Reklama:
Složením NEJLEPŠÍ multivitamín 1+1 ZDARMA!
39 účinných látek: vitamíny, minerály, extrakty, probiotika i enzymy. Více zde.

Olomoucký silák 2008 - výsledky

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

[Text: Vojtěch Smolák] Na 8. ročníku soutěže Olomoucký silák v tlaku na lavici se v sobotu 6. 12. 2008 sešlo v tělocvičně T. J. Sokol Olomouc 25 závodníků z celé republiky. Vzpíralo se tradičně ve třech hmotnostních kategoriích, bez tzv. superdresů a o pořadí rozhodoval rozdíl mezi vzepřenou a tělesnou hmotností.

Velmi pěkné výkony přinesla již hmotnost do 80 kg, kde 1. místo získal V. Nebola ze Spartaku Letohrad za 160 kg, druhý K. Kadiev z Arny Fitnessgym Štěpánov za 140 kg a třetí M. Dolejš ze Sokola Vejprnice vytlačil 132,5 kg .

Opravdový boj o olomouckého siláka se rozjel v hmotnosti do 100 kg. Tam si to o medaile rozdali tři olomoučtí závodníci. Dva z Fitnessgym Neředín a M. Bouchal z pořádajícího oddílu zápasu Sokol Olomouc.

Nakonec zvítězil B. Walter z Neředína výkonem 217,5 kg před M. Bouchalem, který vzepřel 207,5 kg, a před svým oddílovým kolegou P. Maceášikem s výkonem 205 kg.

To nejlepší mělo teprve přijít. Nad 100 kg totiž startoval český rekordman J. Havrda ze Sokola Kramolna. Ten již základním pokusem na 250 kg ukázal všem soupeřům, jak se věci mají a kdo bude vítězem. Druhým pokusem na 257,5 kg se postaral jak o absolutní rekord v nejvyšší vzepřené hmotnosti, tak také o největší rozdíl v letošní soutěži - 122,7 kg. A protože o všem již bylo rozhodnuto, po dohodě s pořadateli ohlásil, že předvede hledišti plnému nadšených diváků exhibiční pokus v superdresu.

Po chvíli příprav a složitém oblékání skutečně nastoupil na pódium, kde ho čekala činka s rovnými 300 kg. Následovalo krátké soustředění a za nadšeného aplaudování celého sálu absolvoval technicky dokonalý, úspěšný pokus. Jen pro úplnost: na druhém a třetím místě se umístili A. Švehla ze Vsetína se 190 kg a P. Šulc z Letohradu se 150 kg.

Zápasníci ze Sokola Olomouc se soutěže zhostili tradičně velmi dobře a připravili pro závodníky hodnotné ceny a pro hlediště plné příznivců silových sportů hodnotnou podívanou, včetně ukázek zápasu a muay thai.


Výsledková listina:


Fotogalerie:


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 92 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIMV podcast: Roubík a Šindelář o kauz...
Hockey1000 (13:31) • Se to řeší hlavně na Facebooku Ronnie, Lukáš Roubíka a na Youtubu pod tím videem. Soudě...
magazínIMV podcast: Roubík a Šindelář o kauz...
Muriel (13:10) • Neverím že tu nieje žiadny koment haters a fandovia Fílu kde sú? nejaké tie kecy o ALeš...
magazínNick Walker 4,5 týdne před Arnold Cla...
Zodiak411 (10:41) • Viděl jsem už na IG foto, kdy to lidi zpozorovali :D Nicméně, že to provedl deadliftem...
magazínNick Walker 4,5 týdne před Arnold Cla...
LeToucan (10:20) • Už asi 2 týdny, on sám však tvrdí že si to `zbrousil` u mrtvého tahu :D
magazínNick Walker 4,5 týdne před Arnold Cla...
Zodiak411 (08:09) • Evidentně se Nick začal zabývat křečáky. Na pravé noze už je vidět, že má něco málo pry...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie