Reklama:
DNES KONČÍ:
Protein Smart Whey v akci 1+1
Akce nebude prodloužena! Více zde.

Souboj titánů - pyramidu ovládl Žák, králem titánů Hutník

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

Plzeň se alespoň pro páteční, vytrvalým deštěm sužovaný večer stala hlavním centrem pozornosti českých fanoušků bojových sportů. Ti z návštěvníků, kteří dorazili do sportovní haly Lokomotiva Plzeň zhruba dvě hodiny před zahájením prvního letošního gala večera série turnajů Souboje titánů, měli možnost zhlédnout několik amatérských zápasů v thajském boxu a orientalu, které se v několika případech pyšnily vysokou úrovní a kvalitou. Kolem půl osmé skončil poslední amatérský zápas a začalo čekání na zlatý hřeb pátečního večera. Bylo zhruba deset minut po osmé hodině, když se téměř zcela zaplněná hala náhle ponořila do tmy a nástupové molo zahalil dým. Z něho se po chvíli vynořila v doprovodu krásných slečen čtveřice účastníků vyřazovací pyramidy: Jirka Žák, Tomáš Šenkýř, Milan Hrubý a Jan Fara. Atmosféra umocněná ohnivými jiskřícími gejzíry, které lemovaly vstupní bránu bojovníků, a napětí zvyšující hudba v pozadí dostaly přítomné publikum do správného varu. Začala hlavní část programu Souboj titánů – eliminace. Po představení bojovníků, kteří se měli zanedlouho poté utkat o jedno volné místo v listopadovém finále, nastal čas na zahájení prvního superfightu.

Superfight: Jiří Štádler vs. Tigran Movzisiyan

Před domácím publikem se představil šestnáctiletý Jiří Štádler z Naramy Plzeň a stejně starý svěřenec Muay Thai Brno Tigran Movzisiyan. Domácí bojovník od začátku volil boj z ústupu, jeho soupeř tak zaujal pozici ve středu ringu a snažil se chodit za svým protivníkem. V úvodní části zápasu oba sázeli spíše na nohy. Oba se snažili kopat na tělo a hlavu soupeře, jen občas si vyměnili i několik lowkicků a úderů. Více přesných ran rozdal v prvním kole Štádler. Ve druhém kole pokračoval v osvědčené taktice a znovu boxoval z ústupu. Využíval delších paží a výškové převahy. Rovnými údery se snažil držet soupeře na distanc a při jeho výpadech skvěle unikal side-stepem (pozn.: úhyb do strany). Movzisiyan se v posledním kole, zejména pak v úplném závěru zápasu, odhodlal k velkému náporu a celý zápas ještě zdramatizoval. Konečně našel způsob, jak účinně zkracovat vzdálenost proti vyššímu soupeři a dostal se mu na tělo. V posledních vteřinách zápasu svého soka doslova naháněl po ringu a zavalil ho sérií háků. Bohužel, jeho snažení přišlo příliš pozdě. Bodový náskok z prvních dvou kol už smazat nedokázal. Vítězem 2:0 na body je k radosti plzeňských fanoušků vyhlášen Jiří Štádler.

Semifinále: Jiří Žák vs. Milan Hrubý

Když oba předchozí borci opustili ring, přišla řada na první semifinálový zápas pyramidy. V něm za velkých ovací publika nastoupil ke svému 80. zápasu mezi profesionály Jirka Žák. Jedna z největších osobností bojových sportů, legenda thajského boxu a další podobné evokace se nabízely, když Jirka nastupoval mezi čtyři provazy. Vyzařovalo z něj silné charisma pravého bojovníka, velká soustředěnost a zároveň uvolněnost. Cestu do finále se mu pokusil zatarasit Milan Hrubý. Milan začal zápas několika údery a lowkicky, které vesměs končily v Žákově krytu. Potom se rozjel Žák a hned při první kombinaci svého soupeře sekl tvrdým hákem na bradu a Milan se lehce zhoupl v kolenou. Po další tvrdé sérii úderů zahnal Hrubého do rohu a tam si ho jako zkušený bojovník pěkně vychutnal. Po krásném kopu z otočky na solar plexus trvalo svěřenci KBC Žebrák ještě hodně dlouho, než se postavil zpátky na nohy. Jiří Žák zvítězil KO v prvním kole.

Semifinále: Tomáš Šenkýř vs. Jan Fara

V druhém eliminačním souboji se střetl Tomáš Šenkýř ze Slovenska a Jan Fara. První tříminutovka začala ve vysokém tempu, avšak poměrně brzy přebral otěže zápasu do svých rukou Šenkýř. Během jedné minuty snad desetkrát po sobě úspěšně zopakoval kombinaci přední direkt a zadní lowkick, než Farovi došlo, že s přední nohou se dá i uhnout nebo alespoň blokovat. Neschopností reagovat na opakující se výpady soupeře se Fara rychle dostal do problémů. Ke konci kola byl jeho pohyb velmi vláčný, přesto se dokázal ubránit snahám svého soupeře o předčasné ukončení zápasu. Konečně využil své výškové převahy a několikrát přímými údery zasáhl Šenkýře a držel si ho dál od těla. I ve druhém kole nebylo příliš pochyb, že Fara v tomto česko-slovenském souboji tahal za kratší konec, inkasoval několik tvrdých kopů na střed těla a úderů na hlavu, nicméně ke konci kola už docházely síly oběma. V závěrečném dějství Šenkýř pokračoval v útoku, znovu svého soupeře strhl na zem. V posledních vteřinách Faru dobře trefil na bradu. Tomu se mírně podlomila kolena a Šenkýřův roh se zlobil na ringového rozhodčího, protože českého oponenta nespočítal a nechal zápas běžet dál. Šenkýř přesto vyhrál jednoznačně na body a postoupil do finále.

Superifght: Petr Matějka vs. Marek Roth

Další česko-slovenský souboj v rámci vloženého zápasu mezi sebou svedli domácí borec Petr Matějka a reprezentant SVK Bratislava Marek Roth. K potěšení českých fanoušků začal poměrně brzy dominovat český zástupce, ke konci kola se mu navíc povedlo dostat soupeře do rohu a po kombinaci ho poslal k zemi, k počítání však nedošlo. Matějkův sekundant byl pravidelným návštěvníkům Souboje titánů dobře známý Jan Tůma a Matějkův podobně laděný styl ala buldozer tomu náležitě odpovídal. V následujícím kole byl Roth opět pod velkým tlakem, snažil se alespoň odpovídat z ústupu. Když ho však Matějka znovu zahnal do provazů, dlouho vzdorovat nevydržel a nedobrovolně se posadil na zem. Přesto podle všeho nebyl natolik otřesený, aby bylo třeba ukončit zápas. Došlo ovšem k menšímu nedorozumění mezi ringovým rozhodčím a Rothem, které slovenského bojovníka stálo předčasnou porážku RSC (pozn.: zápas ukončený rozhodnutím rozhodčího). Roth během počítání stihl spoustu věcí kromě té hlavní: dát ruce do krytu na znamení, že je schopen a ochoten dále pokračovat.

Superfight: Tomáš Vik vs. Miroslav Cingeľ

V celkovém pořadí pátý zápas mezi šestinásobným mistrem ČR v kyokushin karate Tomášem Vikem a žilinským Miroslavem Cingeľem se rovněž nedočkal řádného konce a výsledek zápasu zůstal v rukou jednoho z fighterů. Tím byl od začátku aktivnější a nebezpečnější reprezentant Ares Žilina. Vik si s agresivním a útočným stylem soupeře nevěděl příliš rady a inkasoval údery z jedné kombinace za druhou. Přestože je zhruba o hlavu menší, zůstával ve vzdálenosti, která pro něho byla očividně nevýhodná a ze které v žádném případně na svého soupeře rukama nedosáhl. Minimální snahy o zkrácení vzdálenosti se projevily i na jeho stylu boje. Snažil se sázet především na nohy a vysoké kopy, rukama hrozil minimálně. Vik, který zápasil pod klubem Schejbal gym Lovosice, měl ve svém rohu i nejslavnějšího svěřence tohoto klubu Luboše Šudu. Ve druhém kole začal Vik aktivněji, ale pomyslná miska vah se brzy opět přiklonila na Cingeľovu stranu. Dařilo se mu českého bojovníka tvrdě zasahovat kombinacemi úderů a kolen. Hlavním problémem Vika byla přílišná pasivita v boxerských výměnách. Málo boxoval a vše se snažil uhrát na nohy, ale ty si Cingeľ ve většině případů s přehledem pohlídal. Zlom zápasu přišel po dalším kolenu slovenského bojovníka na hlavu soupeře. Ošetřující lékař nenechal Vika dále pokračovat. Zápas skončil TKO ve druhém kole ve prospěch Miroslava Cingeľa.

Superfight: Petr Horáček vs. Tomáš Klimacek

Předposlední superfight večera byl ve znamení návratu Petra Horáčka z KTSO Praha po více než tříleté pauze do profesionálního ringu. Účastník olympijských her v Atlantě v amatérském boxu k sobě bohužel nedostal rovnocenného soupeře. Tomáš Klimacek měl očividně už od začátku proti zkušenějšímu soupeři až příliš velký respekt. Horáček vlétl na svého soupeře jako rozzuřený býk na toreadora a vypadalo to, že zápas nebude mít dlouhého trvání. Klimacek byl po sérii tvrdých úderů počítán, ale pokračoval dál. Po několika dalších výpadech z Petrovy strany tempo zápasu zvolnilo a tak se alespoň první kolo odboxovalo celé. Brzy po začátku druhé tříminutovky, ve které byl znovu lepším fighterem Horáček, jeho soupeř poté, co se znovu ocitl na podlaze ringu, vzdal pravděpodobně kvůli zranění kolena. Petr Horáček zaslouženě zvítězil KO ve druhém kole.

Finále: Jiří Žák vs. Tomáš Šenkýř

Než přišla řada na první ze dvou očekávaných vrcholů večera, představil se v ringu policejní klub Musado Plzeň, který zkrátil divákům čekání na finále "Šenkýř vs. Žák" ukázkami bojových technik. O pár minut později se publikum konečně dočkalo. Jeden z nejtalentovanějších a nejnadějnějších slovenských bojovníků současnosti a česká ikona muay thai v jednom ringu! Zápas začal velmi opatrně. V duchu vyčkávací taktiky a čekání na chybu soupeře se v prvním kole odehrálo jen několik nepříliš dramatických výměn. Český bojovník měl mírně navrch,na konci kola trefil soupeře kopem z otočky na hlavu. Šenkýřův kryt ale kop ztlumil. V ochozech však během úvodního kola vládla slovenská skupina fanoušků, která byla při povzbuzování svého krajana více slyšet. To se ve druhém a následujícím kole změnilo a atmosféra se dostala na správnou úroveň. Celá hala hnala Žáka vpřed.

V ringu oba bojovníci pokračovali ve vyčkávací taktice. Ani jeden se nepouštěl do větší výpadů. Až na konci kola se Žák odhodlal k útoku a trefil svého soupeře hákem, kterým ho poslal k zemi. První počítání. Naneštěstí pro Jirku s koncem počítání přišel i konec prostředního dějství finále. V poslední části se naplno projevily Žákovy mnohaleté zkušenosti. Po dvou vyčkávacích kolech do svého soupeře vlítl naplno a odstartoval salvu úderů, která skončila až dalším počítáním. Šenkýř měl ale tuhý kořínek a tak se pokračovalo dál. Když ale další kolotoč úderů znovu skončil počítáním, rozhodčí ukončil zápas a Jirka Žák si připsal vítězství KO ve třetím kole, kterým si zajistil účast v podzimním finále. Šenkýř však podal sympatický výkon a dokázal, že i přes svůj relativně nízký věk už patří k top fighterům. Dá se očekávat, že o něm v budoucnu ještě hodně uslyšíme. Jirka, který dostal příležitost promluvit do mikrofonu, poděkoval publiku za jeho velkou podporu a svým trenérům Petru Macháčkovi a Zoranu Pešičovi slovy: „Bez nich bych teď nebyl tím, kým jsem.“

Hlavní zápas večera: Ondra Hutník vs. David Keclik

Závěr a druhý z vrcholů večera uvedený jako neuskutečněné finále z listopadu minulého roku přišel něco málo po půl jedenácté. Dlouhé týdny čekání byly ukončeny. V ringu stanul loňský vítěz finálové pyramidy David Keclik z Rakouska tváří v tvář jedné z největších hvězd thajského boxu Ondry „Spejbla“ Hutníka. Brzy to vypadalo, že zápas skončí dříve, než začal. Po několika tvrdých kopech inkasoval Keclik koleno na žebra a skácel se k zemi. Byl počítán a pokračovalo se dál. Ondra setrval v náporu, ale rozhodující úder do konce kola nepadl.

V další části oba bojovníci často končili v klinči a následně po pokusu o strh soupeře i na zemi. Ondra byl v úvodu znovu lepším, velmi dobře pracoval nohama a sázel jeden tvrdý lowkick za druhým. Keclikovi se po nich dvakrát podlomily nohy. Dost možná rozhodující moment celého zápasu přišel, když se Keclik v právě probíhajícím boji z ničeho nic otočil k soupeři zády a šel do svého rohu cosi reklamovat. Rozhodčí jej totiž zcela logicky nechal spočítat a toto druhé počítání možná znamenalo v konečném součtu rozhodující rozdíl v bodovém hodnocení. Ke konci kola totiž Keclik začal otáčet zápas ve svůj prospěch. Zejména rukama často nacházel cestu skrze Ondrův kryt.

Ve třetím kole se Keclik naplno vrátil do zápasu a přitvrdil ve svém náporu. Oplatil Spejblovi tvrdý lowkick, kterým ho v předešlé části skopl na zem a tentokrát se na zemi ocitl Ondra. Pokračovalo se dál a Keclik měl čím dál tím jasněji navrch, načež přišel trochu sporný moment, kdy Spejbl strhl Keclika na zem a následně na rakouském protivníkovi přistál s kolenem napřed. Za tento prohřešek proti pravidlům byl potrestán minusovým bodem a napomenutím. Keclik se však rozhodit nenechal a dál pokračoval v náporu, zejména v rozdávání tvrdých a přesných úderů. Při závěrečné bilanci však jednoduché matematické počty hovořily jasně. První dvě kola vyhrál Spejbl, druhé sice velmi těsně, ale vyhrál, a v posledním dominoval Keclik. Přičteme-li k tomu dvě počítání, není pochyb, že Ondra se stal po právu vítězem na body a zároveň nekorunovaným králem titánů.


Organizace turnaje proběhla, vyjma dlouhého přechodu mezi amatérskými a profesionálními zápasy, na výbornou. Celé klání Souboje titánů moderoval místopředseda Českého svazu fullcontactu a ostatních bojových umění Michal Frabša, který se snažil dostat publikum do varu od prvního souboje. Osm zápasů proběhlo v rychlém sledu bez větších průtahů a ve většině případů se zápasilo na vysoké úrovni, což ocenili svým povzbuzováním i přítomní diváci. Uvidíme, jestli na úroveň pátečního turnaje naváží i další eliminační klání k listopadovému finále, které se uskuteční v Karlových Varech a Třebíči.



Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

22.04.23:37Geroj - sestřih zápasů Souboje Titánů: http://vod.appi-zone.cz/in..
22.04.21:45arawen - souhlas,byl to super vecer,paradni zapasy a pekny KO.hlavn..
22.04.21:18ruhl - Nezapomenutelný zážitek.+1
22.04.20:44arawen - geroj:dneska sem na treninku vyskolil spejbla:))) jirka ve..
22.04.19:03mirio - Už se vidím, jak sedím v kůži na galavečeru... *88*
22.04.18:06Geroj - mirio: To je bohužel pravda. Ale máš motorku, tak si uděle..
22.04.16:15mirio - Como-3 a Petra Vaňku já dobře znám. *1* Ale jména jako Hut..
22.04.14:20arawen - jirka zak je terminator*79* +1
22.04.13:46Geroj - V odkazu je video na zápas Žák vs. Šenkýř: http://zprav..
22.04.13:33mirio - Jen škoda, že takové turnaje nejsou pořádané taky na Morav..
Zobrazit všechny příspěvky







Jméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 142 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMistrovství ČR mužů, žen, párů a mast...
Hockey1000 (22:13) • Můžeš to napsat jako podnět pro revizní komisi svazu měla by se tím zabývat https://www...
magazínJak si vedl Ondřej Fojtů na Europe’s...
Russ (21:17) • Ondrovi blahopřeji, je to neskutečnej borec.
magazínMistrovství ČR mužů, žen, párů a mast...
Karakal (15:20) • Může mi někdo z rozhodčích říct, kdo kontroluje dodržování plavek u žen? Jako bikiny ma...
magazínMistrovství ČR mužů, žen, párů a mast...
Hockey1000 (21:41) • Jsem týden marod a tak se to na pokoukání hodí, díky*79*
magazínIFBB Diamond Cup Malta 2024 - komplet...
Hockey1000 (21:40) • Mně se prostě líbí, jak si ty soutěže užívá a kolik moc jich absolvuje*79* Za mě borec*...



Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie