Reklama:
Skladem opět všechny příchutě!
100 % Whey Protein v akci 1+1
Náš nejprodávanější protein. Více zde.

Kings of the ring: Návrat Gladiátorů - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

Několikaměsíční přípravy organizátorů a velké očekávání českých i slovenských fanoušků tento pátek vyvrcholily v jeden z nezapomenutelných večerů, který v pamětích přítomných diváků jistě zanechal silné zážitky z vynikající atmosféry a prvotřídních soubojů v ringu. Měl jsem možnost být alespoň částečně u zrodu této jedinečné akce a sledovat "ze zákulisí", jak se z počáteční myšlenky uspořádat v Brně po 5 letech prestižní gala večer, postupně rodila jedna z největších akcí bojových sportů u nás. S blížícím se termínem dostávala původní vize konkrétnější obrysy a přípravy naplno vypukly. Podílelo se na nich několik desítek lidí. Bylo potřeba zajistit obrovský objem různorodých záležitostí. Od těch hlavních, jakými jsou propagace, prodej vstupenek a zajištění bojovníků, jejich ubytování, až po ty nejmenší detaily jako osvětlení nad ringem, občerstvení u stolů nebo zajištění přístupu k internetu novinářům. Zkoordinovat vše k maximální spokojenosti fanoušků i bojovníků je téměř nadlidský výkon. Ani tento turnaj se samozřejmě neobešel bez různých komplikací, které museli organizátoři za pochodu řešit. Došlo z pohledu diváka i na ty nejvážnější a musela se řešit absence některých bojovníků na poslední chvíli, včetně té nejbolestivější a největší ztráty v podobě odstoupení zraněného Ondry Hutníka, na jehož zápas s legendárním Kaoklaiem byli lidé zpočátku nejvíce zvědaví. Pořadatelům se podařilo na tuto velkou ránu rychle zareagovat a do Brna na poslední chvíli přizvali adekvátní náhradu v podobě chorvatské hvězdy Emila Zoraje. Při první akci dokázali eliminovat eventuální nedostatky na minimum. Za zmínku stojí snad pouze špatná viditelnost v určité sekci haly, kde se dá s příslibem pořadatelů do příští akce očekávat odstranění tohoto nešvaru. Z celkové perspektivy byl brněnský "návrat gladitárů" jedním z nejsilnějších zážitků, který se mohl fanouškovi bojových sportů v českých končinách za poslední dobu naskytnout.

Vrchol celého večera, kdy zcela vyprodané a do posledního místa zaplněné hlediště Laser Show Hall hnalo Tomáše Hrona mohutným povzbuzováním jako jeden muž vpřed v titulovém zápase proti Ashwinu Balrakovi, byl vynikající tečkou za celým večerem Kings of the ring. Skvělou atmosféru "brněnského kotle" ocenil i trojnásobný vítěz K-1 a VIP host večera Remy Bonjasky, vedle něhož jsem mohl sedět. Na diváky, kteří přišli již na zahájení úvodního programu, čekal maraton 16 zápasů završený již zmiňovaným soubojem o titul Kings of the ring mezi Tomášem Hronem a Ashwinem Balrakem. Když proběhlo zhruba hodinu před zahájením prvních zápasů shromáždění všech bojovníků a trenérů v hale hotelu, obrátil se v závěru své řeči hlavní promotér Milko Deucman směrem k bojovníkům a řekl: "Ukažte mi show." A bojovníci si tato slova vzali skutečně k srdci. Drtivá většina soubojů přinesla atraktivní duely a bojovníci (až na některé výjimky, viz dále) v nich podali maximální výkony. Již úvodní 4 předzápasy přivedly diváky do správného varu a svojí úrovní si nic nezadaly s profesionálními souboji v hlavní části programu. Když se v ringu začaly objevovat první velké hvězdy české a slovenské scény, začal opravdový návrat gladiátorů. O tom, jak to v ringu probíhalo, si můžete přečíst v následující rekapitulaci.

Předzápasy

Po úvodních ceremoniích, během kterých se v ringu mimo jiné objevil i legendární československý boxer a bronzový medailista z olympijských her v Římě (1960) Josef Němec, přišel na řadu první česko-slovenský souboj těžkých vah mezi Lukášem Horákem a Jakubem Kalou. Oba soupeři se v úvodu na dálku pozdravili lowkicky. Následně se ale Horák do svého soupeře rozjel jako parní válec a sypal jeden úder za druhým. Kala zůstával spíše v pasivní obraně, čímž slovenskému bojovníkovi značně ulehčil jeho snažení. Především tak ztrácel přehled v boji, což se snažil řešit chytáním soupeře do klinčů. Horák dobře kombinoval údery s koleny, v klinčích pak dobře sázel kolena na soupeřova stehna. Kalovy ojedinělé pokusy o odpověď ho nijak neohrozily, proto se mohl neustále hnát vpřed a ze zápasu se stala celkem jednoznačná a monotónní záležitost, ve které měl ve všech směrech navrch Horák. Ke konci třetího kola ve vzduchu viselo KO, Kala ale vydržel na nohou až do konce. Rozhodčí následně ocenili tříkolovou převahu jednomyslným rozhodnutím ve prospěch Lukáše Horáka. Do další bitvy podle pravidel thajského boxu bez loktů nastoupil domácí bojovník Martin Pleva, který zaujal už svým výrazným, nevšedním účesem. Soupeřem mu byl Holanďan Idris Demirci. Váha obou bojovníků (do 65 kg) se odrazila také v zápasovém tempu, které nabralo po úvodním souboji těžkých vah na obrátkách. První vyrovnané kolo se ke konci přeci jen lehce přelilo na stranu Demirciho, jenž nejdříve účinně odpovídal na útoky soupeře a posléze sám přebral roli útočícího bojovníka. Plevova houževnatost se po dvou inkasovaných kopech na hlavu lehce utlumila. V závěru zápasu se tempo ještě zvýšilo, oba bojovníci ze sebe vydali maximum. Mírně lepším bojovníkem byl ale holandský borec, který posléze zaslouženě vyhrál na body.

Předposlední předzápas přinesl adrenalinovou podívanou. Holandský náhradník za Wallida Attadlaouie se postavil našemu bojovníkovi Jiřímu Kopečnému. Od úvodní výměny vzduchem létaly údery z kategorie vypínacích. Oba borci sázeli především na ruce, a tak jejich souboj připomínal spíše boxerské utkání. Ke konci kola byli po sérii inkasovaných úderů oba mírně vláční. Ve druhém kole si díky tvrdé kombinaci přesných úderů vytvořil větší tlak Kopečný, a když zahnal svého soupeře do rohu, povedlo se mu kolenem na hlavu soupeře zápas definitivně ukončit. Následně hozený ručník z Holanďanova rohu ještě před koncem počítání znamenal konečnou úpravu podoby výsledku zápasu na technický knokaut. Tohle byl jeden z nejtvrdších soubojů poslední doby, který jsem mohl sledovat na vlastní oči. Takové zápasy stojí za to vidět naživo! Publikum následně ocenilo potleskem výkon obou borců. Poslední předzápas ve váze -63,5 kg mezi sebou svedli Tigran Movzsysian za Českou republiku a Martin Lokaj za Slovensko. Prozatím nejvyrovnanější souboj museli rozřešit bodoví rozhodčí a nakonec přiřkli vítězství českému zástupci z Muay thai Brno.



Hlavní program večera

Hlavní série zápasů započala vzájemným měřením sil mezi Marcelem Jágerem a Firkim Demircim ve váhové kategorii do 81 kg. První z pěti plánovaných dvouminutových kol bylo vesměs vyrovnanou partií. Oba sázeli více na ruce. Ve druhém kole byl malinko aktivnější Slovák Jáger a dařilo se mu zakončovat přesnými lowkicky. Holanďan jeho kombinacím často utíkal hlubokými duckingy. Ve třetím kole přišel zásadní zvrat celého zápasu. Holandský soupeř se po inkasovaném lowkicku bolestivě skácel k zemi. Po chvíli byl zase na nohou, ale když mu o pár vteřin přistál na stehně další lowkick, rozhodli se trenéři ušetřit svého svěřence dalších devastujících kopů. Zápas skončil předčasně ve třetím kole dalším technickým knokautem. Následoval souboj bojovníků váhové kategorie -71 kg Ndobiho Kandeho a našeho Martina Kališe. Kande hned na začátku vyložil karty na stůl a ukázal, co je jeho hlavní zbraní. Hned v prvních výměnách poslal na hlavu soupeře dva rychlé a tvrdé high kicky. V kombinaci s výborným pohybem pro Kališe představovaly celkem nečitelné a nevyzpytatelné útoky a netrvalo dlouho a přišel po dalším ukázkovém high kicku první knockdown a s ním počítání. Pokud by měl někdo v plánu natočit instruktážní video technik thajského boxu či kickboxu, při natáčení ukázky high kicku by se mohl obrátit na Kandeho. Jeho kopy měly rychlost, tvrdost i technickou dokonalost. Kališ posléze pokračoval dál, ale byl očividně "nahulený" a při pohybech se mu často podlamovala kolena. Kande si byl zřejmě dobře vědom stávající situace, a tak se nikam nehnal, dál pracoval na své hře a čekal na chybu soupeře. Vynikajícími kontry, round kicky a highkicky nedovolil Kališovi, aby se vrátil do utkání a měl zápas zcela ve svých rukou. Ukázal se jako velmi komplexní bojovník a Kališe přebíjel v boxerských kombinacích i v kopech.

Kališ na druhé straně prokázal obrovské srdce bojovníka a dál se snažil s nepříznivým vývojem něco udělat. Ve třetím dějství zápasu trefil Kališ soupeře mezi nohy, a tak se muselo na chvíli přerušovat. Po krátké přestávce Kande znovu trefil hákem našeho bojovníka, který šel k zemi, ale počítán nebyl. Kališ se odhodlal z posledních sil k útoku a snažil se jít do Kandeho boxerskými výměnami. Jenže ty si vyšší Kande dobře pohlídal a sám dobře kontroval rovnými údery. K tomu neustále okopával Kališe tvrdými kopy na hlavu a střed těla. Když jeden z nich opět přistál na Kališově hlavě, poroučel se český bojovník bezvládně k zemi. Nicméně pár vteřin nato opět stál na nohou a chtěl pokračovat dál. Tohle byl neuvěřitelný moment zápasu. Kališ ukázal srdce pravého bojovníka a za tento heroický výkon za hranicemi svých sil si zasloužil velkou poklonu. Ringový rozhodčí však správně usoudil, že by Martin neměl pokračovat dál a utkání ve třetím kole ukončil. Ndobi Kande si zcela jednoznačně došel pro výhru před limitem.

Dalšími soupeři uvnitř brněnského ringu byli Zdeněk Pernica a Buray Bozaryilmaz z Holandska. V úvodu si oba soupeři jasně stanovili role a do konce zápasu se v tomto ohledu prakticky nic nezměnilo. Holanďan od začátku boxoval z ústupu, občas se zastavil, aby svého soka zakontroval nebo mu poslal lowkick. Pernica neustále chodil vpřed za svým soupeřem a v pozdějších kolech už ho doslova naháněl po ringu. Ke konci úvodního kola se holandský bojovník ocitl na zemi, ale počítán nebyl. Pernica mu, zřejmě v návalu adrenalinu, chtěl uštědřit ještě pár ran, ale rozhodčí včas zakročil a následně Pernicu slovně napomenul. Pernica v následujících kolech neúnavně pokračoval v tlaku, předváděl dobré kombinace úderů a na soupeřovy výpady dokázal efektivně povolovat a uhýbat. Holanďan se soustředil především na úniky z Pernicových ofenzivních výpadů a snažil se sázet tvrdé lowkicky. V závěru zápasu přeci jen přitvrdil, povedl se mu i highkick, ale s Pernicou nic neudělal. Pernica na druhé straně vletěl do soupeře naskočeným kolenem. Následné oboustranné výměny trochu zdramatizovaly vývoj utkání, avšak následný Pernicův nápor potvrdil, že český zástupce byl lepším bojovníkem. Po 5 kolech byl vyhlášen jako vítěz na základě bodové převahy 2:1 Zdeněk Pernica.

V pořadí čtvrtý holandsko-český souboj, tentokrát ve váze do 70 kg, svedl mezi 16 provazů ostravského svěřence Como-3 gymu Jakuba Gazdíka a Harrie Lodewijkse. Duel od úvodních vteřin probíhal z velké části v klinčích. Jestliže Gazdík mírně ztrácel na soupeře ve výměnách, v klinčích po většinu času dominoval. Jako čistokrevný thaiboxer neúnavně sázel na spodek a žebra soupeře jedno koleno za druhým. Z výrazu tváře holandského bojovníka bylo patrné, že s přibývajícím časem mu "chutnají" stále méně. Ve druhém kole sklidil Gazdík první ovoce svého cíleného snažení a po kolenu na solar poslal svého oponenta poprvé do počítání. I ve druhém kole měl v boxerských výměnách navrch Holanďan, Gazdík ale záměrně směřoval souboje k tělu a následně do klinče, kde postupně zcela přebíral iniciativu. O pár desítek vteřin později znovu trefil soupeř do břicha a bylo rozhodnuto. Jakub Gazdík si připsal výhru KO ve druhém kole. Po tomto souboji následoval trojblok zápasů podle pravidel MMA. Jak to tak v MMA bývá, ani jeden ze soubojů se nedočkal řádného konce. Do prvního ultimátního utkání nastoupil slovenský MMA fighter Ivan Buchinger a Emruli Jetmir z Albánie. Zápas se ihned přesunul ze stoje na zem. Buchinger se dostal navrch, zasypal Jetmira údery, nasadil mu škrtící techniku a bylo rozhodnuto. Zápas skončil zhruba po 20 vteřinách zápasu vzdáním soupeře ve prospěch Buchingera.

Do následujícího zápasu nastoupil André Reinders. Jeho ruský soupeř Arbi Agujev, původem z Čečenska, připomínal dobře živeného řezníka z východu. Rozhodně nevypadal, že váží pouhých 84 kg, což byl horní váhový limit pro tento zápas. Hned s úvodním gongem do Andrého vlétnul agresivním výpadem a zasypal ho údery. Své přezdívce monster nezůstal nic dlužen. Potom strhl českého ultimáníka na zem. Andrému se po jednom z úderů udělala tržná rána nad obočím a začal krvácet. Nicméně souboj pokračoval dál. Andrého pokus o armbar vypadal velice slibně, ale Agujev z něj unikl. Rozhodčí přerušil zápas a poté opět probíhal boj ve stoje. Než Agujev znovu strhl našeho zápasníka na zem, inkasoval jeden přesný kontr. Andrému se po chvíli podařilo dostat navrch. Stěžejní chyba z pohledu Agujeva přišla, když se chtěl vymanit na sobě ležícímu Andrému a přetočil se na břicho, hlavou k podlaze. André zasypal ruského rivala sérií úderů. Agujev neměl v nevýhodné pozici příliš možností, jak se bránit a rozhodčí se proto rozhodl kvůli jeho pasivnímu počínání zápas ukončit. André tak zvítězil RSC (pozn.: na základě rozhodnutí o ukončení ringovým rozhodčím) v prvním kole. Zápasovou vsuvku ultimátních soubojů uzavřel duel Attily Végha a Aslanbeka Saidova. Attila Végh momentálně míří k evropské špičce a Slovensko v něm má velkou naději do budoucna. Přesvědčil se o tom například i Luboš Šuda na Hell-Cage 3. I v tomto zápase se šlo po úvodní výměně na zem. Saidov strhl slovenského zápasníka a dostal se do výhodné pozice nad svého soupeře, kde vydržel po většinu prvního kola. Véghova kvalitní obrana však Saidovi nedovolila příliš bodovat. Ani ve druhém kole si diváci výměn ve stoje příliš neužili. Zápas se znovu přesunul na zem. Tentokrát byl iniciátorem Attila, který chytil soupeře do gilotiny, ale navrchu byl opět jeho soupeř. Attilovi se ovšem povedlo chytit soupeřovu hlavu a ruku do trianglu (pozn.: název techniky v MMA, v anglickém názvosloví triangle choke). Trvalo dobrých pár desítek vteřin, než mu jeho soupeř odklepal. Nakonec vítězí Attila vzdáním soupeře ve druhém kole.



Po posledním MMA zápasu proběhla krátká přestávka a program pokračoval posledními pěti souboji. Závěrečnou pětici soubojů otevřel zápas vypsaný na 5 kol po 3 minutách mezi Tomášem Šenkýřem a Ivanem Staničem. Lépe zahájil Šenkýř. Kombinace úderů zavíral tvrdými lowkicky. Když seknul Staniče hákem přímo na bradu, přišlo první počítání v tomto zápase. Ale soupeř chtěl pokračovat dál. Tomáš vycítil šanci a vrhl se střemhlav do svého soupeře. Pravděpodobně zde udělal chybu, která ho stála celkové vítězství. Tomáš se zřejmě nechal strhnout atmosférou a vrhl se střemhlav do soupeře. Přidal na aktivitě, důrazu i agresivitě a šel si pro KO, jenže přitom výrazně slevil z obrany a do útoku chodil hodně otevřený. To se mu také vymstilo. Ztratil v této části zápasu spoustu sil, které mu později chyběly v dalších kolech a zároveň inkasoval tvrdý kontr, po kterém zavrávoral a dostal se do velkých problémů. Závěr první tříminutovky byl divácky velmi atraktivní, vzduchem létaly tvrdé háky a direkty, které nacházely na obou stranách svůj cíl. Tempo se ve druhém kole oproti úvodu mírně zpomalilo, soupeři drželi vesměs vyrovnanou partii, za každou povedenou kombinaci z jedné strany přišla obdobná odpověď ze strany druhé. V polovině zápasu se na Tomášovi naplno projevila únava, začal být více pasivní, čehož ihned využil soupeř a posílal mu kombinace úderů na hlavu i tělo, většinu akcí zakončoval lowkickem na přední nohu. S přibývajícím časem se dostavila náležitá odezva a Tomáš začal na rozkopanou přední nohu došlapávat jen zlehka a bolestivě. Ve čtvrtém kole se ale vrátil do zápasu a začal znovu chodit do útoků. Jedním z úderů roztrhl soupeři obočí. Následně se muselo přerušit a čekalo se, jestli ošetřující lékař pustí Staniče dál. Pustil, a tak pokračovala nevídaná bitva uvnitř ringu dál. Tomáš se hnal vpřed a Stanič dobře odpovídal z ústupu, strhující závěr čtvrtého kola ukázal velkou bojovnost a chuť po vítězství na obou stranách. V posledním dějství sebrali bojovníci poslední zbytky sil do závěrečných výměn. Tomáš měl již značně rozkopanou nohu, a tak šel do svého soupeře především rukama. Stanič si toho byl dobře vědom, a tak dál pokračoval v okopávání Tomášovy přední nohy. Konečný verdikt rozhodčích jméno vítěze nepřinesl. Ačkoliv diváci viděli jako vítěze Tomáše Šenkýře, zápas skončil remízou. Tento souboj byl jedním z nejhezčích, možná nejhezčí podívanou celého večera.

Navázal na něj duel mezi Foadem Sadeghim, který žije a trénuje v Rakousku, a slovenskou jedničkou váhy do 74 kg Vladimírem Moravčíkem. Moravčík působil velmi sebevědomě a uvolněně, po úvodních třech opatrnějších kolech byl lepším bojovníkem. Ve třetím kole přešel do agresivnějšího útoku a kombinoval výborně ruce s koleny, několikrát trefil soupeře na spodek, stejně tak si uměl front kicky podržet soupeře od těla. Ve čtvrtém kole šel slovenský bojovník znovu do náporu, přičemž nezapomínal na obranu, výborně četl soupeře, jeho útoky byly promyšlené. Sadeghi víceméně ustupoval po obvodu ringu. Vlado zakončoval každý výpad koleny, která Sadeghimu činila velké problémy. Až v posledním kole se Sadeghi osmělil a začal útočit. Zápas už ale příliš nezdramatizoval, Vlado jeho výpady v drtivé většině kryl, četl jeho úmysly a účinně odpovídal. Bez velkého překvapení byl vyhlášen vítězem na body Vlado Moravčík. Jediný zápas podle plných pravidel thajského boxu, tedy včetně dovolených technik lokty, mezi sebou svedli běloruský šampión váhy do 67 kg Andrei Kulebin a slovenská jednička této hmotnostní kategorie Rudolf Ďurica. Šlo již o čtvrté vzájemné střetnutí obou borců. V předchozích soubojích vyšel jednou jako vítěz Ďurica a ve zbylých dvou případech se z výhry radoval Kulebin. Ďurica před zahájením zápasu předvedl ukázkový bojový tanec "vai-kru", který se tradičně provádí před zápasy v thajském boxu. Úvodní tříminutovka začala opatrně, nicméně Kulebin působil naprosto fascinujícím dojmem. Jeho styl boje, způsob, jakým se pohyboval v ringu, byl ohromující. Ke svému soupeři přistupoval naprosto laxním způsobem, útoky soupeře jako by šly mimo něj, pouze se soustředil na svoji práci a prověřoval si soupeře lehkými útoky. Působil velmi sebevědomě, ostatně již dva roky neprohrál. Na druhou stranu i Ďurica vypadal relativně uvolněně, měl lehký, svižný pohyb. Vypadalo to na vyrovnanou pětikolovou bitvu. Jenže jakmile Kulebin zahrozil, dostal se Ďurica do problémů. Jeho výpady připomínaly zrychlení závodního auta z 0 na 100. Během mžiku oka vysolil bleskurychlý a tvrdý lowkick. Dalším lowkickem doslova zkosil Ďuricu k zemi. Ve druhém kole předvedl nádhernou kombinaci zvedák - hák, zvedák - hák a highkick. Plynulost a tempto zápasu narušovalo dlouhé klinčování, které mělo často podobu pouze pasivního držení. Ďurica se snažil držet krok, co do aktivity byl souboj poměrně vyrovnaný, nicméně Kulebinovy výpady měly větší razanci. Jeho tvrdé suché kopy, ať už na hlavu, nebo stehna soupeře vypadaly opravdu nebezpečně. Kulebin několikrát chytil Ďuricův kop, následně si ho přitáhl a zakontroval údery. Zhruba ve čtvrtém kole už Ďuricovi začaly odcházet síly, přesto se snažil dál držet tempo s běloruským soupeřem. Kulebin byl ale aktivnější, nebezpečnější, a proto zaslouženě vyhrál na body.



Posléze do ringu napochodovaly dvě velké zahraniční hvězdy Kaoklai Kennorassing a Emil Zoraj. Měl to být jeden z vrcholů večera. Místo toho čekalo na diváky velké zklamání. A to především vzhledem k počínání Kaoklaie. Zdálo se, že nemá příliš zájem ani chuť chodit do výměn a něco divákům v Brně předvést. Od začátku šel do ústupu, jak jsme u něj byli zvyklí z velké K-1. Jenže, kdo čekal náhlé agresivní výpady, byl na omylu. Navíc něco jiného je, pokud takovou taktiku zvolí proti o několik desítek kilogramů těžším soupeřům, než když takto zápasí s fyzicky rovným soupeřem. Zoraj chtěl boxovat a chtěl jít do výměn, ale Kaoklai jeho chuť nesdílel a neustále před ním utíkal po obvodu ringu. Občas kopl lowkick, občas round kick a to bylo zhruba vše. Tohle rozhodně nebyl výkon hodný hvězdy Kaoklaiova formátu. Zoraj v průběhu zápasu přeci jen našel recept na Kaoklaie. Snažil se ještě více zkracovat vzdálenost při útocích, až byl prakticky Kaoklaiovi u těla a tam se mu několikrát povedlo přesně zasáhnout hlavu soupeře. Kaoklai se zmohl pouze na zaklánění v provazech. Bídný souboj vyhrál zcela jednoznačně Emil Zoraj.

Zbýval už jen poslední zápas o titul Kings of the ring ve váze nad 95 kg. Tentokrát se jednalo o opravdový vrchol večera. Souboj Tomáše Hrona a Ashwina Balraka doslova zvedal diváky ze sedadel. První kolo odstartovalo v ostrém tempu. Po úvodní přestřelce začali oba soupeři své útoky více promýšlet. Tomáš chodil neustále vpřed jako buldozer, po každé výměně, odtržení nebo přerušení šel okamžitě za svým soupeřem, neudělal ani krok zpět. Ve vyrovnaných výměnách rozdal o něco více přesných úderů Tomáš. Ashwin, který hodně sází na kolena, měl nyní velký problém svou zbraň efektivně uplatnit. Tomáš byl jednak vyšší a jednak sám často útočil koleny. I druhé kolo přineslo v úvodu vzájemnou přestřelku. Ashwin se potom snažil cpát skrz Tomášův kryt spodky. Byl to očividně pokyn od jeho trenéra Ernesta Hoosta. Následně se pokoušel o spodky a zvedáky, které zakončoval lowkickem. Tomášovi se pod okem objevil krvavý šrám, ale nebylo to nic vážného. Náš bojovník svoje kombinace rovněž zakončoval lowkickem. V tuhle chvíli byl zápas stále ještě relativně otevřený a vyrovnaný. Ve třetím kole ale začaly Ashwinovi docházet síly a Tomáš byl jednoznačně aktivnější. Za obrovské podpory v zádech se znovu a znovu dral do útoků. Každý Tomášův lowkick, každé jeho koleno nebo úder sklidily velký aplaus v hledišti. Ashwin se neustále snažil odpovídat, ale únava na něm byla znát. Přišel konec. Chvilkové napětí ukončilo vyhlášení Tomáše Hrona vítězem zápasu. Za obrovského potlesku mu Remy Bonjasky připnul kolem pasu mistrovský pás pro vítěze.

Tím skončil večer Kings of the ring, který odstartoval novou éru gala večerů v České republice. Záznam brněnských zápasů poběží na sportovním kanálu České televize i na Eurosportu. V brzké době také vyjde DVD, které bude k dostání na oficiálních stránkách Kings of the ring. Další pokračování této série bylo ohlášeno na 17. dubna příštího roku. Podle prohlášení hlavního promotéra Milka Deucmana se diváci mohou těšit na ještě větší hvězdy, ještě nadupanější startovní listinu a vyšší úroveň jak dílčích zápasů, tak celého gala večera. Pro bližší informace sledujte oficiální webové stránky.



Foto:
Bea



Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

30.10.19:40m4l - super clanek *79*
Zobrazit všechny příspěvky







Jméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJosef Květoň - trénink prsou a ramen...
Mikuc (19:55) • Všechno špatný k něčemu dobrý! Poskočí nohy, vršek do roka dožene a bude zas jinde! A k...
magazínJosef Květoň - trénink prsou a ramen...
havlic (14:43) • ...no ono to ještě vyleze!bude mě zajímat srovnání s Milanem Šádkem ty 2-3 týdny před s...
magazínSedmdesátiny Jana Smejkala: Můj život...
mirous (13:10) • Super článek! Takového čtení by mělo být víc. Miluji tyto retro pohledy do minulosti ku...
magazínMistrovství Čech dorostu a juniorů 20...
Amanda (09:01) • Prima fotky. Těším se na ty soutěžní. *79*
magazínMistrovství Čech dorostu a juniorů 20...
Ondra Hájek (19:57) • Soutěže v Kutné Hoře nemůžou zklamat, tenhle tým pořadatelů to má fakt zmáknutý. Co je...



Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie