Reklama:
Silný 90% tribulus Extrifit 1+1!
Extrémní akce na oblíbený anabolizér. Více zde.

Paul Slowinski: "Do zápasu
v Polsku dám celé své srdce!"

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

Cesta Paula Slowinskiho v K-1 pro letošní rok už skončila. Zůstal před branami velkého finále, když nestačil na holandského šampióna Remy Bonjaskyho. Přesto budou mít jeho fanoušci ještě možnost ho vidět letos v akci. V půlce listopadu (konkrétně dnes, tj. v sobotu 15. 11. 2008) se představí na domácí půdě, v rodném Polsku v zápase proti Domagojovi Ostojicovi a také se spekuluje o jeho možné účasti na akci Heaven or Hell, která se uskuteční 20. prosince v pražské O2 Aréně.

Kdysi jsi prohlásil, že chceš opravdu moc zápasit v Polsku. Nyní se ti tvá přání splnila - 15. listopadu 2008 se objevíš v hlavním zápase večera na akci Andělé ohně IV. "Navzdory očekáváním". Tvým soupeřem bude Chorvat Domagoj Ostojic - vskutku vážný soupeř. Jak jsi zareagoval na toto pozvání? Co si myslíš o svém soupeři?

Děkuji za zorganizování mého zápasu v Polsku. Jsem velmi šťastný, že mohu znovu bojovat pro polské publikum. Svého soupeře beru velmi vážně (jako všechny ostatní).

Nyní je v Polsku mnoho tvých fanoušků v napětí, jaká bude tvá taktika pro nadcházející zápas?

Nemohu sdělit, jaká bude. Mohu slíbit všem mým polským fanouškům, že do zápasu dám celé své srdce. Dám do toho všechno, abych neprohrál.

Zápasy v K-1 a obzvlášť ve velké K-1 nejsou snadné. Ty jsi zápasil prakticky se všemi velkými osobnostmi K-1. Posledním z nich byla pravá legenda Remy Bonjasky. Chybělo opravdu málo, abys souboj vyhrál. Jsem si jist, že jsi po zápase vše se svým týmem rozebral. Pověz nám o tom něco bližšího.

Během vyhlašování jsem byl přesvědčen, že jsem zvítězil, stejně tak můj tým a mnoho lidí z K-1.

Jednou jsi prohlásil, že Semmy Schilt je dobrý fighter, ale není nejlepší, a že jsi schopen jej porazit. Už jsi s ním zápasil. Změnil jsi po zápolení svůj názor?

Semmy není špičkovým fighterem, je těžkým soupeřem vzhledem k jeho výšce.

Po devíti letech stálého trénování pod vedením Alana Wonga jsi od něj nyní odešel. Proč? Dostal jsi od něj požehnání do budoucna?

Alan a já jsme byli a budeme dobrými přáteli, ale po mnoha letech trénování a zápasení v Austrálii jsem už nemohl najít žádné kvalitní soupeře, tak jsem se začal připravovat v Thajsku.

Nyní jsi v Holandsku v týmu Ernesta Hoosta. Jak jste se poznali? Jsem zvědavý, jak šampión jako Ernesto jedná? Jak jste spolu začali spolupracovat? Jak pracuje se svými svěřenci?

Seznámili jsme se v Japonsku, před dvěma lety. On byl tím, kdo mi nabídl, abych přijel trénovat do Holandska do jeho týmu. Ernesto je velmi náročný člověk - jeho přezdívka to ostatně říká také: „Mr. Perfect“ (Pan Dokonalý).

Tvůj základní styl je thajský box. Jsi 7násobný světový šampión v Muay Thai. Thajský box jsi trénoval i v Thajsku. Nyní patříš mezi jednu z hlavních postav K-1. To je ale odlišným stylem boje, jiným bojovým sportem. Překáží ti zkušenosti a dovednosti z thajského boxu v K-1?

Samozřejmě, Muay Thai je něco jiného než K-1. Celou dobu pracuji se svým trenérem na zdokonalování ve stylu K-1.

Z měsíce na měsíc tvoje popularita roste. Není to na tebe příliš?

Ne, není. Dává mi to motivaci trénovat tvrději a vyzývat obtížnější fightery.

Je Paul Slowinski Polák nebo Australan? Když vstupuješ do ringu, máš na sobě triko s polskou orlicí, ale zároveň s australskou vlajkou na zádech. Společně se svou rodinou ses přestěhoval, když ti bylo 15 let. Muselo to být jako ve snu: pár hodin a je tu úplně jiný svět, rozdílná kultura, jazyk, lidé... Opustil jsi své kamarády, školu, sousedy. Jak ses přes to dokázal dostat?

Jsem Polák, vždycky jsem se cítil jako Polák. Byly to pro mě velmi těžké a složité časy. Přišli jsme do Austrálie bez ničeho a museli jsme začít od nuly. Nejdříve jsem nemohl najít sám sebe, ale po letech trénování Muay Thai se můj život změnil k lepšímu.

Než jsi opustil svou rodnou zemi, hrál jsi fotbal. V Austrálii ses začal více zajímat o bojové sporty. Lituješ někdy, že nejsi hvězdou Barcelony nebo Realu?

Poté, co jsem přišel do Austrálie, jsem ještě hrál fotbal, ale není tam tak populární. To je důvodem, proč jsem začal trénovat Muay Thai.

Jak se vypořádáváš se stresem, když vstupuješ do ringu? Máš nějaký speciální rituál, který ti přináší štěstí? Jak se vyrovnáváš s porážkami? Je těžké dát se dohromady po prohraném zápase?

Před každým zápasem se snažím být maximálně koncentrován na sebe a svého soupeře. Porážky mě dělají více odhodlaným, motivují mě analyzovat své chyby a trénovat tvrději.

Který zápas byl pro tebe nejtěžší? Proti komu se uskutečnila nejdůležitější výhra?

Nejdůležitější výhra se mi povedla proti Nokweedemovi Davymu v zápase podle pravidel Muay Thai. On je v Thajsku legendou a je velmi známým po celém světě.

Kdo je tvůj oblíbený fighter? Mohl bys vybrat jednoho jako příklad?

Ernesto Hoost, už od raných začátků.

Kdybys měl možnost volby soupeře ve velmi důležitém turnaji, koho bys zvolil?

Semmy Schilt, Badr Hari, Remy Bonjasky.

Co si myslí rodina o tvé sportovní kariéře? Jak na ni reagují?

Moje rodina mě velmi podporuje. Samozřejmě, mají obavy o mé zdraví. Po každém zápase jim volám a ujišťuji je, že jsem v pořádku. Můj mladší bratr Peter začal také trénovat, už vyhrál tři vážné zápasy.

Poslední dobou navštěvuješ Polsko poměrně často, poznal jsi, jaké je prostředí bojových sportů v této zemi. Setkal ses se spoustou polských fighterů. Máš nějaký názor ohledně úrovně a možností polských fighterů na mezinárodní úrovni? Máme nějakou šanci vidět naše fightery zápasit v K-1 častěji?

Ano, Poláci jsou velmi stateční, horliví a talentovaní, ale v Polsku je nedostatek financí pro trénování mladých lidí, o profesionálních fighterech nemluvě.

Teď dávej pozor, jsi v úzké uličce. Chci ti položit složitou otázku. Komu jsi nejvíce vděčný a kdo nejvíce ovlivnil tvoji kariéru? Komu bys řekl: "Děkuji ti!"

V mém životě bylo několik lidí, kteří mi pomohli a jsou se mnou pořád. To je důvod, proč mám tyhle lidi v srdci.

Kým jsi, když zrovna nestojíš v ringu nebo netrénuješ? Jaká je tvá oblíbená muzika? Tvůj oblíbený film? A zájmy? Tedy kromě bojových sportů...

Po tréninku trávím čas doma, nejčastěji odpočinkem. Mám rád polský hip-hop: Peja, Hemp, Gru a Molesta. Nevěděl jsem, že někdo může v polštině tak dobře veršovat. Občas rád trávím čas hraním pokeru. V budoucnu, po skončení kariéry, bych si rád otevřel vlastní klub a chtěl bych dělat trenéra.

Jaký je tvůj sen?

Vyhrát K-1 WGP.

Děkuji ti za tvůj čas. Přeji ti jen to nejlepší. Uvidíme se 15. listopadu na Andělích ohně!

Zdroj: K-1 fan


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

17.11.20:14Geroj - Paul Slowinski porazil na ankci Angels of Fire IV. chorvat..
16.11.17:10ygg - *24* *79*
16.11.16:10Hefaistos - Říkat může co chce, ale dostal dvě kopyta za ucho a čuměl ..+2
15.11.19:51Douglas - Souhlasim, ale vzhledm k ostatnim rozhodnutim mu mohli dat..
15.11.17:27Hefaistos - Myslet si, že byl v zápase s Bonjaskym vítězem je trochu p..+3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie