Reklama:
Pro svaly a sílu:
Creatine 500 g + 300 g ZDARMA
Nejvyšší kvalita ověřená rozborem. Více zde.

Evropská kvalifikace na Natural Strongman World Championship 2024 očima Víta Rozlivky

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Vít Rozlivka] Zdravím čtenáře a fanoušky strongman sportu na Ronnie.cz. Dostal jsem možnost napsat pár slov o závodech konaných ve Švýcarsku, tak se rád o zážitky podělím.

V sobotu 23. března se odehrál strongman závod v Curychu jako kvalifikační závod na Natural Strongman World Championship 2024, jehož se zúčastnila spousta kvalitních českých závodníků. Většina z nich zvolila cestování na závody autem, kdežto já a moji dva kamarádi Bedřich Jochim a Adam Kostura jsme zvolili cestu nočním autobusem. Ze začátku to vypadalo jako dobrá volba, ale opak byl pravdou. Autobusem jsme vyjeli ve 21 hodin ve čtvrtek z Prahy a do Curychu jsme dorazili v 6:00 následujícího dne. Zašli jsme tedy na hotel si alespoň schovat batohy, a protože nás na pokoj mohli pustit až v 15 hodin, zvolili jsme ranní procházku do posilovny, kde se měly odehrávat závody - zapsat se a vyzvednout závodní triko. Když konečně padla třetí hodina odpolední a my měli za sebou vyzkoušené snad všechny lavičky v okolí :), konečně jsme se mohli ubytovat a načerpat nějaké síly a energii na blížící se závod.

Druhý den jsme se sešli v 8:15 v posilovně, kde se závod konal, proběhlo seznámení s pravidly a v 9 začal závod. Já závodil v kategorii open, tedy v nejtěžší váhové kategorii. První disciplína byla v co nejrychlejším čase vyházet na rameno 3 pytle o váze 110, 120 a 130 kg. Já zde ukořistil druhé místo, předběhl mě parádně připravený Štěpán Bystřinec. Druhá disciplína byla nošení kufrů na 20 metrů o váze 140 kg v každé ruce. Tady jsem opět vybojoval 2. místo za Štěpánem, který s kufry raketově vystartoval a nebylo možné ho dohonit. Třetí disciplínou byl Axel Press o váze 130 kg na počet opakování po dobu 75 s. Podělil jsem se o druhé místo s Jardou Svobodou a podařilo se nám shodně nasázet 4 opakování. První místo opět bral Štěpán, který dal v klidu 6 opakování a kdyby bylo potřeba, tak by jich dal klidně 10.

Potom byla hodinová pauza a po ní se začínalo 4. disciplínou, a to nošením 130kg pytle na maximální vzdálenost po dobu 75 s. Opět jsem bral 2. místo, protože Vilém Minařík nastavil v této disciplíně laťku opravdu vysokou a díky tomu nošení pytle vyhrál. V poslední disciplíně bylo za úkol zvednout na mrtvý tah 3 osy za sebou o váze 260, 280 a 300 kg, kde se ještě 300 kg mělo dělat na počet opakování. V tomto klání si výrazně polepšil Adam Kostura, který zvládl všechny 3 váhy, čímž odsunul Jardu Svobodu na celkové 4. místo. Já zde bojoval se Štěpánem ze všech sil a oba jsme shodně zapsali jedno opakování na 300 kg, čímž si Štěpán udržel celkově 1. místo a já místo druhé. Ještě jednou gratuluji, Štěpáne, a uvidíme se na mistrovství světa.

To ale není vše. Dařilo se i dalším českým závodníkům. Nikole Tesařové, nejlehčí ženě (pod 64 kg), se podařilo vybojovat 3. místo. V kategorii žen open se úžasné Janě Roubalové podařilo vybojovat stříbro. Marek Tykva a Jaroslav František si v mužích do 90 kg rozdělili stejný počet bodů a brali oba druhé místo. Měli jsme zastoupení i v kategorii mužů masters - Bedřich Jochim nedal soupeřům šanci a hravě vybojoval 1. místo. Béďa patří ve svých téměř 50 letech mezi nejsilnější masters v Čechách a za chvilku ukáže, že je neporazitelný ve své kategorii i na světě. Všichni Češi se prali jako lvi a tím všem ukázali, že máme u nás pěknou sílu. Dále bych chtěl ještě říct, jak se všichni čeští závodníci navzájem podporovali a pomáhali si. Takovou atmosféru jsem snad ještě nezažil. Drželi jsme spolu a tak by to mělo v každém sportu být.

Samotný závod hodnotím jako nejhezčí závod, který jsem kdy zatím absolvoval. Vše měli hezky vymyšlené. Závod utíkal v takovém tempu, že si každý závodník měl čas pořádně mezi disciplínami odpočinout a podat parádní výkon. Klání se vysílalo živě, takže lidé, kteří nemohli dorazit, aby fandili svému strongmanovi, ho mohli alespoň sledovat na dálku z domova. Určitě jej doporučuji dalším novým závodníkům vyzkoušet.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem svým fanouškům, sponzorům, ale hlavně své ženě Martě a dcerce Emičce za podporu a trpělivost, bez vás by to prostě nešlo. Díky moc.Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZdeněk Vrána a Kamil Říha - trénink z...
synthrax (12:29) • A tak Kamčo mohl jsi mě trošičku zmínit, co si budeme *2* *2*
magazínSkandál na závodech v Británii. Micha...
jari (22:57) • Kdoví, co to bylo za individua, co se do něj pustili. Navíc on tam měl partnerku, není...
magazínMistrovství Čech mužů a žen 2024 - vý...
Lukas82 (10:50) • Spousta českých závodníků vyhrála profikartu, ale do profi si zatím netroufají a zůstáv...
magazínMistrovství Čech mužů a žen 2024 - vý...
Kebab (08:54) • Tipuju že dokud si nezaplatí poplatek za reálnou kartu, aby byl profesionál, tak jí sic...
magazínMistrovství Čech mužů a žen 2024 - vý...
Pburáň (07:14) • Mohu se zeptat jak jsou nastavena pravidla pro start? On může závodník co vyhrál a chvá...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie