Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Boskovický strongman 2023 - reportáž a fotografie

4.765 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

8. července 2023 se konalo silácké klání v prostorách Červené zahrady v Boskovicích. Jak je tomu již zvykem, sešli se závodníci i závodnice z celé České republiky, aby podpořili dobrou věc. Tato akce je totiž akcí charitativní a veškerý výdělek jde na podporu onkologické jednotky intenzivní péče dětské nemocnice v Brně. Všem zúčastněným bychom touto cestou chtěli poděkovat za podílení se. Zejména je pak nutné zmínit organizátora Michala Krátkého i s dlouhodobě stabilním podpůrným týmem, kteří odvedli skvělou práci. Co tedy bylo k vidění?

Již tradičně závody započaly výstřelem z historického vojenského tanku T34-85 Spolku vojenské pancéřové techniky, vedle kterého se vyjímaly další skvosty zapůjčené z vojenského veteránského klubu Boskovický sedmizubec. Dále byla nejen pro diváky přichystána prezentace vozů Hyundai. Jeden z těchto automobilů pak posloužil jako závodní disciplína. Samotný závod doprovázel bohatý program v podání ukázky thai boxu, jumping lesson v provedení krásných slečen z Tryger Gym Blansko nebo kynologie pana Radka Hoffmana. Díky desítkám sponzorů, kteří Boskovického strongmana podpořili, se opět celá událost velmi zdařila. Děkujeme tímto tedy i UniCredit Bank, Koudelka design, Stavby BM, Gatema, Zverex, Bartolini, Dřevo Novotný, starostce města Boskovice Ing. arch. Janě Syrovátkové a dalším.

Ale teď už k tomu hlavnímu a to je strongman závod, který započal ve 14 hodin. Sešlo se 14 borců a 7 silných žen, aby porovnali své síly v následujících disciplínách.

Zavěšeni do popruhů přivázaných k vozům se snažili ujít vzdálenost 20 metrů. V případě žen byl na konci těchto popruhů Dodge RAM 1500 naložený čtyřkolkou o váze přes 3 tuny a v případě mužů se jednalo rovnou o kamion, jehož váha se mohla pohybovat mezi 7 až 8 tunami. Přes tyto těžké podmínky, navíc ztížené nerovností povrchu, se však závodníci s disciplínou poprali bravurně. První se v této disciplíně umístil místní machr a vítěz minulého ročníku Lukáš Přikryl, který ji dokončil za pouhých 23,93 vteřin a utekl druhému Ondřeji Batelkovi o celé 3 vteřiny. Mezi ženami byla nejrychlejší Jindřiška Hejtyková, která se na české strongmanské scéně objevila poprvé a přijela k nám až z dalekého Švýcarska, v závěsu za ní byla Šárka Kučerová.

U tahání aut se zůstalo s tím rozdílem, že se závodníci po zapření o překážku a pomocí provazu snažili přitáhnout vozidlo k sobě. U této disciplíny se chlapi zapotili při přitahování kamionu a ženy na provaze tahaly osobní vůz Hyundai. Nejvíce se dařilo opět Lukášovi, kterému šlapal na paty se ztrátou 1,3 sekundy Jiří Chaloupka. U žen opět všechny převálcovala Jindřiška a o druhé místo se nyní s Šárkou prala Nikola Kalasová, které Jindřiška unikla jen o pouhé 3 sekundy.

Na scénu přišly pneumatiky. Pro chlapy byla nachystaná 300kg kráska, kterou Lukáš a jeho soupeř Peter Supák převrátili za minutu hned devětkrát. Ženy měly sice lehčí 180kg verzi, avšak průměr pneumatiky a vzorek také umí zamíchat kartami. Tento závod se pyšní jednou z nejobtížnějších pneumatik, co se žen týká, a tak bohužel některým závodnicím síly nestačily. Což se ale nedá říct o Jindřišce a Šárce, které zvládly tuto váhu pokořit hned čtyřikrát v jedné minutě. Šárka si tak postupně upevňovala svou šanci na druhé místo.

Na řadu přišel Log Lift. První kolo se zvedala těžší kláda, a kdo nezvládl tuto váhu, šel na druhé kolo s nižší váhou, aby se rozložilo umístění a přiřazené body. Chlapi začínali na 120 kg, které ze čtrnácti zúčastněných zvládli pokořit jen čtyři. I přes marný pokus Lukáše to jeho první místo neohrozilo, avšak Bedřich Jochym si svými 6 zdvihy znatelně polepšil. V průběžném pořadí byl tedy první Lukáš (7 bodů), Peter (11 bodů) a Bedřich (15 bodů), za kterým zaostával o pouhé 2 body Ondřej Batelka. Ženy začínaly na 50 kg, kde uspěly tři závodnice. Na prvním místě se objevila Michaela Zemánková s osmi opakováními za minutu v závěsu s Jindřiškou a Šárkou, které měly po sedmi opakováních. První a druhé místo v tomto momentě bylo jasné a rozhodovalo se o třetím místě mezi Míšou a Nikčou.

Posledním úkolem bylo odnést tzv. kufry (v každé ruce 50 kg) na vzdálenost 20 metrů na čas, který rozhodl. První se umístila Jindřiška (10,40 s), druhá Šárka (10,69 s) a třetí Míša (11,28 s). Nikola skončila v této disciplíně až šestá, a tak jí třetí místo uniklo opravdu o vlásek. Souboj to byl ale náramný a podívaná taktéž. Více než rivalita byl znát týmový duch a podpora mezi závodnicemi i závodníky navzájem a tak to má být. Muži měli v tomto okamžiku před sebou disciplíny ještě dvě a již se ukazovaly známky únavy. Se 120kg kufry se nevyhnuli pálení dlaní či zranění v podobě strhaných mozolů. Ti, kterým se tak stalo, pak museli zakusit značné sebezapření u posledního Car Deadliftu. Právě únavu zvládl bravurně Ondřej Batelka, který kufry odnesl v nejkratším čase a získal tak bodový náskok před Bedřichem.

Závěrem celého závodu se chlapi bili z posledních sil s mrtvým tahem, kterým zvedali kovovou konstrukci naloženou navíc osobním vozem. Zde byl nejdůležitější souboj mezi Ondrou a Bedřichem, kde rozhodovala pouhá 2 opakování, a Ondra tak obhájil třetí místo.

Tímto bychom všem chtěli poděkovat, že se tohoto jubilejního desátého ročníku zúčastnili a zajistili skvělou atmosféru, na kterou budeme všichni rádi vzpomínat. S článkem Vám přinášíme taktéž fotoreportáž, ať si zpětně můžete některé okamžiky znovu připomenout.


Boskovický strongman 2023 - fotogalerie
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie