Reklama:

Reportáž ze sobotního
večera K-1 v Praze

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

Pár minut po jedenácté hodině večerní byl vyhlášen vítěz posledního zápasu a vítěz vyřazovacího turnaje v jedné osobě a tímto slavnostním aktem byl ukončen program třetího ročníku K-1 „Heaven or Hell“ v Praze. Jaký byl letošní turnaj a co zajímavého se odehrálo během večera? Jak se dařilo českým reprezentantům Petrovi Vondráčkovi a Romanu Kleiblovi v super fightech a jak reprezentoval naši zemi v osmičlenné vyřazovací pyramidě Luboš Šuda? Pojďme si od začátku zrekapitulovat hlavní události sobotního večera a výsledky jednotlivých zápasů.

Ještě předtím, než začal hlavní program večera, se před téměř prázdnými ochozy, které se teprve pomalu začínaly plnit, uskutečnil rezervní zápas mezi Antonínem „Medvědem“ Duškem a Honzou Drnem. Vítěz tohoto klání si zajistil pozici náhradníka, který je připraven naskočit do vyřazovacích bojů v případě, že se některý z účastníků zraní. Zápas byl zároveň odvetou mezi oběma borci, kteří na sebe v minulosti již narazili. Tehdy se radoval z výhry Honza Drn, který i v tomto zápase začal lépe. V prvním kole byl aktivnější a rozdal více přesných úderů, jedním z přímých kopů poslal soupeře na zem. Druhé kolo bylo až na několik výjimek spíše opatrnou hrou z obou stran. Závěr zápasu přeci jen přinesl rychlejší spád a více ze hry měl tentokrát Dušek. Několik tvrdých lowkicků a přesných úderů nakonec rozhodlo zápas. Vítězem na body se stal Antonín Dušek!

Následovalo slavnostní zahájení, kdy se za doprovodu krásných a spoře oděných dívek představilo v ringu všech osm účastníků pyramidy. Přišel do něj i pan Ishi, slavný zakladatel K-1, aby zde převzal cenu za přínos tomuto sportu. Díky překladatelce jsme si mohli vyslechnout jeho krátký proslov. Ishi označil Prahu za jedno z nejhezčích měst v Evropě a na dotaz, co očekává od tohoto turnaje, odpověděl, že především boj podle pravidel, čímž nepřímo poukázal na nedávný exces v podaní Badra Hariho ve finále K-1.

Mezitím se pomalu zaplnily tribuny a vyhrazená plocha kolem ringu a dalšímu souboji podle pravidel K-1 Max ve váze -70kg mezi Janem Mazúrem a rumunským soupeřem už přihlíželo několik tisíc diváků. Mazúra přijela podpořit nepříliš početná, ale zato velmi hlasitá skupinka fanoušků z jeho rodného Slovenska. Souboj přinesl podle očekávání akci plnou rychlých kombinací na obou stranách. Zatímco první kolo bylo víceméně vyrovnané, ve druhém už převzal otěže zápasu pevně do svých rukou Mazúr. Nejprve poslal svého soupeře k zemi, ke konci kola přidal ještě jeden velmi tvrdý a přesný úder. Ke konci zápasu si svůj náskok uhlídal a tak se mohl radovat z výhry na body.

Čtvrtfinále přineslo po jednom KO a TKO

První zápas pyramidy byl z pohledu českých fanoušků nejatraktivnější ze všech čtvrtfinálových klání, jelikož v něm za bouřlivého přivítání nastoupil Luboš Šuda proti teprve 19letému Turkovi Yukselu Ayaydinovi. Šuda za mohutné podpory přítomných fanoušků zahájil lépe. Jeho tvrdé háky oceňuje publikum potleskem. Na konci prvního kola posílá soupeře k zemi. Ten je počítán, ale pokračuje se dál. Turecký soupeř ukázal srdce bojovníka a ve druhém kole se vrátil do zápasu. Tam, kde ztrácel na Luboše po technické stránce, doháněl svůj deficit odhodláním a houževnatostí, se kterou se vrhal do každé výměny. Druhé kolo jen mírně vyznělo v Lubošův prospěch. Na začátku třetího kola se do sebe oba soupeři tzv. „vysypali“ v několika ostrých přestřelkách a do konce zápasu to pak vydýchávali. Z výhry se po třech kolech k potěšení drtivé většiny diváků mohl radovat Luboš Šuda.

Ve druhém čtvrtfinále mezi Mounirem Zekhninim z Maroka a Rusem Shamilem Abasovem se rozhodovalo o dalším soupeři pro Luboše Šudu. Oba bojovníci začali ve vysokém tempu, na nejtěžší kategorii až nezvykle svižném. Po vyrovnaném úvodu začal dominovat Abasov a na konci prvního kola poslal soupeře do počítání. I druhé kolo dokázal těsně vyhrát Abasov, nicméně ve třetím kole překvapivě znovu nastoupil rodák z Maroka a pořádně svému soupeři zatopil. Dostal ho pod tlak a Rus před koncem zápasu vypadal, že čeká na gong jako na vysvobození. Naštěstí pro něj se Zekhninimu už nepodařilo strhnout vedení na svou stranu a tak se stal dalším semifinalistou Shamil Abasov.

Předposlední souboj základní části pyramidy svedl proti sobě Raula Catinase a nepříliš zkušeného Mindaugase Sakalauskase, jehož statistika před turnajem byla 1 výhra a 1 prohra. Utkání nepřineslo příliš zajímavou podívanou, alespoň v úvodu určitě ne. O hlavu menší Catinas se ukázal být typem fightera, který bývá označován jako „střelec“. Jeho prudké výpady levých a pravých háků ale vycházely na prázdno. Soupeř těžil z výškové převahy a držel soupeře na distanc, sám však nic významnějšího nepředvedl. Ve druhém kole Catinas přeci jen dokázal svého soupeře trefit, Mindaugas se však ihned vzpamatovává a pokračuje dál. Jedinou jeho zbraní proti Raulovi jsou občasná kolena. Ta však neprocházejí přes soupeřův dvojitý kryt. Poslední kolo konečně přineslo trochu akce. Catinasovi vycházejí kombinace úderů na hlavu a po pěkné sérii posílá svého soka k zemi. Tentokrát se ještě pokračuje dál, nicméně o chvíli později už nemá po dalším výpadu Mindaugas síly se vzchopit a souboj je u konce. Raul Catinas vítězí KO ve třetím kole.

Závěrečný souboj byl podle hlasatele předčasným finále. Sešli se v něm totiž vítěz loňské pyramidy Dzevad Poturak a poměrně zkušený svěřenec Ernesta Hoosta z týmu Mr. Perfect Ashwin Balrak. Ještě předtím, než se začalo bojovat, byl do ringu pozván Ernesto Hoost, který sklidil od publika minimálně stejné ovace jako všichni čeští bojovníci. Následný boj přinesl v úvodu zajímavou a vyrovnanou bitvu. Balrak sázel především na tvrdé lowkicky a naskakovaná kolena, soupeř spíše na kombinace úderů zavřené lowkickem. Jako rozhodující se ukázalo třetí kolo. Holanďan Balrak vystupňoval své tempo a začal stále více tlačit svého soupeře, který nestíhal držet krok a inkasoval stále častěji přesné údery a kolena. Nakonec je 2x počítán, i přesto pokračuje dál. Rozhodčí však správně odhadl, že už je tzv. „nahulený“ a po dalším výpadu Ernestova svěřence raději ukončuje zápas. Poslední bitva tedy končí technickým KO ve třetím kole ve prospěch Aswina Balraka.

První superfight: Vondráček konečně zvítězil!

Program navazoval prvním vloženým zápasem, ve kterém se proti dvoumetrovému Holanďanovi Reamonu Welborenovi postavila domácí hvězda a jediný Čech s platnou smlouvou v K-1 Petr Vondráček. Ačkoliv Petr dávno nemá takovou formu, v jaké je zvěčněn na svých starších plakátech a fotografiích, dokázal se na tento zápas velmi slušně připravit. Od posledního zápasu v Jokohamě v dubnu letošního roku, kde Peter prohrál KO ve druhém kole, zhubnul zhruba 5 - 10 kg a na výkonu to bylo hned znát. Pohyb po ringu byl rychlý, svižný a jeho výpady měly dostatečnou razanci. První kolo měl jasně navrch. Byl aktivnější, rozdal více úderů. Petr, jak je u něj zvykem, sází především na výpady doprovázené kombinacemi úderů, což na soupeře očividně platilo. Reamonovi se několikrát lehce podlamují nohy. V prostřední části zápasu boxuje Peter z ústupu a snaží překvapovat soupeře rychlými výpady. Soupeř pracuje především lowkicky. Ke konci kola se Petrovi povede pěkný highkick a toto kolo rovněž vyhrává. Ovšem závěr už mu tolik nevyšel. Holanďanovi se povedl přesný highkick, po kterém Petrovi vypnulo. Petr pokračuje dál, nicméně je očividně „nahulený“. Za podpory fanoušků sbírá poslední síly a snaží se alespoň odpovídat. Přichází konec zápasu a s ním nejkontroverznější okamžiky celého večera. Ve chvíli, kdy zazněl gong ohlašující konec zápasu, Reamon nedokázal zastavit započatý highkick a trefuje Vondráčka. Ačkoliv soupeř ihned ukazoval omluvná gesta, bylo pozdě. Petr, známý svou výbušnou povahou, už měl pravděpodobně před očima černo a vrhl se na svého soupeře. V tu ránu byl ring plný lidí. Petr si ještě stihl vyměnit pár ran s některým z členů Reamonova týmu. Naštěstí bylo v ringu více lidí s chladnou hlavou než těch rozvášněných, a tak se podařilo všechny strany záhy uklidnit. O pár minut později už si oba soupeři podávají ruce a vzájemně se omlouvají. Petr díky bodovému zisku z prvních dvou kol nakonec vítězí na body a ukončuje tak černou sérii porážek.

Semifinále přineslo souboje na úrovni

Úvodní semifinále opět rozvášnilo celé publikum. Nastoupil totiž opět Luboš Šuda a v druhém rohu ruský soupeř Shamil Abasov. Šuda, coby bývalý profesionální boxer, sází především na boxerské techniky, nicméně na konci prvního kola přidal k několika přesným direktům a hákům také pěkný highkick. Jeho oponent drží krok a předvádí rovněž pěkné kombinace, přesto není pochyb, že začátek patří Lubošovi. Zbylá dvě kola byla naprosto vyrovnanou bitvou s pěknými momenty na obou stranách, i když je nutné přiznat, že zejména ve třetím kole byl aktivnější Abasov, což bylo zřejmě hlavním důvodem, proč se nakonec dva ze tří rozhodčích rozhodli právě pro Abasova. Rus vítězí těsně 2:1 na body, Luboš se za velkého potlesku loučí s turnajem.

Druhé semifinále bylo téměř jistě nejhezčím zápasem celého večera. Postarali se o to Raul Catinas a Ashwin Balrak. Jak už jsem o Raulovi zmínil, je to střelec, který má neskutečnou sílu v úderech a nebojí se jít do soupeře přes ránu. V prvním kole předvedl několik pěkných úderů, Ashwin pochopitelně sází proti menšímu soupeři zejména na kolena. Vyrovnané první dějství v mých očích lehce vyhrál Catinas. Druhá část zápasu byla opět tuhým bojem. Raul se ukázal také jako velký držák. Přestože většinu soupeřových kolen tlumil svým pevným dvojitým krytem, občas si nějaké koleno našlo cestu k jeho hlavě, nicméně teprve 20letý Rumun pokračuje bez problémů dál a svému soupeři zatápí tvrdými háky. Několik zásahů rozhodilo Ashwinovi nebezpečně rovnováhu. Jenže svěřenec Ernesta Hoosta potvrdil, že je výborně připraven po strategické stránce. Ve třetím kole opět nastupuje ve velkém tempu a dostává soupeře pod tlak. Čím dál tím častěji se mu daří nachytávat svého soupeře koleny. Raul, který mlel z posledního, se ale nevzdával a zápas dobojoval. Na vítězství to sice nestačilo, ale alespoň sklidil od diváků zasloužený potlesk za vynikající výkon. Druhým finalistou je po vítězství na body Ashwin Balrak.

Druhý superfight: Kemayo a Leko nenadchli

Měl to být zlatý hřeb večera. Zápas nejvyšší kvality, demonstrující krásu a vysokou úroveň K-1. Opak se stal realitou. Duel Stefana Leka a Freddyho Kemaya byl jednoznačně nejhorší podívanou. Průběh celého souboje by se dal shrnout do několika vět. Freddy od začátku ustupuje před svým soupeřem a snaží se ho brzdit lowkicky a dalšími kopy. Stefan ho nahání po ringu, aniž by však předvedl zajímavější výpad. Občasný lowkick doprovázený úderem do krytu soupeře je vše, na co se zmůže. Diváci se tak mnohem více baví nespokojenými výkřiky hlasitých individuí z vlastních řad než zápasem samotným, ale tak už to někdy bývá. Někdy dokážou víceméně neznámí borci předvést zápas na špičkové úrovni a ti, u nichž se čeká kvalitní a vzrušující podívaná, udělají zápas sotva na úrovni amatérských závodníků. Vzhledem k tomu, že se během tří kol prakticky nic neudálo, nebylo ani možné určit vítěze zápasu a tak se poprvé nastavovalo jedno kolo. Bohužel ani tam se nedokázali soupeři vyhecovat k lepším výkonům. Freddy zřejmě z velkého respektu k soupeři opět ustupuje, ale alespoň předvádí technickou parádičku v podobě dvou kopů z kotoulu. Soupeře jimi však neohrozil. U Stefana si jeho snažení vysloužilo jen pohrdavý úsměv. Kemayo ve zbytku kola okopává svého soupeře z ústupu a díky tomu v tomto uspávacím zápase vyhrál na body.

Třetí superfight: Kleibl ze sebe vydal maximum

Poslední superfight opět přinesl do ringu českého zástupce. Tentokrát se v červeném rohu objevil Roman Kleibl. Soupeřem mu byl zkušenější Daniel Ghita. Roman, hnán kupředu snad celou arénou, začal v úvodu lépe a dokonce poslal stejně vysokého soka k zemi. O pár desítek vteřin později je zápas přerušen. Ghita reklamuje úder do slabin. V závěru kola zahnal Roman oponenta do roku a věnoval mu několik tvrdých úderů. V prvních okamžicích následujícího kola se strhla velká přestřelka, série úderů na obou stranách a zbytek kola oba vydýchávali kyslíkový deficit obdobně jako ve čtvrtfinále Luboše Šudy. Třetí kolo je vyrovnané, Roman se snaží dostat Rumuna pod tlak, ale ten se nedává. Oběma bojovníkům v závěru zápasu docházejí síly. Ghita se snaží získat cenné vteřiny odpočinku a tak nejprve reklamuje úder hlavou a pak dvakrát úder do slabin. Ačkoliv to vypadalo na vyhraný boj pro Romana, v očích rozhodčích se mělo o vítězi rozhodnout až v nastavovaném kole. Roman už toho měl tak akorát, přesto se dokázal kousnout a vydal ze sebe úplné maximum. Byl lepší ve všech aspektech, několikrát poslal soupeře k zemi, a proto nakonec přeci jen vítězí na body po nastavovaném kole. Po zápase bylo v jeho výrazu patrné vyčerpání dokládající maximální nasazení na hranici sil. Cenu vítězi zápasu předal světový rekordman a olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle.

Finále: Ashwin Balrak králem pyramidy

Na programu už zbýval jen jediný zápas, finálový souboj turnaje, kam se probojovali Ashwin Balrak a Shamil Abasov. S přihlédnutím k dosavadní prezentaci obou bojovníků se dal označit za favorita Balrak, jak tomu skutečně bylo. Už v prvním kole poslal Abasova k zemi. Rozhodčí Rusa ze zcela nepochopitelných důvodů nespočítal a posílá ho hned bojovat dál. Balrak opět dostál své strategie a naplno se rozjel až v posledním kole. V tu chvíli už bylo jen otázkou času, kdy se mu podaří svého soupeře znovu poslat k zemi. Povedlo se mu to zhruba po první minutě třetího dějství, Abasov tentokrát ještě pokračuje, o půl minuty později ale přichází tvrdý hák a koleno a je rozhodnuto. Ashwin Balrak završil své skvělé výkony z předchozích zápasů výhrou KO a zaslouženě se stal vítězem třetího turnaje K-1 v Praze.

Pár slov na závěr...

Pokud bych měl na závěr zhodnotit, jaký byl třetí turnaj K-1 v 02 aréně, pak musím předně pochválit skvěle zvládnutou organizaci. Program měl spád, žádné zbytečně dlouhé prodlevy mezi zápasy. Kromě několika maličkostí vše proběhlo bez problémů. Jako každý jiný gala večer, přinesl řadu atraktivní i nudnějších zápasů, avšak věřím, že pokud organizátoři dokážou udržet stoupající úroveň turnaje, máme se v příštím roce opět na co těšit.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

23.12.13:40lukas nemec - musime jen podekovat podekovat znam ho osobne takze diky p..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Diamond Cup Skopje 2019: komplet...
amoresPE (14:15) • Ten Stanimir Etov vypada velmi dobree. Krizo by mal spozorniet. 🙂
magazínMichael Toscano ladí formu na profi d...
moab (08:38) • Nešlo by zobrazování fotek v galerii vrátit do původní verze? Ta byla sice hrozná (okno...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra