Reklama:

Mistrovství severních a východních Čech v silovém trojboji - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 6. února 2010 se do severočeského města Litvínova sjeli nadšenci silového trojboje. V nákupním středisku MÁJ se konalo 18. mistrovství oblasti severních a východních Čech v silovém trojboji mužů a žen.

Od 8. hodiny ranní probíhala prezentace a vážení všech 32 závodníků. Následovalo rozdělení do 3 skupin a 11 váhových kategorií. Nejvíce závodníků soutěžilo v kategorii do 90 kg, a to celkem 8. Nejméně obsazenou byla kategorie žen, zástupkyně něžného pohlaví se sešly pouze tři.

V 10 hodin přivítal závodníky i diváky delegát Českého svazu silového trojboje, a tak mohla začít první disciplína, kterou byl dřep. Každý závodník absolvoval tři pokusy, z nichž ten s největší hmotností se mu počítal do celkového výkonu. Nejlépe se dřep vydařil Vladimíru Popelkovi z TJ autobrzdy Jablonec nad Nisou, který dřepl s vahou 305 kg, a tím se stal jediným závodníkem tohoto mistrovství, který překonal hranici 300 kg. Po této disciplíně soutěž opustil Jan Nedvěd z SK Power Fitness Mladá Boleslav, jemuž se nepovedl ani jeden platný pokus. Po krátké pauze následovala druhá disciplína - bench-press. Ta se nejvíce povedla Pavlu Demčákovi z oddílu TJ Sokol Nymburk, který dokázal zatlačit 255 kg. Ani ženy se však nenechaly zahanbit - Petra Ličková (váha 59,4 kg) z SKP sport Děčín zvládla úctyhodných 80 kg.

Při poslední disciplíně - mrtvém tahu se závodníci opravdu předvedli a objevovaly se zde samé dobré výkony a nejméně neplatných pokusů. Nejlepší výkon opět podal Pavel Demčák, jenž utáhl 285 kg. Tento závodník získal také největší počet bodů dle Wilkse ze všech kategorií a celkově nazvedal největší váhu, a to 830 kg. Mezi závodníky se objevil i ředitel soutěže Radim Kopal z oddílu SKST Litvínov (na fotografii vlevo), který soutěžil v kategorii do 90 kg a dosáhl zde na krásné třetí místo (dřep 220 kg, bench-press 172,5 kg, mrtvý tah 222,5 kg). Nejstarším účastníkem závodu se stal Wolfgang Zimmermann (69 let). Na svůj věk předvedl moc dobrý výkon a v kategorii do 75 kg obsadil druhé místo. Dřepnul 150 kg, zatlačil 95 kg a při mrtvém tahu odlepil od země 200 kg. Celkem nazvedal 445 kg a nasbíral 317,8 bodů dle Wilkse. Pokud Vás zajímá více informací o tomto závodníkovi, jistě Vám mnohé sám zodpoví v krátkém rozhovoru, který se na našich stránkách již brzy objeví!

V 17 hodin proběhlo vyhlašování výsledků, nejdříve se mohli radovat vítězové jednotlivých váhových kategorií, kteří obdrželi medaile, diplomy a doplňky od firmy Vitalmax. Poté následovalo vyhlášení vítězů podle bodů přepočtených dle Wilksova koeficientu. Ti byli odměněni nejen poháry a doplňky, ale také zcela netradičně - pizzou. Nejlepší závodníci neskrývali radost z této chutné odměny. Všem vítězům moc gratulujeme!

V dalším ohlasu z tohoto mistrovství se můžete těšit na rozhovor se zmiňovaným
nejstarším účastníkem Wolfgangem Zimmermannem!
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

10.02.08:01StaryPes - To podepisuju, snad to bude něco rozsáhlejšího.-1
09.02.23:10lkkl - Je skvělé, že s ním bude rozhovor. Těším se.-1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra