Reklama:

Mistrovství oblasti Morava
v silovém trojboji - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V minulém článku Mistrovství oblasti Morava v silovém trojboji - výsledky z konce ledna 2010 jsme Vám
přinesli kompletní výsledky všech soutěžních kategorií. Níže si však můžete vychutnat ještě reportáž
Ireny Pokorné, která byla poslední lednovou sobotu přímo v centru dění.

Zasněžený Podivín přivítal v sobotu 31. 1. 2010 závodníky a příznivce silového trojboje z celé Moravy. Jednalo se o první postupovou soutěž jednotlivců v roce 2010. Letošní zahájení soutěžní sezóny bylo netradiční v tom, že oproti uplynulým ročníkům bylo sloučeno Mistrovství severní Moravy a Mistrovství jižní Moravy v jednu soutěž s názvem: Mistrovství oblasti Morava v silovém trojboji mužů a žen.

Prezentace, která začala už v 8 hodin ráno, se zúčastnilo 62 soutěžících, z nichž byly 3 ženy, 14 dorostenců, 12 juniorů a 33 mužů. Ti se podle své tělesné hmotnosti rozdělili do 13 kategorií. Nejvíce obsazené byly soutěžní kategorie do 82,5 kg a 100 kg, kde se sešlo 11 borců. O jednoho závodníka méně obsahovala kategorie do 75 kg. V kategorii do 90 kg se reprezentovalo 9 mužů a shodný počet šesti soutěžících se utkal ve váhových kategoriích do 110 kg a do 125 kg. Jako na většině těchto soutěží byly nejméně obsazené kategorie do 56 kg, 60 kg, 67,5 kg, nad 125 kg a bohužel i kategorie žen.

V 10 hodin začala vlastní soutěž, a to první časově nejnáročnější disciplínou - dřepem. Každý závodník absolvoval tři pokusy, z nichž ten s největší hmotností se počítá do celkového výkonu stejně jako i v ostatních dvou disciplínách trojboje. S nejvyšší zátěží na čince - 290 kg si úspěšně dřepl Pavel Fučík ze Sokola Pohořelice, vítěz kategorie do 110 kg. Výborně si vedli i dorostenci, junioři a ženy, jak lze vidět na tabulkách dle Wilkse a výsledkové listiny. Po krátké přestávce, během které se stojan na dřepy vyměnil za lavičku na bench-press, se v soutěži pokračovalo. Závodníci nastoupili ke svým třem pokusům. Nejlepší výkon s hodnotou 210 kg si připsal Petr Bolf z SK Kuřim. Poslední disciplína - mrtvý tah - se nejlépe vydařila Pavlu Anderlemu ze Sokola Rosice, stříbrnému v kategorii do 90 kg. Poslední pokusy této disciplíny proběhly po 12 hodinách od zahájení prezentace téměř ve 20 hodin, kdy již byla znát značná únava jak na závodnících, tak i na rozhodčích a fanoušcích.

Po krátké přestávce na zpracování výsledků se přistoupilo k jejich vyhlášení. Medaile a diplomy si domů odvezli vítězové kategorií. Poté se vyhlašovali nejúspěšnější trojbojaři na základě přepočtených výkonů dle Wilksových koeficientů.

Pozn. autorky: Wilksův vzorec je tabulka koeficientů sloužící pro stanovení pořadí. Každému soutěžícímu náleží koeficient daný jeho tělesnou hmotností. Pro zjištění nejlepšího soutěžícího se násobí dosažený výkon v trojboji příslušným koeficientem pro tělesnou hmotnost daného závodníka. Výsledný faktor je přepočteným výkonem dle Wilksova vzorce. Soutěžící s nejvyšším přepočteným výkonem je vyhlášen nejlepším účastníkem.


První tři místa oceněná diplomem:

dorostenci
1. Adam Smolík Uherský Brod
2. Pavel Bartošík Podivín
3. Jan Kovařík Krnov
junioři
1. Marek Kolář Olomouc
2. Jan Strouhal Pohořelice
3. Lukáš Tkadlec Bystřice pod Hostýnem
muži
1. Zdeněk Kučera Pohořelice
2. Pavel Pláteník Vranovice
3. Pavel Anderle Rosice


Pan Jan Filo, ředitel firmy Vitalmax, dodal na soutěž balíčky, které obdrželo 10 prvních dorostenců, 9 juniorů a 18 mužů dle Wilksova vzorce. Závodníci, kteří svým výkonem na této soutěži dosáhli minimálně na III. výkonnostní třídu, nebo mají z loňského roku I. či mistrovskou výkonnostní třídu, a tím i přímý postup, postupují na Mistrovství Moravy, které pořádá pan Ivan Karpíšek 3. 6. 2010 ve Vranovicích.

Dorostenci a junioři, kteří získali jakoukoli výkonnostní třídu, postupují na Mistrovství České republiky, které se koná 27. 3. 2010 v Sokolově a kde proběhne i nominace na Mistrovství Evropy juniorů.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

04.02.16:58rzl - http://fempuleni.rajce.idnes.cz/podivin/#album
04.02.16:58rzl - dovolim si prispet zepar mejma fotkama z podivina
02.02.19:29zamecnictvimp - Český svaz silového trojboje,kapitola: Pravidla sil. trojb..
02.02.15:54Lunreal - Wilksův vzorec je tabulka koeficientů sloužící pro stanove..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 85 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra