Reklama:

Mistrovství Moravy v silovém
trojboji 2010 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 6. 3. 2010 se ve Vranovicích konalo 18. mistrovství Moravy mužů a žen v silovém trojboji, které bylo zároveň nominačním závodem na mistrovství České republiky mužů a žen pro rok 2010. Celá soutěž proběhla v klidné a přátelské atmosféře, která byla znásobená také tím, že oddíl silového trojboje TJ Sokol Vranovice slaví v letošním roce 20. výročí svého založení.

Závodů se zúčastnilo 29 závodníků v 8 váhových kategoriích. Jako tradičně byly nejméně obsazené kategorie nejlehčí a nejtěžší. Ale ani menší konkurence nezabránila závodníkům ve snaze předvést co nejlepší výkony. Nejobsazenější kategorie byla do 110 kg, kde se utkalo 7 trojbojařů. Zvítězil v ní Roman Svoboda z TJ Spartaku Pelhřimov. Shodný počet pěti soutěžících byl v kategoriích do 75 kg s vítězem Tomášem Lackem z TJ Svitavy, který je také vítězem celého mistrovství dle Wilkse s 480,56 body, dále v kategorii do 82,5 kg, kde vybojoval vítězství pro domácí oddíl Pavel Pláteník. V poslední kategorii s pěti borci do 100 kg si odvezl prvenství do SK Kuřim Jiří Zimula, který je mimochodem také rozhodčím silového trojboje. V nejlehčí kategorii do 60 kg se stal vítězem pohořelický Bronislav Tvrdoň. Jeho oddílový kolega Zdeněk Kučera získal s velkým náskokem prvenství v kategorii do 90 kg a obsadil bronzovou příčku v hodnocení dle Wilkse (458,02 bodů). Do Zlína si odvezl pohár vítěze Pavel Kaňák, který byl nejlepší v nejtěžší kategorii nad 125 kg.

Nejhodnotnější výsledek v trojboji předvedl Martin Šumbera ze Sokola Rosice, vítěz kategorie do 125 kg, který měl nejlepší výkony jak v dřepu - 300 kg, tak i v tlaku - 230 kg. Všechny jeho výkony měly součet 800 kg, což byl na letošním klání nejlepší výsledek. Rosický borec se umístil na druhém místě v bodování podle Wilksova koeficientu s 462,08 body. Nejúspěšnější mrtvý tah s hodnotou 305 kg se povedl Janu Schmidtovi z TJ Olympie Zlín.

K pěkným sportovním zážitkům tohoto mistrovství patřil i pokus Petra Bolfa z SK Kuřim o juniorský rekord v tlaku v kategorii do 110 kg, který měl dosud hodnotu 222,5 kg. Petr si na svůj druhý pokus v tlaku nechal naložit na činku 225 kg a celý sál s napětím očekával, zda bude tento výkon platný. Pokus vyšel a Petr Bolf, odměněný potleskem, se stal novým juniorským rekordmanem v tlaku v kategorii do 110 kg. Na třetí pokus si kuřimský závodník nechal naložit 230 kg, ale tato hmotnost byla bohužel prozatím nad jeho síly.

O rychlý a úspěšný průběh soutěže se postarala velmi dobrá úroveň organizace. V jejím čele stál jako tradičně jeden ze zakladatelů místního oddílu, jeho předseda a dá se bez nadsázky říci i „duše“ vranovického silového trojboje pan Ivan Karpíšek, který je mimo jiné i mezinárodním rozhodčím IPF a předsedou komise rozhodčích v Českém svazu silového trojboje. Na tomto mistrovství plnil pan Karpíšek také funkci delegáta svazu a komentátora.

Kromě dobrých organizátorů přispívají k úspěchu soutěží i sponzoři. Na tyto závody pořídil poháry pro vítěze kategorií místní Sokol Vranovice. O věcné dary se postarali: VITALMAX, M. Kohler - kamionová doprava, autodílna Slaný, Stolařství ARBOR s.r.o., JICOM, spol. s r. o., smíšené zboží Toncr, JAPEZ Vranovce, Pneuservis p. Bartoš, Vinařství Ing. J. Dofek.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

11.03.10:18CIZOPASNIK - Diky za upozorneni, chybicka opravena.
11.03.10:13bikon - `K pěkným sportovním zážitkům tohoto mistrovství patřil i ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra