Reklama:
LIMITOVANÁ EDICE v akci 1+1:
Perníčkový 100 % Whey Protein

FČST: Mistrovství České republiky v mrtvém tahu 2023 - reportáž

3.645 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

[Text: Tomáš Kalenský] V sobotu 4. listopadu se ve Vrchlabí uskutečnilo Mistrovství České republiky FČST v mrtvém tahu pod taktovkou pořadatelského oddílu Powerlifting Vrchlabí. Na soutěži se představilo téměř 155 závodníků z celé republiky, ale i ze Slovenska nebo Německa. Závod nabídl nejen nabitou konkurenci, ale i vynikající výkony dosahující světové úrovně. V průběhu soutěže bylo překonáno mnoho národních rekordů a více než 20 závodníků zdolalo činku o váze větší než 300 kg.

Mezi dorostenkami a juniorkami dominovala na přepočet Dagmar Juříčková, která v juniorské kategorii do 56 kg dokázala pokořit činku o váze 145 kilogramů. Prvenství v kategorii žen suverénně brala Marie Tomečková, jež zvládla zatáhnout dokonce 225 kg, čímž také vytvořila nový národní rekord ve své kategorii. Tomečkové se nejvíce přiblížila domácí závodnice Dominika Uhrová svými 190 kg, která brala v absolutním pořadí žen třetí příčku.

Mužskou dorosteneckou kategorii vyhrál Michal Svoboda s rovnými 300 kg a národním rekordem v kategorii do 90 kg. Nad všemi juniory zvítězil Jiří Bílek, jenž dokázal taktéž v novém národním rekordu a shodně v kategorii do 90 kg zapsat 325 kg. Vítězství v kategorii masters si odvezl Willy Lothar Schultze z Německa za 185 kg v kategorii do 82,5 kg v úctyhodných 73 letech.

Mužské kategorie ovládli závodníci, jejichž výkony často vysoko převyšovaly hranici 300 kg. Nejlepším závodníkem a absolutním vítězem celé soutěže se stal Dominik Ponocný, jenž dokázal při tělesné hmotnosti 117 kg zvednout bez vybavení (RAW) činku o váze 365 kg! Hned za ním skončil v mužské kategorii Jaroslav "Puniman" Soukal s velmi slušnými 345 kg. V kategorii EQUIP absolutně zvítězil Josef Capouch, který převedl v kategorii do 125kg výkon 360 kg a zatáhl tak druhou nejvyšší váhu na celé soutěži.

"Děkuji všem závodníkům, kteří k nám přijeli a stejně jako na loňském MČR u nás ve Vrchlabí předvedli opravdu vynikající výkony. Mám radost z toho, že domácí závodníci bezpochyby patří mezi světovou špičku, což ostatně dokazuje velké množství výkonů přes 300 kg na naší soutěži. Věřím však, že se jednou ve Vrchlabí dočkáme i překonání hranice 400 kg," uvedl k soutěži Tomáš Kalenský, ředitel letošního MČR.

V rámci hodnocení oddílů zlato ukořistili borci z klubu Scout Powerlifting. Na druhém místě se umístili závodníci z oddílu Powerlifting Trutnov a bronzovou příčku bral domácí klub Powerlifting Vrchlabí. Kompletní výsledky dle jednotlivých kategorií a také absolutní pořadí všech závodníků je možné nalézt v tabulkách pod přiloženým odkazem.

Všichni závodníci se postarali o vskutku atraktivní podívanou a společně s diváky a organizátory se jim podařilo vytvořit opravdu výtečnou závodní atmosféru, která vygradovala zejména při nejtěžších pokusech v mrtvém tahu. Nakonec soutěž sledovalo na místě v průběhu celého dne více než 500 diváků a v online přenosu dokonce téměř 2000 sledujících.

"Veškeré námi pořádané závody se snažíme organizovat tak, aby u nás závodníci měli maximální komfort a mohli se soustředit pouze na své výkony. Podle všech ohlasů, které jsme na letošní soutěž dostali, se nám to snad daří. Až budeme ve Vrchlabí pořádat další trojbojařskou soutěž, uděláme opět vše pro to, abychom ji zase posunuli o další level. Samozřejmě nám s tím značnou měrou pomáhají naši sponzoři, díky kterým se můžeme pořadatelství soutěží ve Vrchlabí věnovat," dodal na závěr Luděk Kalenský, hlavní organizátor MČR.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
Mikuc (12:15) • Přistupuje k tomu pozitivně, tak to má přeci být!:) Budeme se těšit na další sezónu a s...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
torturer (23:47) • “Sezóna asi nedopadla podle tvých představ…” “Jaktože ne?” Tak to jsem vyprsk pívo *2...
magazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie