Reklama:

Finále K-1 World GP 2008
- reportáž a videozáznamy!

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

Zhruba o deváté hodině ranní středoevropského času začaly streamové kanály a online televize vysílat živý přenos z Japonska a milióny fanoušků po celém světě se tak mohli připojit k několika tisícovkám diváků sedících uvnitř jokohamské arény a spolu s nimi zhlédnout vyvrcholení letošního maratonu zápasů a turnajů K-1. Vyprodaná a do posledního místa zaplněná hala se ponořila do tmy, aby zde o několik vteřin později mohla vypuknout velkolepá světelná show. Poté zazněla v podání japonské zpěvačky neoficiální hymna K-1, známá skladba Queenů „We are the Champions“. Nástup hlavních aktérů večera ještě umocnil vzrušující atmosféru, která byla z jokohamského kotle doslova cítit i přes obrazovky a monitory.

Peter Aerts, Badr Hari, Eroll Zimmerman, Ewerton Teixeira, Ruslan Karaev, Gokhan Saki, Jerome Le Banner a Remy Bonjasky. Muži sobotního večera, osm nejlepších bojovníků, kteří se sešli, aby mezi sebou našli toho nejlepšího z nejlepších. Komentátorský tým již tradičně doplňoval legendární Holanďan a ikona K-1 z dob minulých Ernesto Hoost. Na zpravodajském stanovišti panovala uvolněná a pohodová atmosféra.

Ještě předtím, než začal první zápas celého turnaje, se publiku představila dnes již bývalá hvězda Elite XC Kimbo Slice. Nepřímo tak potvrdil spekulace ohledně svého příchodu do K-1. Kimbo, který se stal nejpovedenějším produktem marketingových kouzelníků a největší mediální bublinou v historii smíšených bojových sportů, ztratil po prvním prohraném zápase na lesku a atraktivnosti a ze dne na den se tak ocitl bez práce. Toho využilo senzacechtivé vedení K-1 a přivedlo kontroverzní postavu smíšených bojových sportů do Japonska.

Po Kimbově krátkém výstupu již začalo finále K-1 2008! Jak probíhaly čtvrtfinálové boje a kdo se nakonec probojoval až na vrchol? Jaký byl závěr šestnáctého ročníku K-1? O tom všem v následujících řádcích, pěkně od začátku.


Hari rozsekal Aertse

Turnaj začal nejočekávanějším zápasem, generačním soubojem dvou hlavních favoritů na zisk titulu Petera Aertse a Badra Hariho. Hari zahájil bitvu roku rovným úderem, kterým odpověděl na Aertsův lowkick. Při další kombinaci se podařilo Harimu přesně a tvrdě zasáhnout holandského dřevorubce. V tu chvíli vycítil svoji příležitost a pustil se do mohutné salvy. Peter se snažil odpovídat na sérii úderů, leč marně. Končí na zemi a je poprvé počítán! V ten okamžik to s ním vypadá bledě, přesto se dokázal vrátit do zápasu. Následný Hariho nápor ustál bojem z ústupu a rozdáváním tvrdých lowkicků na přední nohu. Boj se začal vyrovnávat, i když v Peterově výrazu bylo vidět velké zaskočení a otřesenost.

Druhé kolo zahájil Peter pěknou kombinací, soupeř okamžitě odpovídá stejnou mincí a následuje další Hariho výpad tvrdých úderů. O několik sekund později předvádí kop z otočky, kterým zahnal Petera do rohu, kde ho načapal přímým kopem z výskoku. Mr. K-1 jde podruhé k zemi, ale jako pravý bojovník se znovu zvedá. Hari už mu nechce dát šanci ani prostor, aby se z toho vzpamatoval a neúnavně se vrhá do dalších útoků. Peterova stabilita je rozhozená, sotva stojí na nohou, přesto bojuje dál! Dvakrát se mu podlomily nohy, po třetím zavrávorání uplatní rozhodčí svou pravomoc a zápas ukončuje. Badr Hari vyhrál TKO ve druhém kole! Potvrdila se jeho slova, že je na holandského veterána příliš rychlý. Svou agresivitou a rychlostí nedal, jako už mnohokrát, svému soupeři šanci. Peter bude muset o svém čtvrtém titulu snít dál.
Postoupil šťastlivec Zimmerman

Druhým zápasem v pořadí byl brazilsko-holandský souboj mezi Erollem Zimmermanem a Ewertonem Teixeirou. Ewerton nastoupil v kimonu symbolizujícím jeho příslušnost k brazilské škole kyokushin karate. Eroll se na svůj nástup stejně jako v prvních vyřazovacích bojích navlékl do kostýmu kostlivce, který má dokreslovat jeho nově vzniklou image coby „drtiče kostí“, jak si sám začal říkat.

Zápas začal aktivněji Ewerton několika svižnými lowkicky. Když k tomu ještě přidal rovné údery a háky, začínal si budovat menší převahu. Eroll byl očividně zaskočen, že ho soupeř přebíjí v jeho vlastní doméně, kterou kvalitní boxing jinak bezesporu je. První kolo vyznělo příznivěji pro Ewertona! Ve druhém kole byl také aktivnější, pokračoval v kombinování úderů a kopů. Eroll naproti tomu ukázal, že si u něj jeho soupeř získal respekt a byl velmi opatrný. Přesto se mu občas podařilo důrazněji odpovědět na útok svého soupeře.

Začátek třetího kola opět patřil brazilskému karatistovi. Ten přebil svého soupeře jak boxingem, tak lowkicky. V tu chvíli měl bodovou převahu jasně na své straně. Jenže v K-1 nemá nikdo do poslední chvíle nic jisté, což se potvrdilo i tentokrát. Eroll začal s vědomím bodové ztráty více útočit a riskovat a na konci kola svou snahu zúročil. Po kombinaci levý hák – zadní zvedák poslal protivníka k zemi. Při opakovaných záběrech tohoto momentu by jeden řekl, že při vymýšlení své přezdívky „drtič kostí“ nemusel nijak zvlášť využívat tvořivosti své fantazie. Ewerton přesto zápas dobojoval, takže byl osud bojovníků v rukou rozhodčích. Ty si více naklonil na svou stranu Errol. Zejména svým výkonem v posledním kole. Eroll Zimmerman vyhrál 2:0 na body.

Ještě před vyhlášením výsledků prorokoval Ernesto Hoost, že vítěz tohoto zápasu s Badrem Harim prohraje. Bez ohledu na vítěze poukazoval na fakt, že tento zápas vzal oběma mnoho sil, které jim v zápase s téměř čerstvým Harim budou chybět.
Karaeva opět zradila brada

V pořadí třetí čtvrtfinálový zápas svedl proti sobě do ringu „ruského torpédoborce“ a největší tureckou hvězdu K-1. Ruslan vypadal během svého nástupu za doprovodu pravděpodobně ruské lidové písně, na kterou navazovala skladba od Eminema, neuvěřitelně v pohodě, vyzařovala z něj uvolněnost a klid. Bylo vidět, že si svůj návrat mezi elitu užívá. To Gokhan Saki byl o poznání nervóznější. Bylo to ostatně první finále tohoto tureckého bojovníka, který jinak dlouhodobě žije v Holandsku. Jeho nástup již tradičně doplňovaly skladby od jeho kamaráda, který vytváří hudbu speciálně pro něj. Pokud by to Gokhanovi z nějakých důvodů nevyšlo v K-1, pořád by měl slušnou šanci uživit se jako techno tanečník. Ernesto jeho hudbu pobaveně okomentoval: „Omlouvám se, ale musím říct, že tohle není muzika.“

Zápas začal podle předvídatelného scénáře. Ruslan vlétl na svého soupeře, jak má ve zvyku, přesto byl tentokrát více opatrnější a zkracoval své rychlé výpady, aby příliš neriskoval. Gokhan se snažil odpovídat z ústupu, později sám začal s ofenzívou, na konci prvního kola levým hákem přesně zasáhl bradu soupeře. V prostřední části jsme pak byli svědky neskutečného fyzického fondu Ruslana Karaeva. Po několika útocích zahnal svého soupeře do rohu, kde rozjel neuvěřitelnou sérii háků a zvedáků a více než půl minuty v kuse vydržel řezat do svého soupeře. Saki ovšem nezůstal jenom v krytu a snažil se odpovídat. V tu chvíli vzduchem proletělo tolik KO úderů, jako jindy za celý turnaj. Bohužel pro milovníky předčasně ukončených zápasů na prázdno. Na konci kola se oba pokusili o back kick. Saki byl úspěšnější. Zatímco Karaev kopl do prázdna, Sakiho noha mířila nebezpečně mezi ruce soupeře.

Druhé kolo strhl Karaev mírně na svou stranu, přesto se mu nepodařilo výrazně ohrozit svého soupeře. Ve třetím kole se bitva opět vyrovnala a nebýt Sakiho spinning back fistu, možná by u toho zůstalo. Jenže Ruslanova brada a zboží slavkovské porcelánky mají pořád hodně společného. Ruslan se po Sakiho úderu poroučel k zemi, což se ukázalo jako rozhodující moment pro následné rozhodnutí rozhodčích. Ti poslali do semifinále Gokhana Sakiho výhrou na body.
Francouzský veterán se zranil

Čtvrtfinálové boje uzavřel zápas „létajícího gentlemana“ Remyho Bonjaskyho a francouzského buldoka Jerome Le Bannera. Ten se do ringu dostavil řádně nabuzený a netrpělivě vyhlížel svého soka. Remy zůstal při svém nástupu věrný legendární hudbě ze stejně legendárního filmu Tenkrát na západě. Když se pomalu vynořoval z útrob jokohamské arény a za zvuku táhlé harmoniky mu vlevo ospale vlála holandská vlajka, chyběl už jen chuchvalec uschlé slámy, který by se překutálel přes cestu.

Hned v úvodu zápasu nabudil holandský sympaťák fanoušky učebnicovou kombinací zakončenou „létajícím kolenem“. Ovšem to byl asi nejvýraznější moment celého souboje. Zápas pokračoval v pomalém, až ospalém a velmi opatrném tempu, občasné zásahy jednoho nebo druhého fightera asi nikoho ze židle nezvedly. Remy se snažil kombinovat údery s lowkicky, i když reálná hrozba přicházela spíše z dolních končetin. Měl více ze hry a vedl s přehledem na body. Geronimo podle všeho nebyl úplně ve své kůži, nedokázal se pořádně rozjet a vypadalo to, jako kdyby pořád na něco čekal. Jenže se nedočkal. Ve třetím kole inkasoval kop do předloktí a stará zranění se opět přihlásila o slovo. Do ringu musel vstoupit doktor, který zkontroloval vážnost zranění a bolestivé předloktí obvázal. Francouzský veterán dal ihned najevo, že má v úmyslu pokračovat dál. To ale ošetřující lékař nechtěl připustit a na jeho popud byl zápas ukončen. Remy si připisuje výhru TKO ve třetím kole.
Po první fázi turnaje byly na programu rezervní zápasy. Ernesto Hoost se odebral z komentátorského postu za svým svěřencem Paulem Slowinskim a jeho místo zaujal Kimbo Slice. Očividně K-1 v posledních letech důsledně dbá, aby byly komentátorské pozice obsazovány nejlepšími odborníky. Po Akebonovi, který měl pochvalné projevy o technické vyspělosti pro všechny loňské finalisty, přišel na řadu uznávaný a věhlasný odborník na K-1 Kimbo Slice.


Sefo je zpátky!

Boj Davida s Goliášem. Tak by se dal nazvat souboj mezi 218 cm vysokým Choiem a o 35 cm menším Rayem Sefem. Ray ale dokázal smazat všechny nevýhody svým umem. Tréninkové soustředění s více než dvoumetrovým Jan Nortjem ho dokonale připravilo na boj proti korejskému gigantovi. Sefo začal několika lowkicky, a když se Choi pokusil o odpověď, zaútočil hákem na tělo. Dobrou prací nohou se mu dařilo držet Korejce pod tlakem, když pak přidal spinning back fist přímo na bradu, nebylo pochyb o vítězi prvního kola.

Sefo svůj spinning back fist zopakoval ještě několikrát a pokaždé s úspěchem. Vyzařovala z něj velká pohoda a radost. Kromě zápasení nezapomněl ani na své tradiční komické vsuvky. Ve druhém kole se Choi pokusil nachytat svého protivníka koleny, ale bez většího úspěchu. Ray naopak stihl rozdat další lowkicky a pár úderů. V závěru zápasu se Choi chtěl pokusit zabojovat, ale Ray s vědomím bodové převahy bez problémů unikal z jeho výpadů a kroužil kolem něj jako toreador kolem rozzuřeného býka. Ray si pohlídal jednomyslnou výhru na body a ukončil tak černou sérii porážek, která započala loni na začátku března prohrou KO proti Semmymu Schiltovi.
Manhoef zničil Slowinskiho

Ve druhém rezervním zápase se představil Melvin Manhoef a Paul Slowinski. Slowinski před zápasem prohlásil, že jeho taktikou bude držet o hlavu menšího protivníka na distanc. To se mu ale vůbec nepodařilo, snad kromě prvních několika vteřin v úvodu zápasu, kdy rozdal pár lowkicků, na které Melvin odpověděl kombinací háků. Na jeho agresivní styl Paul nenašel recept. Melvinův tvrdý, rychlý a agresivní boxing měl stoprocentní úspěšnost. Hned ve druhé nebo třetí výměně posílá Paula k zemi. Tentokrát má polsko-australský oponent dost sil, aby se zvednul. Nicméně následují další útoky zakončené přesným hákem na bradu. Slowinski nekontrolovaně padá v rohu ringu k zemi a je dobojováno.

Komentátoři správně poznamenali, že Melvin Manhoef vyhrává KO a prohrává KO nebo submission, nic mezi. Rozhodnutí zápasu na body je v jeho případě neznámým pojmem. Ernesto sklonil hlavu před soupeřem svého svěřence a prohlásil, že nedal Slowinskimu žádnou šanci, ačkoliv se připravovali na tento zápas s typově podobnými fightery. Paul inkasoval velmi tvrdé KO a trvalo několik minut, než byl schopen sebrat se z podlahy ringu a odejít po svých. Proto se nabízí otázka, zda tím není ohrožen jeho start na pražské K-1, která se uskuteční již za několik dní.
KO skóre 2:1 pro Hariho

Po rezervních zápasech následovalo semifinále číslo jedna a v něm Badr Hari proti Erollu Zimmermanovi. K překvapení převážné většiny začal odvážněji Eroll. Hari byl velmi opatrný, jako by se snažil zápasit na jistotu a nechtěl se pouštět do vážnějších přestřelek, z nichž může snadno přiletět náhodný úder nebo kop. Díky tomu bylo k vidění poměrně vyrovnané první kolo s pěknými momenty na obou stranách.

Následující tříminutovka přinesla strhující podívanou. V jedné z výměn dopadá zadní hák na bradu Badra Hariho. Hari jde k zemi a halou zazní hlesnutí plné údivu a úžasu. Hari je na nohou a pokračuje se dál. Eroll vycítil životní šanci a vrhá se vpřed, jenže Hari, který se před několika vteřinami sotva postavil na nohy, je jako zázrakem zpět a znovu rozdává údery. Blíží se konec kola a Zimmerman jde k zemi, Bad boy vrací úder! Eroll vstává a gong, ohlašující konec druhého kola, přichází z jeho pohledu v pravou chvíli.

Svému osudu ale stejně neunikl. Ve třetím kole Hari přichází s kombinací přední hák – zadní rovná, kterou se pošle rovnou do finále. Eroll končí definitivně na zemi. Další výhra KO pro marockého kickboxera.
Saki doplatil na chvilkovou nepozornost

Další duel, z něhož měl vzejít druhý finalista, se uskutečnil ve složení Gokhan Saki a Remy Bonjasky. Remyho zápas začal znovu velmi opatrně. O nejzajímavější moment se postaral Saki svými technickými parádičkami. Nejprve předvedl spinning back kick a o chvíli později spinning hook kick.

Druhé kolo nepřineslo výraznější oživení, zato však přišel zásadní zvrat zápasu. Po jedné z nepřesných přestřelek od sebe soupeři odstoupili na vzdálenost zhruba dvou metrů. Bonjasky využil chvilkové nepozornosti soupeře, který v domnění dostatečné vzdálenosti na chvíli polevil ve svém soustředění, a vystartoval na Sakiho. Kopem pod ruku přímo na žebra ukončil zápas. Remy postoupil do finále výhrou KO ve druhém kole.
Během semifinálových bojů se u komentátorského stolu konala menší rošáda. Nejdříve se tam spolu sešli Ernesto Hoost a Kimbo Slice. Zatímco v prvním semifinále se na vítězi úspěšně shodli všichni, ve druhém souboji měl lepší odhad Kimbo, který sázel na Remyho. Ernesto viděl tento souboj jako otevřený a vítěze netipoval. Na finále si pak vyměnil s Kimbem místo Sefo, na něhož byl vskutku kouzelný pohled. Svou velkou radost z několik desítek minut staré výhry nikterak neskrýval a rozdával cukrbliky na všechny strany a do kamery se culil jako svatý Mikuláš na kalendáři s čokoládou.

Nikdo ze čtyřčleného týmu si netroufl určit jasného favorita finále, ale všichni se shodli na tvrzení, že Remy by neměl při své obraně zůstávat stát, jak má ve zvyku, ale měl by být neustále v pohybu, jinak si koleduje o nekontrolované útoky z Hariho strany.


Hari se vyřadil sám

Po téměř čtyřech hodinách živého přenosu jsme se konečně dočkali. Přišel finálový zápas! Repríza loňského čtvrtfinále se ale nekonala. Remy opět začíná opatrně, zápas je vlažný a rozjíždí se, až když se létajícímu gentlemanovi povede pěkný highkick a následná kombinace s lowkickem. V blížícím se závěru úvodní tříminutovky Bonjasky výtečně zakontroval svého soupeře, kterému se podlomila kolena. Hari je počítán, ale nevypadá vážněji otřesen. S několika výměnami končí první kolo, které jasně vyznělo ve prospěch Bonjaskyho.

Začátek druhého dějství ovšem přinesl těžko předvídatelný šokující zvrat. Hari se zřejmě rozhodl, že finále bude za každou cenu v jeho režii a udělal něco, čím nepoškodil jen sebe nebo Remyho, ale celý tento sport. Po útoku, kdy se mu nepodařilo vyjma první rány nějak zásadně trefit soupeře, ho povaluje na zem. Následuje hrůzostrašný výjev, během kterého zůstala celá hala zticha jako opařená. Nepříčetný Hari zasahuje dvěma údery ležícího soupeře a snaží se mu šlápnout na hlavu. Duchapřítomný ringový rozhodčí zakročí včas a podaří se mu jeho nesportovní a agresivní výpad částečně odvrátit. Povaluje Hariho na zem. Remy zůstává otřeseně ležet uprostřed ringu. Žlutá karta pro Hariho! Bonjasky je v péči doktorů, Hari stojí opřen o provazy v protějším rohu.

Po chvíli se pokouší přejít na druhou stranu ringu a vyříkat si něco s členy Bonjaskyho týmu, rozhodčí ho ale důrazně vykáže zpátky do protějšího rohu. Remy je stále pod dohledem zdravotníků. Najednou se v ringu znovu objevuje pořádně nasupený ringový rozhodčí Nobuaki Kakuda s mikrofonem v ruce a po krátkém proslovu ukázal směrem k Harimu červenou kartu, která znamená diskvalifikaci. Tím pádem se Remy Bonjasky stal šampiónem potřetí za sebou, ale příliš radosti byste v tom okamžiku v jeho očích nenašli.

Remy se po chvíli konečně postaví na nohy, do ringu vtrhne jeho současná přítelkyně a se skleněnýma očima se vrhá na svého milého. Hari zaraženě kouká do prázdna, těžko říct, jestli zrovna zpytoval svědomí, nebo jen litoval, jak si sám odřízl cestu k titulu. Remy je korunován tradičními zlatými vavříny a přebírá šek pro vítěze v celkové hodnotě 400 000 dolarů. Jsou to velmi zvláštní chvíle, okolo vybuchují dělobuchy a vzduchem létají malé třpytící se papírky, přesto se nikdo moc neraduje.

Remy využil možnost promluvit k publiku a řekl: "Všem, kteří jste dnes přišli, děkuji. Jsem šťastný, že jsem vyhrál, ale abych byl upřímný, nejsem šťastný z toho, jakým způsobem jsem toho dosáhl. Moc jsem chtěl vyhrát, ale ne takovým způsobem." Na úplný závěr se v jokohamském kotli znovu rozezněla píseň "We are the Champions", kterou byl zakončen přímý přenos z Jokohamy.
Výsledky finálové pyramidy

  • 1. čtvrtfinále Peter Aerts vs. Badr Hari - vítěz Badr Hari TKO ve druhém kole
  • 2. čtvrtfinále Eroll Zimmerman vs. Ewerton Teixeira – vítěz Eroll Zimmerman na body
  • 3. čtvrtfinále Gokhan Saki vs. Ruslan Karaev – vítěz Gokhan Saki na body
  • 4. čtvrtfinále Remy Bonjasky vs. Jerome Le Banner – vítěz Remy Bonjasky TKO ve třetím kole
  • 1. semifinále Badr Hari vs. Eroll Zimmerman – vítěz Badr Hari KO ve třetím kole
  • 2. semifinále Gokhan Saki vs. Remy Bonjasky – vítěz Remy Bonjasky KO ve druhém kole
  • finále Badr Hari vs. Remy Bonjasky – vítěz Remy Bonjasky (diskvalifikace soupeře)


16. ročník K-1 skončil

Rok 2008 byl v K-1 plný překvapení, nečekaných zvratů, krásných a jednou jistě památných bitev a především příchodů nových, mladých a talentovaných fighterů. Objevili se noví hrdinové, jako Errol Zimmerman, Gokhan Saki nebo Ewerton Teixeira. Skončila tříletá nadvláda Semmyho Schilta a Remy získal svůj třetí titul. Peter Aerts nedokázal svou fenomenální jízdu dotáhnout do konce a po senzační výhře nad Schiltem dostal výprask od Hariho.

Hari mohl udělat rok 2008 svým rokem. Skvělé výkony během celé sezóny i během samotného finále ho předurčovaly k tomu, aby se stal se novým šampiónem. Místo toho se kvůli svému výpadku stal z minuty na minutu vyvrhelem, jehož budoucnost v K-1 je ve hvězdách. Vedení pravděpodobně hvězdu Hariho formátu k vodě nepustí, přesto tím minimálně klesnul v očích většiny fanoušků po celém světě. V nadcházejícím ročníku se můžeme těšit na eventuální návrat Semmyho Schilta, debut Kimba Slice v K-1 a bezpochyby další a další vzrušující zápasy. Chvíle čekání si můžete zpříjemnit zhlédnutím soubojů K-1 v Praze, které se konají v sobotu 20. prosince.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

13.12.22:53Aldik.in - Majka:Tak mi došel mail,že jsem něco vyhrál a nevím co. *2..
10.12.23:56redd - měl našlápnuto celou sezonu, škoda že to pak neustál a udě..
10.12.18:02haXor - ja nwm podle me je Hari lepsi nez Remy a kdyby se to dohra..
09.12.19:25MalajskyTygr - Nejlepe placenym fighterem soucasnosti je (z pro me nepoch..
09.12.19:02Geroj - Obecně největší peníze se ještě pořád točí v nejtěžší váze..
09.12.16:33maikelos - To mas urcite pravdu, treba ja myslel celkove ze je v K1 n..
09.12.13:58Geroj - Tygr: Nemám přesné srovnání, ale nenechte se zmást tím ,že..
09.12.13:14HLAWA - Super článek,jen tak dál.Akorát mě nepotěšil můj favorit,j..
09.12.13:08maikelos - vetsi penize? To jsem fakt nevedel
09.12.12:36Soorbso - nechcem rypat, clanok je fajn, ale nebolo by odveci sa nau..
09.12.12:30Peca - presne,to neni zivotni uspech,ale zivotni prohra- ostuda,l..
09.12.12:11MalajskyTygr - Penize jsou v UFC jeste o neco vetsi, ale stomping je zaka..
09.12.11:03maikelos - on mu na ni slapnul. mel by jit do ufc, jenze tam nejsou t..
09.12.10:19Petrucha77 - Zivotni uspech? No, dostal cervenou kartu za to, ze chtel ..
09.12.09:00Plazer - Vždycky sem fandil Harimu, je mi takovej sympatickej ... š..
09.12.07:00Rock3r - Tak muj tip byl uplne ale uplne mimo...*88*
08.12.20:55bbvka - kua spatnej tip :( jinak zapasy zajimavy no... skoda ze ta..
08.12.16:16johnnyzlate - Remyho jsem tipoval,tak doufám,že něco bude*32* .Super fig..+1
08.12.15:48agnez - Toho borce jsme párkrát viděl na eurosportu,šílené ma ty n..+1
08.12.15:34Majka - Výsledky tipovací soutěže zde naleznete v průběhu zítřejší..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra