Reklama:
Pro svaly a sílu:
Creatine 500 g + 300 g ZDARMA
Nejvyšší kvalita ověřená rozborem. Více zde.

Old School Strongman Austrian Championship očima Tomáše Plačka

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Tomáš Plaček] Zdravím všechny milovníky strongman sportu. Chtěl bych využít tuto možnost a podělit se s Vámi o zážitky z našich prvních zahraničních závodů této sezóny. Dne 22. března 2024 jsme já, Tomáš Plaček, Tomáš Zavadil, Lukáš Váňa a náš "STAFF tým", Kristýna Brožková a Martin Jiráček, vyrazili do Rakouska na kvalifikaci soutěže Old School Strongman. Naše cesta autem netrvala ani tak dlouho, jelikož soutěž se konala v rakouském městečku Neudauberg u pořadetele Emanuela Pescariho, jednoho z nejlepších strongmanů na světě v kategorii U105. Do městečka jsme dorazili okolo 15. hodiny a naše cesta směřovala přímo na předem domluvené vážení. Za pomoci člena rakouské federace strongmanů a videocallu s Emanuelem proběhlo vážení a u všech samozřejmě s úspěšným výsledkem. U některých to bylo opravdu těsně, že Lukáši. :-D Poté jsme se šli konečně ubytovat, abychom mohli pít a jíst, co hrdlo ráčí. Přece jen najezený strongman je spokojený strongman.

Den poté, 23. března 2024, neboli v den závodu, jsme někteří už nervozitou nemohli dospat, ale takový Tomáš Zavadil si ten dlouhý spánek neodepře nikdy. Pořádně jsme se nasnídali a vyrazili na krátkou procházku po probouzející se rakouské krajině, nervozita stoupala a my potřebovali zabít každou minutu, než začne závod. Po příjezdu na bojiště jsme si vyzvedli závodní trička a šli na meeting ohledně pravidel závodu, kde jsme museli překonat první a asi i největší překážku, a to jazykovou bariéru. Avšak pořadatelé a i ostatní závodníci byli velmi přátelští a poskytli nám veškeré informace v angličtině. Poté již nebylo na co čekat a šli jsme se rovnou rozcvičovat.

Soutěž se skládala ze tří disciplín, a to Zercher Squat, Log Lift a RAW Deadlift. Na každé měl závodník tři pokusy, ve kterých se měl pokusit zvednout co největší váhu. O finálním umístěni pak rozhodoval total, tedy součet nejvyšších zvednutých vah v jednotlivých disciplínách.

Začalo se tedy disciplínou Zercher Squat a my už v rozcvičovně začali tušit, že dnešní boj nebude lehký. Nakonec pro nás vše dobře dopadlo a v kategorii U90 se Lukáši Váňovi povedlo zvednout 230 kg a tím si zajistil první místo na této disciplíně v jeho kategorii. Tomáš Zavadil v kategorii U105 zapsal úspěšný pokus 245 kg, čímž si také zajistil prvenství, a Tomáš Plaček zapsal 240 kg, a tedy i druhou příčku v U105.

Následoval Log Lift. Lukáš Váňa ukázal to, co mu nejvíc jde, a stanovil nový český národní rekord pro U90 se svými 150 kg nad hlavou, což byla také největší zvednutá váha soutěže. Pro oba Tomáše tato disciplína nebyla tolik úspěšná a oba zapsali pouze základní pokusy. Tomáš Zavadil 120 kg a Tomáš Plaček 125 kg.

Poslední disciplínou byl RAW Deadlift, kde jsme všichni šli už víceméně na jistotu, abychom si udrželi úspěšné konečné pořadí. Lukášovi se povedlo zvednout jistých 290 kg, Tomáši Zavadilovi také 290 kg a Tomáši Plačkovi 275 kg.

Závod skončil pro všechny tedy úspěšně. Lukáš Váňa se stal vítězem kategorie U90 s totalem 670 kg. Tomáš Zavadil se usadil na druhé příčce v kategorii U105 s totalem 655 kg a Tomáš Plaček na třetí pozici s totalem 640 kg, taktéž v kategorii U105. Všichni jsme si soutěž naprosto dokonale užili, nasbírali spoustu zážitků, nových přátel a zkušeností. Myslím, že ostudu jsme českým strongmanům rozhodně neudělali, a jak nám bylo řečeno: "You guys are really strong, what do you eat?"

Na závěr bych chtěl poděkovat skvělému přístupu Austrian Strongman Federation a našim nejlepším pomocníkům Kristýně a Martinovi za neskutečnou pomoc před, během i po závodě. Díky!
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZdeněk Vrána a Kamil Říha - trénink z...
synthrax (12:29) • A tak Kamčo mohl jsi mě trošičku zmínit, co si budeme *2* *2*
magazínSkandál na závodech v Británii. Micha...
jari (22:57) • Kdoví, co to bylo za individua, co se do něj pustili. Navíc on tam měl partnerku, není...
magazínMistrovství Čech mužů a žen 2024 - vý...
Lukas82 (10:50) • Spousta českých závodníků vyhrála profikartu, ale do profi si zatím netroufají a zůstáv...
magazínMistrovství Čech mužů a žen 2024 - vý...
Kebab (08:54) • Tipuju že dokud si nezaplatí poplatek za reálnou kartu, aby byl profesionál, tak jí sic...
magazínMistrovství Čech mužů a žen 2024 - vý...
Pburáň (07:14) • Mohu se zeptat jak jsou nastavena pravidla pro start? On může závodník co vyhrál a chvá...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie