Reklama:

ME v bench-pressu IPF 2009

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

[Text: Milan Špingl] Již 15. mistrovství Evropy v bench-pressu mužů a žen se konalo v prvním srpnovém týdnu ve sportovní hale Frýdku Místku. Šampionát organizoval team Vladimíra Matiho, který má v této oblasti již velké zkušenosti, a i tentokrát bylo vše perfektně připravené. Do Frýdku Místku se sjelo 100 mužů a 50 žen z celé Evropy, aby změřili své síly v nejoblíbenější disciplíně, bench-pressu. I Česká republika měla své zastoupení.

Mezi ženami se představily ve váze do 67,5 kg Jana Szmigielová (4. místo s výkonem 80 kg) a Petra Steinerová, která bohužel ze závodu vypadla pro neúspěšné zvládnutí nahlášené váhy. Ve váze do 75 kg jsme měli Janu Hrabalovou, jež po dramatickém boji se dvěma závodnicemi z Polska nakonec brala bronz za výkon 97,5 kg. Později se ukázalo, že Jana byla jediná, která z celé české výpravy vybojovala cenný kov. Za to jí patří velký dík a gratulace.

Mezi českými muži si nejlépe vedl ve váze do 82,5 kg Aleš Košťál, který obsadil 4. místo s výkonem 212,5 kg. Třetí příčka mu utekla o kousek, když třetím pokusem nezvládl zapsat 217,5 kg. Ve váze do 90 kg startoval Jiří Horník, získal sice 7. místo, ale předvedl perfektní výkon, když vytlačil 237,5 kg a překonal tak český rekord. Další závodníci byli až ve váze do 110 kg. Zde startoval Zbyněk Krejča a Miroslav Kaliba. Zbyněk obsadil 7. místo s pěkným výkonem 262,5 kg. Slávek skončil 10. s výkonem 222,5 kg. Ve váze do 125 kg startoval Pavol Demčák, který si na závodech vytvořil osobní rekord a s výkonem 242,5 kg obsadil 10. místo.

Nejtěžší kategorie nad 125 kg měla tentokrát nejpočetnější pole závodníků, což nebývá zvykem. Startovalo jich zde 16. Prvních sedm pokořilo magickou hranici 300 kg, vítězem se nakonec stal Fin Frederik Smulter s výkonem 327,5 kg. Pro zajímavost, tento závodník se pokoušel třetím pokusem překonat evropský rekord váhou 346 kg, ale neúspěšně. V této kategorii jsme měli také zastoupení, a to Jaroslava Šoukala, který s výkonem 260 kg obsadil 13. místo, a Milana Špingla, kterému se nepodařil ani jeden ze tří pokusů platný a ze závodu vypadl. Za zmínku stojí i úctyhodný výkon ruského závodníka Vladimíra Volkova, který ve váhové kategorii do 110 kg pokořil třetím pokusem světový rekord a zvedl 306 kg.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

25.08.06:00Velmen - Ještě jednou gratuluju Jani,za tu dřinu si to moc zaslouží..
24.08.10:24fidosek - Gratulace vsem!!!!
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 55 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra