Reklama:
Hydro od Smartlabsu 2000 g + 908 g ZDARMA
Nejrychleji stravitelný legendární protein nyní v extrémní akci! Více zde.

Velká cena Pelhřimova v mrtvém tahu 2009 - výsledky

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

[Text: Jakub Smejkal] V sobotu 13. 6. se na pelhřimovském náměstí v rámci festivalu Pelhřimov – město rekordů uskutečnil již druhý ročník siláckého klání Velká cena Pelhřimova v mrtvém tahu 2009. Letošní ročník byl specifický tím, že závodníci odložili veškeré vybavení zvyšující výkon čili dresy i bandáže a porovnali své výkony oblečeni jen v singletu popřípadě tričku a trenkách. Zvýšil se počet soutěžních pokusů na 4, snížil se počet kategorií, avšak oceněný byl každý závodník!

V kategorii žen dorazil na české poměry nevídaný počet 6 závodnic, z nichž nejlépe si vedla někdejší mistryně světa v silovém trojboji a v současnosti česká reprezentantka ve vzpírání Pavla Kladivová z SK Xxtreme Nutrition Praha, která pozvedla prvním pokusem 165 kg, víc už nebylo třeba a jen si pohlídala soupeřky, aby ji žádná nepředběhla. Na druhém místě se umístila trojnásobná babička a mistryně světa, dvojnásobná mistryně Evropy v powerliftingu ve veteránské kategorii Libuška Leiblová z Kamenného Šenova, která druhým pokusem zapsala 155 kg a poté marně dvakrát pokoušela 160 kg. O bronzovou příčku se však strhl doslova lítý boj mezi Kateřinou Türbovou, Klárou Bártkovou a Ivanou Škodovou, z nichž právě posledně jmenovaná závodnice FM Servis Powerteam Trutnov byla v tomto boji nejúspěšnější a pozvedla 127,5 kg, tedy o 2,5 kg více než obě její pronásledovnice.

Mezi juniory zvítězil sám pořadatel závodu 21letý student ČVUT Jakub Smejkal z SK Xxtreme Nutrition Praha, na kterém se podepsaly starosti s pořádáním závodu i zkouškové období a 320 kg již bylo nad jeho síly a zapsal tedy „jen“ 300 kg. Na druhém místě skončil Karel Šišovský z TJ Sokol Vranovice, který pozvedl 252,5 kg. Jako třetí na stupeň vítězů vystoupal Lukáš Borůvka z FM Servis Powerteam Trutnov s výkonem 240 kg.

V takzvané kategorii „LEHKÁ VÁHA“ čili mužů do 100 kg letos ani na chvíli nezaváhal Viktor Horák z SK Xxtreme Nutrition Praha, předvedl nádherný výkon 265 kg a jasně vyhrál tuto kategorii. Viktor je mistrem Evropy v silovém trojboji a ač posiluje již od roku 1991, tak silový trojboj objevil teprve před třemi roky. Na druhém místě skončil Pavel Černák z SK Lvi Všechlapy s výkonem 250 kg. Na paty mu však při tom těsně šlapal Martin Horák, bratr Viktora a oddílový kolega, který zatáhl 245 kg. Na těchto dvou závodnících je zajímavé, že nedělají čistě jen silový trojboj, ale Pavel Černák, někdejší strongman, se nyní věnuje rugby a Martin Horák závodí ligu mužů v boxu.

Nejtěžší kategorie viděla daleko větší váhy než vloni, ač se letos nepoužívaly dresy, tak první místo jasně obhájil Tomáš Podlipný z SK Xxtreme Nutrition Praha, který takticky začal na vysokém základním pokusu. Takto si díky vzpěračskému systému závodu svého hlavního soupeře teplického vzpěrače Pavla Čurdu z Dora Security Power Team pohlídal, a když Pavel pozvedl poslední svůj pokus 330 kg, Tomášovi zbyl ještě jeden a suverénně si vítězství zajistil výkonem 332,5 kg. Na třetím místě se představil Jan Vojtěchovský z SK Xxtreme, který si zlepšil svůj soutěžní osobák na 275 kg!

Veteránská kategorie však přilákala pouze jediného závodníka Zdeňka Trnku z Dora Security Power Teamu, který přesto zabojoval sám se sebou a pozvedl čtvrtým pokusem 270 kg!

V hodnocení oddílů jasně zvítězil červený tým SK Xxtreme Nutrition Praha s náskokem před druhým Dora Security Power Teamem a třetím FM Servis Powerteamem Trutnov. Akce se vydařila na výbornou, s moderátorem Janem Brožem z Rynáreckého ochotnického divadelního spolku dostala úplně novou úroveň a hodnotné ceny pro závodníky zajistily sponzoři akce: 4fitness.cz, Město Pelhřimov, Obec Rynárec, U&M Parts Trutnov a Stavo Praha s.r.o.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

23.06.11:18Conan - Super vykony, gratulace vsem! Koukam ze nekteri borci byl..-1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMr. Olympia 2019: výsledky a fotograf...
Nasser (18:04) • Nemecko ma velmi dobre zavodniky jako Tim Budesheim a Roman Fritz. Jestli maji vic nebo...
magazínMr. Olympia 2019: výsledky a fotograf...
Turakam (17:53) • Bonac ako druhý je dobrý vtip, zamrzela trošku finálna fazona Curryho, inak by som nema...
magazínMr. Olympia 2019: výsledky a fotograf...
jari (15:11) • Jsi hodně vnímavý, i tohle samozřejmě hraje velkou roli :)
magazínMr. Olympia 2019: výsledky a fotograf...
Spazik (14:36) • Potom v USA je hodně černochů -> lepší genetika pro BB :)
magazínMr. Olympia 2019: výsledky a fotograf...
KKarmasin (09:37) • S tím hodnocením Německa zapomínáte na jednu věc a to, že jejich národní IFBB federace...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra