Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Strongmani na kolejích 2023 - výsledky a fotografie

3.851 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Michaela Beranová] V sobotu 20. května 2023 se do železničního muzea ČD Nostalgie v Lužné u Rakovníka sjelo 50 závodníků, kteří přijeli na závod Strongmani na kolejích. Rozděleni podle tělesné váhy závodili v kategoriích do 90 kg, do 105 kg a open.

Závodních disciplín bylo pět, pro každou kategorii jiné váhové nastavení:

  • tlakové medley - Axle Press (60 vteřin)
  • tahové medley - Axle Deadlift, Trapbar Deadlift, Apollon Deadlift (60 vteřin)
  • Loading Race - přenášení pytlů (60 vteřin / 20 m)
  • Train Push - 15 m
  • Mystery Event

Společná pro všechny závodníky byla disciplína Train Push, tlačení motorové lokomotivy, typ 703 031-5, tzv. "prasátko", o váze 24 tun v základu, navíc se strojvůdcem. V tlačení lokomotivy dominoval závodník kategorie open Jiří Chaloupka, který ji dotlačil za 25,02 vteřin do vzdálenosti 15 metrů.

Mystery disciplínu ovládl Emil Barták, který s časem 12,63 vteřin nejrychleji rozpohyboval pákovou drezínu. Disciplína nebyla jen o síle, kterou museli závodníci vyvinout na rozjetí naložené drezíny, ale i o pochopení fungování celého mechanismu.

Kategorii do 90 kg vyhrál Antonín Novák, do 105 kg Adam Průša a open Emil Barták. Závodníci dostali ceny od Flow Nutrution, řeznictví Aulický a Barbell Warrior.

Závod byl pořádán týmem Movember Trapbar Cup, BeStrong a profi strongmanem Jardou Svobodou pod heslem #zvedejapomahej. Podařilo se nám společně poslat nadaci Movember dohromady se zaměstnanci muzea ČD dalších 15.000 korun.

Děkujeme muzeu ČD Nostalgie, že nám umožnilo uspořádat závod ve svém areálu plném jedinečných lokomotiv. Pevně věřím, že mohu za všechny říct, že jsme si to užili (reklamace přijímá rozhodčí Jaroslav Svoboda).

Jak se celý den vydařil, se můžete podívat do fotogalerie od Martina Zavadila a na YouTube kanále BeStrong najdete reportáž ze závodu.


Strongmani na kolejích 2023 - fotogalerie
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie