Reklama:
Pro svaly a sílu:
Creatine 500 g + 300 g ZDARMA
Nejvyšší kvalita ověřená rozborem. Více zde.

Arnold Strongman Classic UK 2024 - výsledky

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Pouhé dva týdny po závodech v Ohiu dostala světová strongman elita možnost znovu si zazávodit v Birminghamu. Startovní pole Arnold Strongman Classic UK bylo co do počtu závodníků o něco hubenější a do značné míry se překrývalo s nedávnou americkou soutěží. Jednoznačným favoritem na vítězství byl i zde aktuální nejsilnější muž světa Mitchell Hooper, kterému mohl asi nejvíce zatopit Hafthor Bjornsson. Pět soutěžních disciplín organizátoři rozdělili do dvou dnů, 16. a 17. března. Na sobotu připadla kláda a farmářská chůze, v neděli pak borce čekalo silové medley, přehazování závaží do výšky a mrtvý tah.

Austrian Oak

Na Log Liftu na 90 vteřin měli závodníci na výběr. Buď si mohli zvolit lehčí 175kg kládu, nebo těžší 195kg, přičemž alespoň jedno opakování s těžší kládou vždycky znamenalo více bodů než jakýkoliv počet opakování s lehčí. Na těžší log si troufli Mitchell Hooper, nováček Lucas Hatton a Bobby Thompson a všichni měli dobrý odhad. Mitchell s Lucasem zvládli dostat kládu do propnutých paží třikrát a Bobby vydřel dvě opakování. Ostatní už sbírali body na lehčí kládě, i ta však tentokrát byla nad síly Oskara Ziółkowského a Rauna Heinly.

Farmer's Carry

181kilové kufry na maximální vzdálenost během 60 vteřin potvrdily, že závodník, který nastupuje k disciplíně jako poslední, má vždycky velkou výhodu v podobě jasného cíle. Nejdále dokázal kufry donést Mitchell Hooper, který je odložil na 29,2 metrech, čímž o 60 cm překonal druhého Thora. Udělalo mu to velkou radost, protože zrovna s farmářskou chůzí na maximální vzdálenost míval v minulosti problémy.

Power Medley

Druhý soutěžní den odstartovala kombinace 454kg Super Yoku na 15 metrů a jednoručního zdvihu 110, 120 a 130kg jednoručky. Kdo měl hotovo nejdříve, bral nejvíce bodů. Disciplínu senzačně ovládl nováček Lucas Hatton, který si jako jediný dokázal poradit se Super Yokem i se všemi třemi jednoručkami, a to v čase 131,81 vteřin. Na záda mu dýchal průběžně vedoucí Mitchell Hooper, kterému však přísný rozhodčí Zydrunas Savickas zdvih nejtěžší jednoručky neuznal. S alespoň jednou jednoručkou si poradili ještě Maxime Boudreault a Hafthor Bjornsson, který je na tlakových disciplínách i po úspěšné rekonvalescenci poněkud limitován dříve utrženým prsním svalem.

Bag Over Bar

Kde však Thor limitován není, je disciplína přehazování závaží do výšky přes laťku, ve které stále drží světový rekord. Přehazovací disciplína může mít mnoho podob, vyhazují se sudy, kettlebelly nebo pro tento účel speciálně vyrobené pytle, což je varianta, kterou zvolili v Birminghamu. Pytel s uchem naplněný 25 kily olova se přehazoval jednou rukou a laťka se zvedala tak dlouho, až závodníci narazili na svůj limit. První místo bral podle předpokladů Thor, který poměrně snadno přehodil 25kilovou "kabelku" přes 5,79 metrů vysokou laťku. Na děleném druhém místě se srovnali hned tři závodníci, Mitchell Hooper, Maxime Boudreault a Oskar Ziółkowski, kteří shodně zapsali maximální výšku 5,49 metrů.

Deadlift

Pro Thora hrála také poslední disciplína, kterou byl mrtvý tah s 350 kily na maximální počet opakování během jedné minuty. Roli favorita na mrtvole Islanďan potvrdil a s 10 opakováními bral plný počet bodů za první místo. Druhý skončil estonský veterán a deadliftový specialista Rauno Heinla, který zapsal 9 opáček, a na 8 opakováních se zastavil Mitchell Hooper, který však nastupoval poslední a věděl, že právě 8 opakování a 3. místo v disciplíně mu budou stačit k dalšímu celkovému vítězství, tentokrát z Arnold Strongman Classic UK 2024.

Mitchell tak v Birminghamu potvrdil svou všestrannost a dál pokračuje ve šňůře cenných vítězství. Tentokrát už znatelněji mu na záda dýchal Hafthor, který za ním zaostal o 2 body a se kterým proběhlo před soutěží lehké špičkování před kamerami. Při vyhlášení však Thor před Mitchellem dokonce krátce poklekl a navzdory pochopitelné sportovní rivalitě o sobě oba vždy hovoří s respektem a v superlativech.


Arnold Strongman Classic UK 2024 - výsledky

pořadí jméno země body
1. Mitchell Hooper Kanada 34,5
2. Hafthor Bjornsson Island 32,5
3. Lucas Hatton USA 24,0
4. Bobby Thompson USA 23,5
5. Maxime Boudreault Kanada 19,0
6. Oskar Ziółkowski Polsko 16,0
7. Gavin Bilton Velká Británie 12,5
8. Rauno Heinla Estonsko 11,0


Zdroje:
https://fitnessvolt.com/2024-arnold-strongman-classic-uk-results/Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZdeněk Vrána a Kamil Říha - trénink z...
synthrax (12:29) • A tak Kamčo mohl jsi mě trošičku zmínit, co si budeme *2* *2*
magazínSkandál na závodech v Británii. Micha...
jari (22:57) • Kdoví, co to bylo za individua, co se do něj pustili. Navíc on tam měl partnerku, není...
magazínMistrovství Čech mužů a žen 2024 - vý...
Lukas82 (10:50) • Spousta českých závodníků vyhrála profikartu, ale do profi si zatím netroufají a zůstáv...
magazínMistrovství Čech mužů a žen 2024 - vý...
Kebab (08:54) • Tipuju že dokud si nezaplatí poplatek za reálnou kartu, aby byl profesionál, tak jí sic...
magazínMistrovství Čech mužů a žen 2024 - vý...
Pburáň (07:14) • Mohu se zeptat jak jsou nastavena pravidla pro start? On může závodník co vyhrál a chvá...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie