Reklama:
Složením NEJLEPŠÍ multivitamín 1+1 ZDARMA!
39 účinných látek: vitamíny, minerály, extrakty, probiotika i enzymy. Více zde.

GPC Mistrovství světa v silovém trojboji 2022 a plány na příští rok

4.345 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

[Tisková zpráva FČST] Mistrovství světa v silovém trojboji se konalo od 17. do 23. října v Trnavě pod hlavičkou GPC. Pro všechny litery federace GPC je to největší a nejvýznamnější událost roku. Koná se vždy celý týden a vystřídají se zde všechny disciplíny, jako je dřep, bench-press a mrtvý tah. Disciplíny jsou rozdělené jednotlivě nebo dohromady jako trojboj a dále se dělí na kategorie RAW (bez vybavení) nebo EQUIP (ve dresu). Každý závodník započne přípravu několik měsíců před zahájením mistrovství, aby splnil kvalifikační limity stanovené pro nominaci ve své věkové a váhové kategorii.

Účast na mistrovství byla bohatá. Doslova přilákala 718 závodníků z více jak 30 zemí světa k více jak 900 startům. Česká republika měla druhou nejpočetnější výpravu. Čítala přesně 152 reprezentantů z FČST - Federace českého silového trojboje. Co se tyče výsledků, můžeme být hrdí. V pořadí národů ve všech disciplínách jsme jako Česká republika z 9 disciplín stáli 7x "na bedně". Z toho 2x 1. místo (trojboj a dřep EQ), 3x 2. místo (trojboj, dřep a mrtvý tah RAW) a 2x 3. místo (bench-press RAW a mrtvý tah EQ).

Výprava FČST zanechala na MS velice dobrý dojem, a to nejen svými výkony, ale i profesionálním přístupem všech reprezentantů. Cely průběh mistrovství pod vedením pořadatelů ze Slovenské republiky byl velice profesionální. Závody byly opravdu na vysoké úrovni a každým rokem se jejich úroveň navyšuje. Tímto děkujeme všem reprezentantům FČST za výbornou reprezentaci a upřímně gratulujeme všem závodníkům k jejich výkonům.

Dva týdny pro MS následovala závěrečná soutěž kalendáře FČST, a to Mistrovství České republiky v mrtvém tahu, které proběhlo 5. listopadu 2022 ve Vrchlabí. MČR se zúčastnilo 156 závodníků, kteří byli rozdělení do 11 skupin. Celé mistrovství proběhlo bez problémů, v příjemné atmosféře a potvrdilo, že powerlifting je v České republice na vzestupu, a to nejen v kvantitě, ale i po stránce výkonnostní, což dokládá skutečnost, že magická hranice 300 kg v mrtvém tahu byla během MČR překonána 29x, a to hned 17 závodníky.

Chtěl bych poděkovat všem organizátorům a rozhodčím za výborně zorganizované MČR a pogratulovat všem závodníkům k jejich výkonům. Velké díky za krásné zakončení úspěšného roku 2022.

Mistrovství světa v silovém trojboji federace GPC 2022 - trailer

Plány FČST na rok 2023

Na jaře se bude konat společné mistrovství ČR a SR v bench-pressu v Bratislavě. Poté proběhne v Trutnově World Cup V4 (tzv. Visegrád). Kromě Česka, Slovenska, Polska a Maďarska projevila zájem o účast i Velká Británie, Německo, Indie a Írán. Mistrovství Evropy se bude konat v Glasgow ve Skotsku a mistrovství světa tentokrát proběhne v Maďarsku. MČR v mrtvém tahu bude pořádat opět Vrchlabí. Dále se bude konat plno pohárových soutěži pod hlavičkou FČST.

Velkou novinkou je, že po jednání prezidentů federací V4 (Visegrád) budou sdíleny soutěžní kalendáře těchto zemí. V praxi to znamená, že závodníci z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska můžou navštěvovat jakékoliv závody v rámci V4 bez omezení a komplikací. Věříme, že tento krok přinese více závodů do kalendáře soutěží FČST a tím i větší účast a konkurenci na soutěžích.

Jménem FČST děkujeme všem našim členům a fandům za úspěšný rok 2022 a přejeme hodně štěstí, zdraví a úspěchu do nového roku 2023.


Dominik Kovalčík
oficiální mluvčí FČSTLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIMV podcast: Roubík a Šindelář o kauz...
Hockey1000 (13:31) • Se to řeší hlavně na Facebooku Ronnie, Lukáš Roubíka a na Youtubu pod tím videem. Soudě...
magazínIMV podcast: Roubík a Šindelář o kauz...
Muriel (13:10) • Neverím že tu nieje žiadny koment haters a fandovia Fílu kde sú? nejaké tie kecy o ALeš...
magazínNick Walker 4,5 týdne před Arnold Cla...
Zodiak411 (10:41) • Viděl jsem už na IG foto, kdy to lidi zpozorovali :D Nicméně, že to provedl deadliftem...
magazínNick Walker 4,5 týdne před Arnold Cla...
LeToucan (10:20) • Už asi 2 týdny, on sám však tvrdí že si to `zbrousil` u mrtvého tahu :D
magazínNick Walker 4,5 týdne před Arnold Cla...
Zodiak411 (08:09) • Evidentně se Nick začal zabývat křečáky. Na pravé noze už je vidět, že má něco málo pry...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie