Reklama:
LIMITOVANÁ EDICE v akci 1+1:
Perníčkový 100 % Whey Protein

Martin Štoppl a Lukáš Beran: Absolutní vítězství, světový rekord a osobák v Trapbar Deadliftu!

2.447 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 21. října se v Paisley, administrativním centru skotského kraje Renfrewshire nedaleko Glasgow, odehrál světový šampionát v dotahových disciplínách pod hlavičkou organizace World Deadlifting Council. WDC se zaměřuje na soutěže v různých variantách mrtvého tahu, mezi kterými najdete Silver Dollar Deadlift, Hex/Trapbar Deadlift, Viking Deadlift nebo Kratos Bar Deadlift, které můžete znát hlavně ze strongmanských soutěží. Tomu odpovídají také pravidla (podrobně zde), která jsou volnější, než jak je známe třeba ze soutěží v silovém trojboji. Akce WDC jsou otevřené a účast na nich nevyžaduje členství ani předchozí kvalifikaci.

Martin Štoppl (vlevo) a Lukáš Beran na WDC World Championships 2023 (foto: FB Lukáše Berana)

Do Skotska letos zamířili také dva čeští borci, Lukáš Beran a Martin Štoppl, kteří závodili v Trapbar Deadliftu, a oběma se dařilo více než skvěle! Martin Štoppl dokázal s tělesnou váhou 89,6 kg pozvednout postupně 350, 380, 405 a 420 kg a tento brutální výkon mu vynesl nejen zisk titulu absolutního mistra světa, ale také světový rekord, který výkonem 420 kg v rámci devadesátky posunul o celých 50 kg!

"Jsem úplně v haj*lu. Odnášeli mě čtyři lidi a moc si ten konec nepamatuju. Záda na kaši, bolí mě hlava i břicho, ale stojím. Třepu se, ale žiju," přiblížil Martin, co s ním čtyři závodní pokusy udělaly. "Pro rok 2023 jsem v trapbaru absolutně nejsilnějším člověkem na světě. Druhý nejlepší výkon byl 390 kg a jeden nasypanej týpek zkoušel 422,5 kg, aby mě překonal, ale ani s tím nehnul. Já jsem celých 14 let naturál a tady proti mně stála 120 - 140kg nasypaná monstra, ale tohle je prostě moje disciplína."


Martin Štoppl na WDC World Championships 2023


Výborně si v Paisley vedl také Lukáš Beran, který v sobotu novým osobním rekordem potvrdil výbornou formu. "Dřina se vyplatila! 330 kg, nové PR a nejsilnější stopětka, co tu letos byla! Byl to neuvěřitelný zážitek a jsem neskutečně šťastný. To, jak nás hlavní organizátor Alex z World Deadlift Council přijal na místě, jak byli Skotové přátelští a povzbuzovali nás, bylo pro mě a pro Martina něco úžasného a nezapomenutelného. Na těchto závodech opravdu platilo - respekt, pokora a přátelství," ohlédl se Lukáš za závody na svém Facebooku.

"Plňte si své sny, dělejte, co Vás baví, a doufám, že se se spoustou z Vás uvidím 11. listopadu u nás na Kladně na Movember Trapbar Cupu. Společně zažijeme spoustu PR, a hlavně pomůžeme někomu dalšímu!" pozval na závěr Lukáš na blížící se charitativní deadliftovou akci, za kterou stojí jako pořadatel.


Lukáš Beran na WDC World Championships 2023

Neuvěřitelný zážitek! V našem "flightu" nás bylo sest! Měli jsme každý čtyři pokusy!Šel jsem 290,310,330 kg úspěšně! 350 kg jsem nedal!Mezi jednotlivými pokusy bylo na odpočinek cca max 5 minut, to jen pro predstavu!💪💯👍Ještě jednou všem moc dekuju za podporu a krásné zprávy!Moc si toho vážím!!! A můžu vám říct že to jak nás Alex hlavni organizator z World Deadlift Council přijal na místě a obecně Skotové byli přátelští a povzbuzovali nas bylo něco pro mě a Martin Štoppl - trenér úžasného a nezapomenutelneho!!! Na těchto zavodech opravdu platilo - respekt,pokora a přátelství!!! Komentátor a nás support na závodech taťka Martina Jarda, skvelej člověk!

Zveřejnil(a) Lukáš Beran dne Sobota 21. října 2023
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
Mikuc (12:15) • Přistupuje k tomu pozitivně, tak to má přeci být!:) Budeme se těšit na další sezónu a s...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
torturer (23:47) • “Sezóna asi nedopadla podle tvých představ…” “Jaktože ne?” Tak to jsem vyprsk pívo *2...
magazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie