Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

ČSST: Změny pro rok 2024

2.095 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže


Následující zprávy jsou převzaty z webových stránek
Českého svazu silového trojboje (ČSST).


V sobotu 2. prosince 2023 se v Praze sešel Výkonný výbor Českého svazu silového trojboje. Z důvodu velkého růstu počtu sportovců, zvyšujících se nároků ze strany členské základny, zajištění udržitelnosti a též možného posunutí kvality mistrovských soutěží a dalších služeb, přijal VV několik usnesení.

Nová reprezentační směrnice

Výkonný výbor schválil novou reprezentační směrnici, která nabývá účinnosti dne 1. 1. 2024. Směrnice upřesňuje pravidla startů na mezinárodních soutěžích, mimo jiné upřesňuje pravidla nominací, způsoby a termíny přihlašování případně odhlašování, aktualizuje zodpovědné osoby ČSST za nominace, definuje pravidla úspěšnosti a s ní související starty reprezentantů na náklady ČSST, v souladu s novými pravidly IPF stanovuje povinnost minimální kvalifikace trenéra III. třídy v silovém trojboji u asistenta sportovce v rozcvičovně, a s ním související nově stanovený kapitační poplatek za každého trenéra nominovaného členskou federací (pravidlo IPF), ruší finanční spoluúčast sportovců u poplatků za neúčast rozhodčího nebo jiného funkcionáře a nově stanovuje servisní poplatky sportovců startujících na vlastní náklady a též doprovodu využívajícího služeb ČSST.

Nová směrnice na pořádání národních mistrovských soutěží

Výkonný výbor schválil směrnici pořadatelství soutěží v silovém trojboji a v jeho jednotlivých disciplínách zahrnutých do kalendáře soutěží Českého svazu silového trojboje, která je účinná k 1. 1. 2024. Dokument mimo jiné zpřesňuje povinnosti pořadatele, stanovuje termíny zveřejňování startovních listin, upravuje jednotlivé položky nákladů národních soutěží a definuje systém vyúčtování, profesionalizuje týmy nakladačů a IT techniků, zpřesňuje podmínky pro ubytování rozhodčích, umožňuje soutěže ve spolupráci s STK pořádat na dvou platformách.

Nové výkonnostní třídy žen

Výkonný výbor schválil nové výkonnostní třídy žen, které jsou platné od 1. 1. 2024 pro všechny věkové kategorie a divize v silovém trojboji a benčpresu. Podle nových výkonnostních tříd bude postupováno při sestavování nominací národních mistrovských soutěží v roce 2024. Doporučujeme všem závodnicím, aby si své výkonnostní třídy podle nových tabulek zkontrolovaly.

Nová pravidla, výše členských a licenčních příspěvků a zavedení startovného na národních mistrovských soutěžích

Výkonný výbor přijal směrnici o poplatcích. Tento dokument mimo jiné stanovuje způsoby vykazování členské základny, náležitosti žádosti o vystavení licence, metodický výklad přestupů, způsob úhrady startovného na národních mistrovských soutěžích, určuje výši členských a licenčních příspěvků sdružených subjektů a sportovců, výši startovného na národních mistrovských soutěžích, výši poplatků za trvalý přestup a hostování sportovců na soutěžích družstev.

Nejvíce revolučním prvkem pro rok 2024 je zavedení startovného na národních mistrovských soutěžích. Jedná se o nástroj, který povede k finanční udržitelnosti v souvislosti s rostoucími náklady národních mistrovských soutěží a též ke zkvalitňování služeb, které jsou sportovcům poskytovány.

Pro rok 2024 stanovil VV výši startovného takto:

  • 300 Kč za soutěž jednotlivců (1 sportovec)
  • 1200 Kč za soutěž družstev (1 družstvo)
  • 0 Kč handicapovaní sportovci a univerzitní soutěže

Organizovaný sraz mládeže

Komise mládeže Českého svazu silového trojboje zve zájemce k účasti na organizovaných srazech talentované mládeže. Pro oblast Čechy se uskuteční v sobotu 10. února 2024 v Eagle Fitness v Praze, pro oblast Morava pak 17. února 2024 v B Strongu v Brně. Sraz bude určen pro talentované soutěžící s ambicemi zúčastňovat se mezinárodních soutěží.

Hlavním trenérem a lektorem srazu bude Ondřej Houdek, trenér a odborník v oblasti silového tréninku, který se postará o tréninky a poskytne rady zaměřené na techniku a výkonnost v disciplínách silového trojboje. Školení bude probíhat v souladu s koncepcí Komise mládeže ČSST. Kapacita srazu bude 12 osob, přičemž konečný výběr bude stanoven na základě dosažených výkonnostních tříd a již dosažených výsledků.

Kalendář národních soutěží

Kalendář obsahuje několik novinek - další stupeň soutěží družstev v klasickém silovém trojboji, oblastní soutěže v benčpresu RAW pro juniory a mladší juniory, soutěže družstev v benčpresu RAW - prozatím v jednání.Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 140 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTomáš Klíč - párty ve Vegas, soudy, I...
Pikto (17:21) • Okej, po vypocuti rozhovoru berem spat moj debilny komentar
magazínTomáš Klíč - párty ve Vegas, soudy, I...
Pikto (17:00) • Vzdy som chcel mat postavu ako on. Stacilo len pockat :D
magazínTomáš Klíč - párty ve Vegas, soudy, I...
zborka2 (14:25) • Tomáš je sympaták . Přeju mu ať drží zdraví a ´úspěšný návrat .
magazínAntidopingový seminář ADV ČR a SKFČR...
Ondra Hájek (09:21) • Na Instagramu a Facebooku bylo víckrát lidmi okolo svazu řečeno, že ten seminář dělá sv...
magazínTréninkový videolog: Milan Šádek (02/...
Paulie02 (06:29) • Nějak vylepšenou verzi Milana asi neuvidíme, ale mě to vůbec nevadí. Naopak respektuj...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie