Reklama:

Mistrovství Čech v bench-pressu mužů a žen 2010 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Kolik zvedáš na bench-press? To je otázka, kterou Vám položí téměř každý, jakmile se zmíníte o tom, že cvičíte s činkami. Ti, kteří se rozhodně nemusí stydět za odpověď na tuto otázku, si dali dostaveníčko v prostorách Sokola Vršovice v Praze. Ke klání se dostavilo celkem 60 závodníků a závodnic z celých Čech. Po prezentaci, zvážení a kontrole používaného vybavení byli závodníci rozděleni do pěti skupin. První skupinou soutěžících byly ženy, kterých se sjelo celkem 16. Ve 12:30 vyzval hlavní rozhodčí Miroslav Vacek první závodnici k nástupu na činku a tím začala vlastní soutěž.

V kategorii žen do 56 kg se představily celkem tři závodnice, z nichž nejúspěšnější byla Hana Štěchová ze Spartaku Pelhřimov s výkonem 67,5 kg. Celkem slušné zastoupení měla kategorie do 60 kg, kde nastoupily čtyři závodnice. Vítězkou se stala Petra Steinerová z Baníku Meziboří výkonem 87,5 kg. Za zmínku jistě stojí výkon Adiny Hykové (ročník narození 1943), která obsadila třetí příčku výkonem 77,5 kg. Kategorie do 67,5 kg našla suverénní vítězku v Janě Došlíkové, která zvítězila výkonem 90 kg. V kategorii do 75 kg byla ze čtyřech nastoupivších dívek nejúspěšnější Jana Hrabalová, která vytlačila 92,5 kg. V kategorii do 90 kg jasně kralovala naše nejúspěšnější závodnice v bench-pressu Hana Takáčová, která ve třetím pokusu vzepřela 132,5 kg. Stala se zároveň i nejlepší závodnicí startovního pole žen po přepočtu výkonu na Wilksovy body.

44 přítomných mužů bylo rozděleno do devíti váhových kategorií. Snadnou práci měl v kategorii do 60 kg jediný soutěžící Daniel Pianka. Rozhodně se však nemusí stydět za předvedený výkon 120 kg. Velice zajímavý souboj svedli v kategorii do 67,5 kg Marek Jelínek a Tibor Šalát, kteří předvedli shodný výkon 147,5 kg. O titulu mistra Čech rozhodla nižší tělesná hmotnost prvně jmenovaného. Mezi čtyřmi závodníky kategorie do 75 kg byl nejsilnějším Karel Kopal, který vytlačil slušných 180 kg. V kategorii do 82,5 kg zvítězil výkonem 210 kg Aleš Košťál z Lovochemie Lovosice před veteránem Tomášem Ježkem z Příbrami. Zastoupení šesti mužů měla kategorie do 90 kg, kde předvedl 220 kg vítěz Pavel Černák z SK Olymp Nový Bor. Mimochodem, jeho výkon by stačil na vítězství i v kategorii do 110 kg.

Nejpočetněji obsazenou kategorií byla „stovka“, kde se představilo celkem 9 soutěžících. Ze sedmi závodníků, kteří si zapsali platný pokus, byl nejlepší Vladislav Havrlík z Příbrami. Ve třetím pokusu zvedl celkem snadno 235 kg. Kategorie do 110 kg nabídla souboj šesti borců, z nichž nejsilnějším byl Pavel Hulák ze Sokola Nymburk s výkonem 215 kg. V „lehkém supru“, kde se představilo rovněž šest borců, zvítězil kvalitním výkonem 255 kg Pavol Demčák ze Sokola Nymburk. V kategorii „těžkotonážníků“ nad 125 kg předvedl úctyhodných 280 kg Milan Špingl, které mu zajistily vítězství před druhým Jaroslavem Šoukalem, který předvedl taktéž nádherných 270 kg. Do poslední chvíle probíhal napínavý souboj o třetí místo. V něm nakonec díky nižší tělesné hmotnosti slavil „placku“ Lukáš Doubek před obrovitým veteránem Petrem Macákem ze Sedlčan. Oba vzepřeli shodnou hmotnost 230 kg. Tímto výkonem čerstvý šedesátník Macák neoficiálně o 15 kg překonal světový rekord ve věkové kategorii masters III (nad 60 let). K uznání světového rekordu by bylo zapotřebí, aby soutěž rozhodovali tři rozhodčí s mezinárodní licencí. Takto mu mohl být uznán „pouze“ rekord český. I tak gratulujeme k předvedenému výkonu!

Po sečtení výsledků a vypsání diplomů nechal hlavní rozhodčí a předseda Českého svazu silového trojboje Miroslav Vacek nastoupit všechny závodníky a začalo vyhlašování vítězů jednotlivých kategorií a taktéž absolutního pořadí po přepočtu na body. Na závěr poděkoval Miroslav Vacek všem zúčastněným závodníkům za předvedené výkony, pořadatelům za uspořádání kvalitní soutěže a nezapomněl vyzdvihnout práci pozorných nakladačů, díky jejichž pohotovosti proběhla soutěž bez zranění. Vyslovil potěšení z počtu zúčastněných, především pak z obsazenosti ženských kategorií, což nebývá na většině soutěží zvykem. Nakonec pozval všechny na MČR v bench-pressu, které se bude konat 10. dubna 2010 v Kuřimi.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Zodiak411 (01:11) • A děkuji za upozornění ohledně interpunkce. Jsem rád, když mohu něco zlepšit. :) (nemys...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Zodiak411 (00:57) • th.0th: Sorry, ale můj názor je ten, že tvrdit o špičkovém kulturistovi, že jeho forma...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Blaster (23:31) • th.0th, nemas fotku. Ako sa teda opovazujes navazat sa do pysneho princa na hnoji menom...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
th.0th (21:13) • Zodiaku, Zodiaku, to už fakt přeháníš. Jseš největší hater na Ronnie, kdokoliv cokoliv...
magazínTréninkový videolog: Boris Orava (04/...
sz0ty (15:06) • Skvělý videolog. Vůbec jsem o trzích nevěděl a jenom ze záběrů mě mile překvapily ceny....Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra