Reklama:

Hell Cage 3: Háša ani Reinders
domácí publikum nezklamali!

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

V neděli patřila Sportovní hala Slavia Praha „novodobým gladiátorům“, kteří se sešli, aby mezi sebou změřili síly v nejtvrdším z bojových sportů - zápasech podle pravidel MMA. Polonahé dívky, které v úvodu poutaly v oktagonu pozornost diváků, rychle vystřídala první zápasová dvojice a tak mohl začít něco málo po čtvrt na šest třetí turnaj Hell Cage v Praze. Večer již tradičně provázel moderátor Ondra Novotný. Všechny zápasy proběhly podle pravidel americké organizace UFC. Diváci ve zcela zaplněné hale byli svědky celkem deseti zápasů z původně jedenácti plánovaných. Ve VIP zóně a v bezprostředních místech kolem oktagonu bylo možné zahlédnout řadu osobností bojových sportů i známých tváří showbusinessu. Kromě hvězd domácí bojové scény Ondry Hutníka, Jirky Žáka, Luboše Šudy, Petra Vondráčka a dalších se na Hell Cage přišli podívat i zpěvák Daniel Landa nebo moderátorka Frekvence 1 Diana Kobzanová.

O velkou reklamu na další turnaj se postarali Luboš Šuda a Jiří Žák, kteří při pozvání do oktagonu, kde předávali upomínkovou trofej vítězům, prohlásili, že mají v plánu vyzkoušet si zápas podle pravidel MMA. A to hned na příštím Hell Cage s pořadovým číslem 4, který by se měl uskutečnit někdy v září nebo v říjnu letošního roku. Na kolik mysleli svá prohlášení vážně, si netroufám odhadnout. Hlavním tahákem turnaje byly zápasy předních českých bojovníků Michala „Háši“ Hamršmída a Andrého Reinderse. Jak se jim dařilo proti zahraniční konkurenci? A jak probíhaly ostatní zápasy? Přečtěte si rekapitulaci všech deseti zápasů, které se v neděli v hale na Slavii odehrály, jak následovaly postupně za sebou!

O zahájení turnaje se postarali Taisumov Bekan z Čečenska a dánský bojovník David Rosmon. Zápas welterové váhy neměl dlouhého trvání. Když se oba soupeři dostali poprvé na zem, musel být souboj na chvíli přerušen. Bekan, který byl právě na vrchu, totiž několikrát zasáhl soupeře kolenem do hlavy, což je podle regulí UFC zakázanou technikou. Za svůj přestupek byl potrestán udělením jednoho mínus bodu. Jak se ale o chvíli později ukázalo, se ztrátou jednoho bodu si příliš těžkou hlavu dělat nemusel. Svého dánského soka několikrát dostal na zem, kam se mu za ním ale příliš nechtělo, a tak ho pokaždé nechal vstát, aby se pokračovalo v boji vestoje, kde měl od začátku převahu. A udělal dobře. Po několika více či méně úspěšných výpadech chytil Rosmona kolenem na hlavu a bylo dobojováno. Ještě mu stihl na zemi poslat několik tvrdých úderů na hlavu, než zasáhl rozhodčí, aby zápas ukončil. Pak se již mohl radovat z povedeného zápasu a zaslouženého vítězství KO v prvním kole.V jediném zápase dvou Čechů rozhodla o vítězi rovněž kolena. Čeští bojovníci těžké váhy Radovan Kůča a Pavel Nohýnek v pražském oktagonu dlouho nepobyli. Od začátku zápasu byl lepším druhý z jmenovaných. Nohýnek dominoval na zemi i vestoje. Na zemi svému o pár zápasů méně zkušenému soupeři rozdal hned několik tvrdých úderů. Přestože to s Kůčou vypadalo špatně, dokázal se postavit zpátky na nohy. Jenomže o pár okamžiků později inkasoval v klinči několik kolen na hlavu a zápas byl rozhodnut. Pavel Nohýnek si také připsal výhru KO v prvním kole. Následující zápas přivedl do ringu prvního svěřence Hell Cage týmu Patrika Kincla. Soupeřem mu byl Maksim Nevolia. Bitva se ve vysokém tempu střídavě s frekvencí několika desítek vteřin odehrávala jak na zemi, tak vestoje. Kincl měl v hledišti větší podporu a povzbuzujícím divákům se v právě začínající páté minutě prvního kola náležitě odměnil. Podařilo se mu soupeři nasadit páku, po které mu odklepal, a zápas skončil vzdáním soupeře ve prospěch Kincla. V pořadí čtvrtý zápas přinesl nejrychlejší KO večera. Bohužel pro české fanoušky smutným rekordmanem, který inkasoval KO hned po prvním úderu, se stal domácí bojovník Lukáš Tureček. Jeho soupeři Attilovi Veghovi z Maďarska se povedlo jediným rovným úderem z přední ruky ukončit zápas a v momentě, kdy rozhodčí definitivně zastavil utkání, svítila na časomíře teprve 13. vteřina zápasu.

V další bitvě čekal na domácího Václava Přibyla velezkušený bojovník z Walesu Paul Jenkins. Na svém kontě měl před tímto zápasem úctyhodných 101 bojů v MMA. Tento zápas byl zároveň prvním, který se dočkal po třech pětiminutových kolech svého řádného konce. Celé první kolo proběhlo vestoje. Tam měl jasně navrch Přibyl. Svému oponentovi uštědřil několik tvrdých úderů a také jeden nechtěný kop, jenž skončil v citlivých místech Jenkinse. Po krátkém přerušení se pokračovalo a Přibyl dal ještě několik úderů. Jenkinsovi začala téct krev z nosu. Prostřední dějství se po necelé minutě boje vestoje, kde znovu lépe bodoval domácí bojovník, přesunulo na zem. Na vrchu byl Jenkins a svého soupeře přes veškerou jeho snahu do konce kola z podlahy nepustil. Zřejmě s vědomím Přibylovy převahy ve stand-upové části boje strhnul Jenkins domácího bijce znovu na zem a znovu se mu dařilo držet po celé kolo soupeře pod sebou. Získal tak prostor, aby si nabodoval a následně si svou výhru na body pohlídal, což také zkušený bojovník udělal, a proto si mohl připsat další cenné vítězství do svých rozsáhlých statistik. Pod slovenskou vlajkou do dalšího zápasu nastupoval Ivan Buchinger, který změřil své síly s Dánem Rasmusem Bendtsenem. Zatímco první kolo přineslo víceméně vyrovnanou a nutno dodat, že i atraktivní podívanou, v následujícím už začal mít mírně navrch Buchinger. Když se po několika výměnách dostali oba na zem, podařilo se mu dostat se nad dánského soupeře a následně odstartoval salvu tvrdých úderů na hlavu, které až příliš často a rychle za sebou nacházely svůj cíl. Bendtsen po krátké chvíli vzdorování Buchingerovi vzdal. Výsledek zápasu určuje výhrou ve prospěch Buchingera.

Následoval první vrchol večera. Do oktagonu nastoupil André Reinders a evropský top bojovník z Litvy Petras Markevicius. Litevec zahájil bojem z ústupu. André se snažil jít do výměny, ale protivník se držel zpátky, a proto se mu nedařilo přesně ho zasáhnout. Když ale začal svého soupeře otravovat lowkicky, našel způsob, jak na něj. Zejména tvrdý lowkick na vnitřní stranu stehna, po kterém Litevec lehce zavrávoral, sklidil od publika náležitý aplaus. O chvíli později vystartoval soupeř do útoku a za přední úder schoval strh, kterým dostal Andrého na zem. Ve druhé pětiminutovce měl již André v boji vestoje navrch, Litevec znovu volil boj z ústupu. André se několikrát pokusil o highkick, ale bez úspěchu. Když se znovu dostali na zem po Petrasovo neúspěšném pokusu o flying armbar, Andrému se náramně povedlo vymanit zpod svého soupeře. Škoda jen, že se mu o chvíli později nepodařilo dotáhnout škrtící techniku do konce. Petras se mu totiž vysmýkl a zbytek kola dobojoval nahoře. Když ho André ze sebe odkopnává, gong právě ohlašuje konec prostřední části. Poslední kolo přineslo několik pěkných momentů, především z Andrého strany. Do soupeře vystartoval naskakovaným kolenem a následně rozdal několik lowkicků. Petras ale využil svých delších paží a odpovídal údery na hlavu. Nicméně Andrému se v druhé polovině kola znovu povedl tvrdý lowkick, kterým Litevce doslova skopnul na zem. Závěr zápasu se za mohutné podpory pro Andrého dobojovával na zemi. André nahoře a Petras pod ním. Hnán domácím publikem vynaložil zbytek sil na závěrečný nápor. Při srovnání výkonů obou borců v tomto souboji, mi vyšel jako jasný vítěz na body André. Proto jsem byl stejně jako diváci v hale překvapen, když zápas skončil remízou. První titulový zápas turnaje v těžké váze mezi Moise Rimbonem a Denisem Komkinem neměl dlouhého trvání. Rimbonovi stačilo přesně 22 vteřin k vítězství. Prvním úderem ztrestal Komkina, jehož ruce byly až povážlivě nízko. Při pohledu na Komkinův styl boje mě napadly dvě věci. Buď je to neuvěřitelné „zvíře“, nebo naprostý blázen. Soudě dle následujících událostí tipuji druhý případ. Za svým soupeřem šel s rukama u pasu, a když mu Rimbon dvakrát naznačil přední úder, neuhnul ani o centimetr. Když pak přilétl první opravdový úder, skácel se k zemi jak pytel brambor.

Druhý vrchol večera a v něm Michal „Háša“ Hamršmíd a Joaquim Rodrigues z Portugalska. Hášův návrat po delší pauze před domácím publikem dopadl na výbornou. Nejlepší český ultimátník byl evidentně při chuti a na zápas se velmi těšil. Třetí a poslední člen Hell Cage týmu, který na turnaji zápasil, začal zostra. Po několika výměnách strhl soupeře na zem, kde mu poslal několik úderů na hlavu a následně svého soupeře „uškrtil“. Háša je zpět! A svým vítězným comebackem se uvedl skvěle, ani se přitom příliš nezapotil. Turnaj uzavřel druhý titulový zápas ve střední váze mezi domácím Davidem Marcinou a Ukrajincem Volodomirem Shemarovem. K nelibosti přítomných diváků se vítězem a novým majitelem titulu stal Ukrajinec, když se mu ještě v prvním kole podařilo nasadit Marcinovi páku na nohu.

Tímto zápasem skončilo třetí pokračování turnajů Hell Cage, které přineslo vesměs kvalitní a atraktivní zápasy a po organizační stránce nelze pořadatelům téměř nic vytknout. Turnaj měl spád a zápasy následovaly v rychlém sledu za sebou bez zbytečných prodlev. Krátké pauzy mezi jednotlivými souboji vyplňoval svými vtipnými komentáři Ondra Novotný. Snad jenom jedinou výtku bych měl směrem k pořadatelům, a sice, aby příště více mysleli na nás, reportéry, a vyhradili nám konkrétní prostor, kam si budeme moci sednout. Bráno z celkového hlediska se nedělní akce vydařila a nasadila vysokou laťku pro její nástupkyně. Pokud se ji podaří udržet i příště, máme na se na co těšit. Tím spíš, bude-li něco pravdy na prohlášeních Jirky Žáka a Luboše Šudy!
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

31.03.19:23m4l - pekny clanek*79* +1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 105 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra