Reklama:

Mistrovství jižních a západních Čech v silovém trojboji - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 6. 2. 2010 přivítal Sokolov 22 silných mužů a 4 silné ženy, aby se zde utkali v oblastní soutěži v silovém trojboji. Soutěž uspořádal oddíl Baník Sokolov ve spolupráci se Spartakem Chodov pod vedením ředitelky soutěže paní Hany Takáčové, naší veleúspešné reprezentantky v bench-pressu.

Soutěž se konala v "osvědčených" prostorách vzpěračského sálu Baníku Sokolov. Je zde dostatečně velká rozcvičovna s množstvím činek a závaží. Vzhledem k nepříliš velkému počtu soutěžících, kteří byli rozděleni do 3 skupin, měla soutěž celkem rychlý průběh.

Jako první se představily ženy a kategorie mužů do 75 kg. V ženách do 67,5 kg startovala jediná závodnice Pavla Kladivová, což v žádném případě nesnižuje její výkon. Potlesk od publika sklidila především za nový český rekord v mrtvém tahu, a to 196 kg! To už je pro ženu solidní porce.

V kategorii do 75 kg žen už byla přeci jen větší konkurence. Představily se zde tři ženy, z nichž nejlepší byla Jana Szmigielová z Domažlic, zlato si odvezla za výkon 370 kg. Muže do 75 kg reprezentovali 4 závodníci, výkonem 467,5 kg zvítězil Martin Dolejš. V kategorii do 82,5 kg soupeře svým výkonem "vyškolil" nestárnoucí Petr Hrubý z domácího oddílu Baník Sokolov. Letos osmapadesátiletý veterán nazvedal 220 kg + 140 kg + 210 kg (dřep + bench-press + mrtvý tah). V "devadesátce" se představili čtyři borci. Bez větších problémů zde zvítězil Petr Krákora z Dobřan výkonem 575 kg. V kategorii do 100 kg, kde nastoupili rovněž čtyři závodníci, zvítězil Petr Schmid ze Sokola Vršovice, který se v soutěži zachraňoval až třetím pokusem ve dřepu. Na druhém místě skončil Karel Pinkava, jenž předvedl slušný mrtvý tah s 270 kg.

Kategorie do 110 kg čítala pouze dvě jména. Před juniorem Miroslavem Pavlíčkem získal první místo za výkon 632,5 kg Aleš Vacek z Dobříše. Skutečnou třešničkou na dortu byly výkony vítězů v lehkém a těžkém "supru", chcete-li kategorie do 125 kg a nad 125 kg. Do 125 kg se na stupni vítězů radoval Martin Šafář ze Sokola Vršovice, který zaujal především snadným bench-pressem 220 kg. Nad 125 kg, kde startovali 2 závodníci, předvedl dřep s 305 kg Pavel Čurda. Za svou hloubku doslova až na paty a ukázkovou techniku sklidil zasloužené ovace. Jeho velice slušná "mrtvola" s 320 kg ukončila celou vydařenou soutěž. Absolutním vítězem soutěže se v přepočtu na Wilksovy body stal Martin Šafář za 456,300 bodů (na fotografii vlevo). Gratulujeme!
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra