaroslav Šoukal a bronz připadl veteránu Antonínu Šotovi.

Soutěž proběhla v rychlém tempu a bez větších komplikací, pochvala také patří týmu nakladačů, který pracoval skutečně odpovědně, a tak nedošlo k žádným úrazům. Hodnotné věci pro závodníky věnovaly firmy TOS Kuřim, Vitalmax a město Kuřim.


Omluvte, prosím, sníženou kvalitu fotografií.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 82 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra