Reklama:

Peter Aerts: "Stále pomýšlím
na čtvrtý titul"

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

Trojnásobný šampión K-1 a finalista K-1 WGP 2008 Peter Aerts nedávno poskytl první větší rozhovor od doby, co prohrál svůj čtvrtfinálový zápas. Pro Petera byla tato porážka velkým zklamáním. Poté, co se zbavil svého největší konkurenta Semmyho Schilta již v prvním kole vyřazovacích bojů, se stal hlavním favoritem na celkové vítězství. Za několik posledních let nebyl vysněnému čtvrtému titulu nikdy blíž. Jeho sny a plány byly téměř na dosah.

Jenže všechna přání rázně rozprášil marocký rebel Badr Hari během půl druhého kola. Jako správný bojovník se ale Peter brzy oklepal a rozhodl se, že v tomto roce udělá vše, aby odčinil své zaváhání. Prohlásil, že zanechá všech svých aktivit spojených s jeho vlastním klubem Team Aerts a chce se soustředit pouze na zápasovou přípravu. Při této příležitosti se dal znovu dohromady se svým bývalým trenérem Thomem Harinckem, jenž si díky úspěchům svých svěřenců vysloužil přezdívku trenér šampiónů.

Spolupráce tandemu Harinck – Aerts přinesla v 90. letech oběma mnoho cenných trofejí a vítězství. Peter mimo jiné pod Thomovým vedením získal dva ze tří dosavadních titulů K-1. Když se spolu v roce 1997 rozešli, trvalo dlouhých deset let, než spolu tato dvojice začala zase mluvit. Nyní se však rozhodli hodit staré spory za hlavu a soustředit se na budoucnost. Jejich cílem je vybojovat po více než 10 letech další titul šampióna K-1. Peterovi bude letos již 39 let, přesto stále patří mezi hlavní favority soutěže. Jak se ale vyrovnává s generační výměnou a nástupem mladých, dravých a talentovaných bojovníků, kteří právě přicházejí na hlavní scénu? Dokáže s nimi držet krok? Jeho letošní cesta na vrchol nebude vůbec jednoduchá. Pokud se chce stát letošním králem, bude muset pravděpodobně zopakovat své senzační vítězství nad Semmym Schiltem nebo oplatit porážku Badrovi Harimu.

Peter se ve svém rozhovoru vrací ke čtvrtfinálovému zápasu i k nechvalně známému incidentu z finálového zápasu mezi Badrem Harim a Remym Bonjaskym. Netajil se ani svými plány na letošní rok či názory na nové tváře K-1 a kromě jiného se podělil o několik zajímavých informací ze svého soukromí...

Jak se cítíš po finálovém turnaji K-1? Doufám, že nemáš žádná zranění?

Jsem samozřejmě velmi zklamaný. Štěstím pro mě ale je, že zraněný nejsem.

Mohl bys zhodnotit svůj poslední zápas na finále K-1? Co bylo důvodem tvé prohry? Co bys při případné odvetě změnil?

Po bitvě se o tom lehce mluví, v každém případě se domnívám, že jsem byl v době zápasu myšlenkami jinde, naprosto bez ostrosti, agresivity. A to je přesně to, co bych býval potřeboval. Je to jen jeden z těchto dnů, jak víte, 6. prosinec byl bohužel jedním z nich.

Chceš odvetu s Badrem Harim? Slyšel jsem, že jsi žádal o okamžitou odvetu hned na Novoroční akci (pozn. red.: K-1 Dynamite), je to pravda? Znáš datum svého příštího zápasu a jméno soupeře?

Přesně tak, po finále jsem požádal o odvetu, ale vše je na K-1, aby bojovníkům posvětila zápas.

Někteří lidé neprávem nařknuli Remyho, že simuloval dvojité vidění a dokonce, že ukradl Harimu vítězství, ačkoliv to byl právě Remy, kdo byl ve vedení na bodovacích listinách rozhodčích. Kdybys byl Bonjaskym, pokračoval bys v zápase po tom šlapáku?

Myslím, že bych pokračoval a zápasil dál… ale znova: logicky nemůžu vedět, zda ano, nebo ne.

Představ si zápas mezi Badrem Harim a Semmym Schiltem. Jak vidíš průběh boje? Jaké strategie by se měl Hari držet, aby se stal vítězem nad Schiltem?

Každý, kdo se postaví proti Semmymu, čelí spoustě různých problémů. Výhra nad ním by nebyla lehká pro nikoho. Badr Hari je velmi talentovaný a měl by dobré šance, kdyby se s ním pokusil boxovat. Jinak prohraje. Mimochodem, myslím, že Semmy poté, co přišel o účast ve finále K-1, je velmi motivován k výhře nad Harim. Věřím, že to bude vzrušující zápas.

Kdo vyhraje třetí zápas? Bonjasky nebo Hari? A který zápas z tvé bohaté kariéry je tím nejpamátnějším?

Nemám tušení, kdo vyhraje. Každý zápas je jiný příběh. A nejpamátnější? Moje bitvy s Andym Hugem mě pořád vzrušují.

Pojďme se bavit o odvetách. Je mezi bojovníky-veterány někdo, s kým ses chtěl znovu utkat, abys mu vrátil porážku?

Hmm, v K-1 už teď nejsou téměř žádní veteráni. Je to samá nová krev.

Mohl bys nám, prosím, odhalit svůj rekord ve shybech a v bench-pressu?

Upřímně, na tohle se příliš nesoustředím. Co se týče bench-pressu, dělám nejčastěji 8 sérií se 120 kg.

Mohl bys nám říct, jaké má trojnásobný vítěz K-1 auto?

Mercedes S-class.

Je pravda, že mezi alkoholickými nápoji preferuješ vodku?

(smích) Ano, pane, je to opravdu tak. Mezi lihovinami dávám přednost vodce.

Jaká je tvá oblíbená hudba?

Nemám žádný specifický žánr hudby, který upřednostňuji. Všechno záleží na situaci a místě, kde relaxuji.

Ve svých předešlých rozhovorech jsi zmínil, že se chystáš zápasit ještě další 3 - 4 roky na nejvyšší úrovni. Nezměnilo se nic? Co potom? Plánuješ se stát trenérem na plný úvazek?

Můj kontrakt vyprší za půl druhého roku. Když se potom budu cítit tak dobře, jako se cítím nyní, podepsal bych další kontrakt na dva roky. Hrozně rád bych chtěl dosáhnout na 20 finálových účastí v K-1. Od roku 1991 jsem pravidelným účastníkem mezi 8 nejlepšími. A nepochybně pořád pomýšlím na vybojování čtvrtého titulu.

V K-1 je až příliš sportovců, kteří pocházejí z Holandska. Patří někdo z nich k tvým nejlepším přátelům? Koho respektuješ nejvíce?

Lidmi, které považuji za opravdové přátele, jsou Stefan Leko, Jerome Le Banner, Chalid Arab a Ray Sefo. Co se týče respektu, respektuji každého.

Mohl bys nám říct nějakou zábavnou historku, která v minulosti nastala v zákulisí?

Nemám žádný zvláštní příběh, co ale můžu říct, je, že atmosféra byla dřív více uvolněná a padalo tam mnohem více vtipů. Nyní je odlišná situace, teď je to celé jeden velký business.

Koho vidíš jako nejslibnějšího mladého bojovníka zápasícího nyní v K-1?

Tyrone Spong, Eroll Zimmermann a Gokhan Saki vlastní nyní jedny z největších jmen v K-1.

Koho ze svěřenců trénujících v tvém týmu vidíš jako budoucí hvězdu K-1? Možná Mourad Bouzidi? A co si myslíš o usilujících, ale nepříliš známých bojovnících na mezinárodní scéně, jako Rico Verhoeven a Hesdy Gerges?

V současnosti jsem se vrátil zpět k trénování pod vedením Thoma Harincka. Mezi ostatními se chystám spárovat s Hesdy Gergesem. Neznám ho příliš dobře, ale z toho, co jsem slyšel, je to velká nastupující hvězda. On je budoucnost a K-1 potřebuje čerstvou krev.

Objevující se hvězda je v této chvíli Tyrone Spong, který v současnosti přibral pár kg. Jaké jsou jeho šance v nejtěžší váhové kategorii K-1?

Tyrone Spong je velký talent. V první řadě si musí zvyknout v nové váze. Bez debaty má velký potenciál stát se „novým velikánem“.

Jaký je tvůj osobní postoj týkající se Boba Sappa a ostatních šílených gigantů objevujících se v K-1?

Osobně jsem šťastný, že K-1 v tomhle případě změnila směr. V jednu chvíli neměla nic společného se zápasením. Pouze to zranilo reputaci K-1 a její uznání po celém světě. Ale nyní byl zvolen jiný směr, s kterým jsem spokojen.

Pane Aerts, bylo mi ctí s Vámi znovu mluvit. Vše nejlepší do Vaší budoucnosti.

Bylo mi potěšením. S úctou, Peter Aerts.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

23.02.15:27Geroj - pusť si ten zápas - jedinný co se stalo, že totálně zaspal..
23.02.12:44haXor - kdyby Aerts prohral treba v poslednim kole na body tak by ..
21.02.12:32Geroj - Soudit podle jednoho zápasu, je asi jako hodnotit celoveče..+1
21.02.11:44haXor - Aerts by mel spis premyslet o duchodu, protoze jakou dosta..-1
19.02.08:51mirio - Peter je prostě frajer. *1* +1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPartner Cup 2019 - výsledky
Hockey1000 (11:29) • Vždyť to je právě naopak super, že jde on i jemu podobní borci na českou pohárovku. Cel...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Qubevm (08:58) • Valasekjakub123 proč by nemohl Matěj závodit na pohárovce proboha.. Dej si facku, probe...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
ambrosan (22:19) • tak to je komentář, který bych od závodníka nečekal...je to dobře, že jsou lidi co akti...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Valasekjakub123 (22:01) • Rysavy na poharovce? Zavodnik s takovymi zkusennostmi a jde na poharovku trosku soudnos...
magazínIFBB Master Elite Pro Skopje 2019: ko...
Bali (19:59) • Nejsou špatně jména u fotek?Protože ten co vyhrál má nejmín svalů a nejhorší formu..u b...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra