Reklama:

Fedor Emelianenko - krátký rozhovor

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

Na zahraničním webu mixfight.ru se objevil nový rozhovor s aktuálně nejlepším ultimátním zápasníkem těžké váhy, který je mnohými považován za nejlepšího MMA bojovníka všech dob Fedorem Emelianenkem. Ve dvaatřiceti zápasech neporažený Emelianenko se stal ikonou smíšených bojových sportů a jeho popularita v Rusku by se dala srovnat s popularitou velkých hokejových hvězd. Brzy jej čeká první letošní zápas s Fabricem Werdumem. Mnohem více se ale spekuluje o titulovém souboji mezi ním a Alistairem Overeemem. Ačkoliv se tento rozhovor žádných z aktuálních témat nedotknul, nabízí další zajímavý pohled do mysli fenomenálního ruského MMA bojovníka.

Zdáš se být jako chlap, co se drží nohama na zemi. Nezačínáš být unavený ze všech těch záležitostí, které nemají nic společného se samotným zápasem, jako rozhovory, focení?

Před kamerou nehraji. Jsem takový, jakého mě vidíš. Rád zůstávám doma a trénuji ve Starém Oskolu. Ale rozumím, že tohle je součástí hry, bojovník se musí ukazovat, účastnit se různých mediálních akcí, poskytovat rozhovory, dávat autogramy. Rozumím tomu a akceptuji to. Neobtěžuje to tolik, abych skončil nepřipravený na zápas. Trénink je můj hlavní cíl a věnuji mu většinu času.

Co je tvou radou pro mladé, kteří sní o kariéře, jako je ta tvoje?

Trénovat tvrdě, to je to lehké. (smích) Mít talent dneska nestačí. Být specialista na boj na zemi vám nepomůže před knokautem, pokud nemáte žádnou obranu vestoje. Můžete být dobrým zápasníkem, ale s nekonečnými strhy se jen vyčerpáte. Musíte pilně pracovat na každém aspektu. Rozvíjení a zdokonalování vašich schopností zabere roky. Ale potřebujete věřit v sebe sama, ať se děje cokoliv.

Zápasil bys rád v budoucnu podle pravidel K-1, například proti Badru Harimu?

Ne, nevidím se v K-1. Možná, že to vypadá podobně, ale trénink musí být zcela přizpůsobený K-1. Respektuji K-1 bojovníky, ale primárně se soustředím na kariéru ve smíšených bojových sportech.

Otevřel sis svoji vlastní tělocvičnu ve Starém Oskolu. Přišli tam trénovat nějací známí bojovníci? Jaká je tvá představa do budoucna, chceš trénovat lidi, organizovat akce…?

Jsem šťastný, že mám tady otevřenou tuhle velkou akademii. Je otevřená pro každého, kdo je ochotný tam trénovat. Budu tam také trénovat s týmem Red devil. Co se týče mě, plánuju zápasit tak dlouho, jak mi to mé tělo dovolí. Potom se uvidí. Konkrétně jsem o tom nepřemýšlel, ale věřím, že budu pomáhat mladým sportovcům připravovat se na jejich zápasy.

Co si myslíš o zápase s Joshem Barnettem? Přeješ si s ním pořád zápasit, po tom, co se stalo? (Pozn. red: Joshův a Fedorův společný zápas byl zrušen kvůli Joshově pozitivnímu dopingovému nálezu.)

Nemůžu mluvit za Joshe, ale pokud dostane povolení, je to dobrý zápas, který lidé chtějí vidět. Považuji ho za kamaráda a je to vynikající bojovník, ale jsme profesionálové. Navíc já jsem byl připravený na zápas s ním už minulý rok.

Jaký sport rád sleduješ a jaký rád provozuješ?

Já příliš nesleduji sport v televizi ani nenavštěvuji arény, protože na to nemám čas. Můj zbývající čas trávím s rodinou a blízkými.

Jaké jsou tvé končíky kromě zápasení?

Trénovaní zabere opravdu hodně času z mého programu, takže se snažím zbývající čas strávit s rodinou nebo jdu do kostela.

Jak se vede tvému bratrovi Ivanu Emelianenkovi? Udělá brzy svůj debut v MMA?

Trénuje. Dokonce zápasí a připravuje se v různých bojových sportech pro svůj debut v MMA. To byl plán.

Proč nechceš mít svalnatější tělo? Nechtěl bys být ještě silnější?

Před povinnou vojenskou službou jsem byl menší. Ale potom jsem přibral a nyní vypadám stejně, jako jsem vypadal před 10 lety. Tohle je přirozená forma pro moje tělo. Trénuji tvrdě a běhám 10 km jako denní základ. Sport není o vzhledu, ale o kvalitě, připravenosti a výkonu.

Jak se cítíš jako nejlepší bojovník na zemi?

Nikdy jsem se nepovažoval za nejlepšího. MMA je sportem a je tam hodně oblastí pro rozvoj mých dovedností. Nikdo není neporazitelný, ale pro minimalizování šancí, že budete poraženi, musíte být připraveni.

Zdroj:
mixfight.ru
foto - mmatoday.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

06.03.16:47Douglas - Amen. :-D
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 27 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra