Reklama:
Proteinová svačinka od Smartlabsu 3000 g + 908 g ZDARMA
Nesnídáte? Nesvačíte? Máme pro Vás skvělý tip, jak to napravit! Více zde.

K-1 WGP Jokohama 28. 3. 2009:
Boj o titul ve váze do 100 kg!

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

Série hlavních turnajů K-1 již tradičně začne tam, kde předchozí skončila. První letošní turnaj se znovu vrací do jokohamské arény, která byla dějištěm finálového klání a vyvrcholením předchozího ročníku. Organizátorům se tentokrát obsazení startovní listiny turnaje vskutku vydařilo. K vidění bude řada mimořádně atraktivních soubojů mezi nejlepšími bojovníky soutěže a tradiční plejádu superfightů navíc doplní čtyřčlenná vyřazovací pyramida. Jejím úkolem bude najít nového majitele titulu pro šampióna ve váze do 100 kg, kterým se posléze stane její vítěz. Tento titul měl v držení od jeho zavedení v roce 2007 zatím jako jediný Badr Hari. Po několika úspěšných obhajobách se o něj připravil sám svým nechvalně známým incidentem ve finálovém zápase s Remym Bonjaskym na začátku prosince. Za své nesportovní chování byl totiž posléze vedením K-1 náležitě penalizován. Trest, který se skládal z několika částí, znamenal pro Hariho kromě citelné finanční újmy také odebrání jeho titulu. Jen pro úplnost dodávám, že druhý titul ve váze nad 100 kg má v držení od jeho zavedení až po současnost Semmy Schilt. Kteří bojovníci dostali šanci, aby se 28. března pokusili osamocený titul ukořistit pro sebe? Které dvojice spolu změří síly mezi čtyřmi provazy jokohamského ringu? Pojďme se podívat na startovní listinu!

Než se podíváme na jednotlivé zápasy, rád bych objasnil některé podstatné události, které vedly ke změně konečné podoby startovní listiny proti původně avizovanému obsazení. První změna se týká vyřazovacího turnaje. Jeden z plánovaných účastníků - Ruslan Karaev se zranil během zápasové přípravy a tak organizátoři museli obsadit náhle uvolněný post jiným bojovníkem. Díky tomu se nová holandská hvězda K-1 Tyrone Spong dostal z rezervního zápasu rovnou do eliminace, kde změří síly s Gokhanem Sakim. Uvolněné místo v rezervním zápase za Tyrona obsadil nováček z Indie Singh Heart Jaideep, který si v zápase proti Keijirovi Maedovi odbude premiéru v K-1. Složení druhé semifinálové dvojice se nemění. V něm by proti sobě měli nastoupit Melvin Manhoef a Chalid "Die Faust".

Druhou podstatnou událostí je odstoupení Badra Hariho ze zápasu s Erollem Zimmermanem. Badr se údajně chce plně věnovat přípravě na zápas se Semmym Schiltem, který se uskuteční v polovině května v Amsterodamu. To byl prý hlavní důvod odstoupení ze zápasu, který měl být odvetou semifinálového klání poslední finálové eliminace ze začátku prosince uplynulého roku, kde se radoval z výhry právě Hari. Novým soupeřem se Erollovi stal jeho krajan Peter Aerts! Některé změny, jak už se několikrát v minulosti stalo, mohou nastat na poslední chvíli, proto nelze ani tuto podobu startovní listiny brát jako definitivní, nicméně je velmi pravděpodobné, že k dalším změnám již nedojde, proto se pojďme konečně podívat, jaké zápasy nás v sobotu čekají.


K-1 WGP Jokohama 28. března 2009 - startovní listina


Remy Bonjasky vs. Alistair Overeem

Remy BonjaskyAlistair Overeem
Team BonjaskyGolden Glory
HolandskoHolandsko

Bezesporu největším tahákem dílčích zápasů bude souboj mezi současným králem K-1 a jediným regulérním přemožitelem Badra Hariho v loňském roce. Podle Alistairových vlastních slov je Remy momentálně coby stávající šampión K-1 pro svěřence holandského týmu Golden Glory největší výzvou. Alistair, jinak soutěžící v japonské MMA organizaci DREAM, si o svou šanci zápasit s nejlepším bojovníkem minulého roku řekl především nekompromisním vítězstvím nad Badrem Harim, kterého knokautoval hned v prvním kole. Po tomto zápase jeho cena prudce stoupla a v současnosti má prakticky ve všech hlavních organizacích dveře otevřené. Zájem o něj projevil i prezident největší MMA organizace UFC Dana White. Alistair si je vědom, že v tomto souboji nemá co ztratit. Může jen získat. Zajímavé bude sledovat jeho další kroky v případě, že vyhraje. Zaměří svou pozornost na K-1, vrátí se zpět k zápasení v DREAMu, nebo zkusí své štěstí v oktagonu UFC?

Rovněž pro Remyho bude mít případné vítězství velký význam. Remy v loňském roce ve svých 6 zápasech neprohrál ani jednou. Přesto mu po finále zůstala pachuť hořkosti kvůli způsobu, jakým ke svému vítězství přišel. Co naplat, že Remy byl v průběhu zápasu u všech bodových rozhodčích vedoucím mužem, když v polovině druhého kola Hari psychicky neunesl tlak a sám sebe odsoudil k diskvalifikaci. Remy, jenž po agresivním zákroku nebyl schopen v zápase pokračovat, se tak stal smutným vítězem loňského finále. Mnozí mu vyčítají simulování dvojitého vidění, kterým se chtěl vyhnout pokračování v zápase, což se nakonec také stalo. Po nesportovním zákroku se již dále nepokračovalo. Čekání na vzpamatování se otřeseného „létajícího gentlemana“ bylo ukončeno zásahem ringového rozhodčího, který ukázal směrem k Harimu červenou kartu symbolizující diskvalifikaci. Remyho velkou motivací v tomto zápase určitě bude snaha dokázat, že je právoplatným šampiónem a vítězství nad přemožitelem Badra Hariho k tomu bude jistě pádným argumentem.

Eroll Zimmerman vs. Peter Aerts

Eroll ZimmermanPeter Aerts
Golden GloryTeam Aerts
HolandskoHolandsko

Následující superfight, ve kterém se proti sobě premiérově postaví dva Holanďané Eroll Zimmerman a Peter Aerts, dává už svým složením tušit, že půjde o velkou bitvu. Krajané, kteří se potkají na opačných koncích své sportovní kariéry, patří v současnosti k nejlepším bojovníkům K-1. Zatímco Eroll je na začátku své kariéry v K-1 a svoji pozici si teprve musí vydobýt, Peter už dost možná stříhá pomyslný metr, ačkoliv podle svých slov má před sebou ještě 4 roky a jeho úkolem nyní bude vyvrátit veškeré spekulace, že již nemá na to, aby zápasil proti mladým nastupujícím bojovníkům.

Holandský dřevorubec, který inkasoval zdrcující porážku od Badra Hariho, se ihned po prohraném čtvrtfinále dožadoval odvety na nejbližší možné akci. K té prozatím nedošlo, nicméně alespoň částečného zadostiučinění se mu dostane, vyhraje-li v tomto zápase. Eroll je totiž stejně jako Badr označován za hlavní osobnost nastupující generace a je mu odborníky i veřejností prorokována slibná budoucnost. Peter v jednom z rozhovorů přiznal, že zaspal začátkem zápasu a soupeř mu už nedal šanci se vzpamatovat. Bude-li chtít nyní uspět, bude se muset především vypořádat s Erollovou agresivitou, rychlostí a útočným stylem, se kterým si nic nezadá se zmiňovaným Harim. Eroll si naopak bude muset dát pozor, aby si správně rozvrhl síly a více se zaměřil na taktickou přípravu, aby se vyvaroval ztráty fyzických sil, jako tomu bylo ve třetím kole zápasu s Glaubem Feitosou.

Ewerton Teixeira vs. Jerome Le Banner

Ewerton TeixeiraJerome Le Banner
Kyokushin kaikanX tream team
BrazílieFrancie

Další generační duel mezi brazilským kyokushin karatistou a francouzským veteránem bude další alegorií souboje mladé a dravé krve s tou starší, již vyspělou a bohatou o cenné zkušenosti. Mladý Ewerton, který má celou kariéru ve slavné japonské soutěži ještě před sebou, bude chtít v tomto souboji potvrdit své vynikající výkony v uplynulé sezóně a zároveň upevnit své postavení mezi elitou K-1. Ewerton v loňském roce zaznamenal pět výher v řadě a koneckonců ani za výkon v prohraném zápase s Erollem Zimmermanem se stydět nemusí.

Zatímco Ewerton prožívá v roce 2008 vynikající debut na hlavní scéně K-1, veterán soutěže Jerome Le Banner, sužován nejrůznějšími zdravotními komplikacemi a zraněními, se spíše trápí. Paradoxně nejlepší výkon podal v zápase se Semmym Schiltem, který nakonec prohrál na body. Jedinou loňskou výhru nad Junichim Sawayashikim si pravděpodobně za rámeček nedá. Odveta, v níž sliboval svému soupeři knokaut se nakonec protáhla do všech tří kol a Jerome se musel do poslední chvíle strachovat o vítězství. Když přibyla i prohra v prvním zápase finálového turnaje, začalo se spekulovat o konci jeho kariéry. Jerome proto půjde do zápasu proti Ewertonovi ze zcela odlišné pozice. Bude totiž muset dokázat, že ještě nepatří do starého železa a stále dokáže držet krok s mladými bojovníky.

Glaube Feitosa vs. Junichi Sawayashiki

Glaube FeitosaJunichi Sawayashiki
Kyokushin kaikanTeam Dragon
BrazílieJaponsko

Poslední avizovaný superfight svede do ringu dalšího brazilského kyokushin karatistu Glaubeho Feitosu a japonského bojovníka Junichiho Sawayashikiho. Účast průměrného japonského bojovníka mezi elitou K-1 může vyvolávat dojem tak trochu povinné, až nucené účasti domácího zástupce, prosazované ze strany japonského vedení soutěže. Japonsko se snaží protekčními nominacemi najít v Junichim nového top fightera, podobně jako v minulosti v Mushashim. Doufajíc v zopakování senzačního vítězství ze zápasu s Jeromem Le Bannerem ho vedení K-1 dosazuje již druhým rokem mezi elitu, aniž by jeho nominaci opřeli o odpovídající výsledky. Důsledkem toho je jedna porážka druhou. Výkonnostní rozdíl mezi Junichim a top fightery je evidentní.

Glaube Feitosa bezesporu top fighterem je, i když se mu v předchozí sezóně příliš nedařilo. Po vydařeném startu a vítězství KO v Jokohamě utrpěl „kopající kouzelník“ výprask od Badra Hariho a následně nestačil v semifinálové kvalifikaci ani na Erolla Zimmermana. Nyní dostane příležitost spravit si chuť a vrátit se na vítěznou vlnu - dá se očekávat, že jí náležitě využije. Přesto nelze podceňovat skutečnost, která dělá tento sport tak krásným. Nikdo nemá předem nic jisté a vždycky se rozhoduje až v ringu, přičemž rozhodnout může pouze jediný úder.


Vyřazovací turnaj o titul K-1 pro šampióna ve váze do 100 kg

Čtyřčlenného vyřazovacího turnaje, jehož vítěz se stane novým šampiónem K-1 v divizi do 100 kg, se zúčastní Chalid „Die Faust“, Gokhan Saki, Tyrone Spong, Melvin Manhoef a v rámci rezervního zápasu s potencionální možností startu v turnaji pro vítěze klání také nováček Singh Heart Jaideep a Japonec Keijiro Maeda.

Chalid "Die Faust"Melvin Manhoef
Golden GloryShow time
NěmeckoHolandsko

V zápase Melvina Manhoefa a Chalida Araba se dá očekávat ofenzivně laděný souboj, který se téměř s jistotou nedočká svého řádného konce. Oba bojovníci sázejí na útočný styl boje. Zatímco Melvin je spíše pohyblivý, rychlý a výbušný, Chalid je spíše silový a přímočarý bojovník. Dravost a zdravá agresivita ale nechybí ani jednomu. Ve prospěch Melvina ovšem může hovořit i jeho současná forma. V posledních dvou soubojích proti těžkým soupeřům se zápas nedostal ani do druhého kola. Oba totiž skončili Melvinovou výhrou KO v úvodní tříminutovce. Oproti tomu jeho soupeř ve svých posledních dvou zápasech v K-1 prohrál. Jak je o Melvinovi známo, na body ho nedostanete! Chalid je navíc pro Melvina jedním z mála výškově rovnocenných soupeřů (oba měří necelých 180 cm). V K-1 jsou oba zvyklí zápasit proti vyšším soupeřům. Ovšem komu z nich to bude v nadcházejícím zápase více vyhovovat, se ukáže až v ringu.

Tyrone SpongGokhan Saki
Black Label Fight Club F. F. C.Team Rebel
SurinamTurecko

Semifinále č. 2 bude střetem dvou velkých osobností nové éry bojovníků K-1. Tyrone Spong, který ještě loni v březnu zápasil ve váze -86 kg proti Ondrovi Hutníkovi, váží nyní již okolo 100 kg a je připraven na vstup mezi elitu K-1. Při své premiéře v dubnu minulého roku se uvedl stylově, když poslal svého soupeře Azema Maskutaje ve druhém kole k zemi. Gokhan Saki, který si svou cestu mezi nejlepší bojovníky soutěže prošlapal už loni, nebude pro Tyrona určitě tak lehkým soupeřem. Bude zajímavé sledovat střet dvou podobně laděných stylů v podání mladých hvězd scény K-1.

Rezervním zápasem k této eliminaci bude souboj mezi Keijirem Maedou a nováčkem z Indie, teprve 21letým Singhem Heartem Jaideepem, který bude v Jokohamě debutovat.

Kdo má podle Vás největší šance na úspěch? Kdo je ve Vašich očích největším favoritem a hlavním adeptem na zisk titulu?


Zdroj foto:
oficiální web K-1


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

26.03.23:46Geroj - ygg: k tomu Le Bannerovi - on jasně vyhrál první kola, Jun..
26.03.23:25ygg - Hezký článek...jedinou výhradu mám k popisu zápasu JLB s J..
26.03.16:25mirio - S tím Chalidem máš recht. V aktualitách je odkaz na aktual..+1
26.03.14:53Geroj - Vypadá to, že Chalid má opět problémy s vízem, jako loni n..
26.03.13:23RavenStalker - Tak jako vždy budu držet palce kyokushiňákům *79* +1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky Miro
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
dzordn2 (06:54) • Je to v článku napsané. :-) `Celkem na pódiu pózovalo devět těžkotonážníků, mezi nim...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra