Reklama:
Pro svaly a sílu:
Creatine 500 g + 300 g ZDARMA
Nejvyšší kvalita ověřená rozborem. Více zde.

ME v klasickém (RAW) silovém trojboji masters 2024 očima Hany Takáčové a Jiřího Psoty

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

ME v klasickém silovém trojboji masters 2024
- výsledky

Ve dnech 11. až 18. února hostila španělská Málaga první mezinárodní šampionát tohoto roku, a to Mistrovství Evropy v klasickém silovém trojboji masters. Českou republiku reprezentovalo sedm soutěžících. Velké medaile cinkly u Hany Takáčové, která se stala mistryní Evropy, a bronz získal i přes zdravotní potíže Jiří Psota.

A právě Hanka a Jirka nám umožní nahlédnout do zákulisí svého působení na mistrovství Evropy.


Hana Takáčová

Závodím už třicet let, a tak jsem se rozhodla, že odzávodím svůj poslední mezinárodní šampionát, a to mistrovství Evropy masters, a skončím svou mezinárodní kariéru. Velmi pečlivě jsem se připravila a vyhrála zlatou medaili. Nazvedala jsem ve dřepu 122,5 kg, bench-press byl 92,5 kg a mrtvý tah jsem zvedla 135 kg. Tímto výkonem jsem dosáhla 350 kg a vytvořila čtyři evropské a také světové rekordy.

Ale co jsem si já myslela, to všichni ostatní odmítli a přesvědčili mě, abych jela ještě na mistrovství světa, které se bude konat v říjnu v Jihoafrické republice. Tudíž moje snažení ještě nekončí a já se budu připravovat dále.

Ve Španělsku jsme byli s výpravou devět dní. Soutěž byla suprově uspořádaná a nemohu si stěžovat. Samozřejmě jsme si prošli Málagu a místní vyhlášené tržiště. Velmi zajímavý byl výlet do Torremolinos, které je vyhlášeným turistickým cílem v Andalusii. Jako kouč a vedoucí výpravy tu s námi působil Petr Slanička, který je vždy spolehlivou oporou na soutěžích.


Jiří Psota

Pro mě byla soutěž trochu méně veselá. Výkony jsem si představoval trochu jinde, i když z toho byla nakonec i přes komplikace bronzová medaile.

Přicestoval jsem na místo soutěže v neděli 11. února s dost silnou střevní chřipkou se zhoršující se tendencí. Takže 13. února u snídaně dvou suchých housek jsem varoval, že asi nenastoupím. Pak jsem prošvihl své pořadí na vážení v půl jedné, protože jsem samozřejmě byl indisponován. Nicméně jsem vysušený nastoupil a výkon mne hodně překvapil. Nazvedal jsem celkem 600 kg.

Nikde jsem s partou nebyl, nic jsem moc nejedl, protože jsem se jednak držel poblíž toalet a jednak připravoval na zpáteční let, ze kterého jsem měl velkou obavu. Závodit jsem v nejhorším nemusel, odletět jsem musel. No, takže takto to vypadalo.


Použité fotografie:
archiv Petra SlaničkySouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZdeněk Vrána a Kamil Říha - trénink z...
synthrax (12:29) • A tak Kamčo mohl jsi mě trošičku zmínit, co si budeme *2* *2*
magazínSkandál na závodech v Británii. Micha...
jari (22:57) • Kdoví, co to bylo za individua, co se do něj pustili. Navíc on tam měl partnerku, není...
magazínMistrovství Čech mužů a žen 2024 - vý...
Lukas82 (10:50) • Spousta českých závodníků vyhrála profikartu, ale do profi si zatím netroufají a zůstáv...
magazínMistrovství Čech mužů a žen 2024 - vý...
Kebab (08:54) • Tipuju že dokud si nezaplatí poplatek za reálnou kartu, aby byl profesionál, tak jí sic...
magazínMistrovství Čech mužů a žen 2024 - vý...
Pburáň (07:14) • Mohu se zeptat jak jsou nastavena pravidla pro start? On může závodník co vyhrál a chvá...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie