Reklama:

Mistrovství Čech v silovém
trojboji 2010 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Vydatné přívaly sněhu neodradily v sobotu 6. března 2010 příznivce silového trojboje, aby se sjeli do tělocvičny základní školy generála Peřiny v Praze 6 - Řepích. Zde se totiž konalo 18. mistrovství Čech v silovém trojboji mužů a žen. Zima se v tento den rozhodla všem ještě ukázat svou sílu a vzhledem k hustému sněžení měli někteří účastníci závodu potíže dostat se na místo konání včas. Naštěstí vše dobře dopadlo a soutěž mohla, i když s malým zpožděním, začít v půl jedenácté dopoledne. Před samotnou soutěží probíhalo od osmi hodin vážení a následně byli závodníci rozděleni do tří skupin a dvanácti váhových kategorií.

Nejvíce obsazenou váhovou kategorií byla kategorie mužů do 100 kg, kde soutěžilo osm trojbojařů. Nejméně obsazenou byla již tradičně kategorie žen, na mistrovství se jich sešlo pouze pět. Celkem se soutěže zúčastnilo 36 závodníků. První disciplínou byl dřep. Zde se z žen nejlépe předvedla Petra Ličková z SKP Sport Děčín, která dřepla 135 kilogramů. Získala tak mezi ženami také nejvíce bodů dle Wilkse. Z mužů si na dřep nechal nejvíce naložit Pavel Čurda z TJ Sokol Bořislav - 325 kg. Po jedné hodině odpolední se stojan na dřepy vyměnil za lavičku na bench-press, který byl druhou disciplínou tohoto mistrovství. Nejvíce kilogramů, rovných 265 kg, zatlačil mistr České republiky v bench-pressu Zbyněk Krejča z TJ Sokol Nymburk, který při třetím pokusu zkusil překonat svůj dosavadní rekord, ale bohužel se mu to nepodařilo. Avšak kilogramy, které zvládl, jsou i tak úctyhodné. Zbyněk také nazvedal nejvíce kilogramů napříč kategoriemi (890 kg) a získal nejvíce Wilksových bodů (519,49). Z ženských závodnic se na bench-pressu nejlépe dařilo Janě Szmigielové z TJ Sokol Domažlice, ta si s přehledem troufla na 85 kg. Z žen tak Jana nazvedala i nejvíce kilogramů (360 kg).

Třetí a poslední disciplínou byl mrtvý tah, jenž se nejvíce povedl Pavlu Čurdovi z TJ Sokol Bořislav, který si na činku nechal naložit 325 kilogramů. O nejlepší výkon v mrtvém tahu se mezi ženami podělily Jana Szmigielová a Kateřina Türbová. Obě utáhly 145 kg.

Vyhlášení vítězů proběhlo po krátké pauze v půl šesté večer. Odměněni medailemi, diplomy a doplňky od firmy Vitalmax byli první tři nejlepší závodníci z jednotlivých váhových kategorií. Na mistrovství závodila pouze jediná dorostenkyně. Tou byla Markéta Kovrsková z SK Power Fitness Mlabá Boleslav. Umístila se v kategorii žen do 60 kg na druhém místě s 285 nazvedanými kilogramy (dřep 110 kg, bench-press 65 kg, mrtvý tah 110 kg) a s 320,65 body dle Wilkse. Závodníkem v kategorii juniorů byl Miroslav Pavlíček ml. z TJ Sokol Vršovice, jenž mezi muži do 110 kg získal třetí místo.

Nejstarším účastníkem mistrovství byl Miroslav Pavlíček st. (ročník 1963) z oddílu Sokol na Mělníce. Při dřepu zvládl 225 kg, na tlak se mu povedlo pěkných 145 kg a na mrtvý tah utáhl 215 kg. Celkem nazvedal v trojboji 585 kg, to mu zajistilo v kategorii nad 125 kg druhé místo na stupni vítězů. Tento závodník byl také jedním ze tří zástupců kategorie masters v této soutěži. Dalšími závodníky v kategorii masters byli známý trojbojař Karel Ruso z TJ Sokol Nymburk (dřep 220 kg, tlak 80 kg, tah 220 kg, trojboj 520 kg, 401,39 bodů dle Wilkse) a Vladimír Medek z TJ Spartak Rokytnice (dřep 240 kg, bench 177,5 kg, mrtvý tah 230 kg, trojboj 647,5 kg, 438,29 bodů).

Kdyby se hodnotily jednotlivé oddíly dle úspěšnosti mužských závodníků, umístil by se nejlépe oddíl TJ Sokol Nymburk. Za ním TJ Sokol Praha Vršovice a na třetím místě KST Holohlavy. Podle úspěchů ženských závodnic by na prvním místě skončil oddíl SKP Sport Děčín, druhý TJ Sokol Domažlice a třetí TJ Sokol Nymburk. Všem vítězům patří veliká gratulace a těšíme se na jejich výkony na mistrovství České republiky!
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

13.03.23:18Míra Pavlíček - diky za opravu a preji dalsi povedene reportaze!!!+1
11.03.09:23Míra Pavlíček - do kategorie masters patrim,jako druhym rokem nejstarsi uc..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra