Reklama:

Arnold Strongman Classic 2008
- výsledky + report

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

V rámci Arnold Sports Festivalu se o tomto víkendu uskutečnil také sedmý ročník soutěže Arnold Strongman Classic. Na soutěž byla pozvána desítka nejlepších siláků z celého světa. Závodilo se v šesti disciplínách (více informací najdete zde).

Suverénním vítězem se již pošesté v řadě stal litevský borec Zydrunas Savickas, který opět nedal svým soupeřům nejmenší šanci. Za své vítězství obdržel šek na 40.000 USD.

Savickas nezačal, stejně jako v loňském roce, dobře. V úvodní disciplíně Timber Lift zaváhal a urazil s 392 kg břemenem jen část trasy po nakloněné plošině. Z vítězství se radoval estonský závodník Andrus Murumets, který zdolal překážku za 7,35 vteřiny.

Druhou disciplínou byla Circus Dumbbell. Tady již Savickas kraloval. Devět opakování mu zajistilo první místo. Osmkrát činku zvedli Murumets, Mikhail Koklyaev z Ruska, Američan Phil Pfister, další americký závodník Derek Poundstone a také Vasyl Virastyuk z Ukrajiny, který po této disciplíně kvůli zranění zad ze soutěže odstoupil.

Třetí a zároveň poslední disciplínou prvního dne strongmanské soutěže byl Tire Deadlift. Strhující bitvu předvedla divákům trojice Savickas, Benedikt Magnusson z Islandu a Oleksandr Pekanov z Ukrajiny. Váha činky se neustále navyšovala a všichni tři borci navzájem překonávali své výkony. Vítězem se nakonec stal Magnusson, který potáhl úctyhodných 500 kg (video na konci článku). Bylo to třetí zlepšení světového rekordu v Tire Deadliftu během půl hodiny.

Soutěž pokračovala druhý den. Zbývaly ještě tři disciplíny - Manhood Stones, Apollon's Wheel a Heavy Yoke. Ve všech třech triumfoval Savickas.

V průběhu celé soutěže bylo vytvořeno celkem 12 nových světových rekordů, tři z nich jsou dílem Zydrunase Savickase.

Konečné pořadí:
1. Zydrunas Savickas (Litva)
2. Derek Poundstone (USA)
3. Mikhail Koklyaev (Rusko)
4. Andrus Murumets (Estonsko)
5. - 6. Benedikt Magnusson (Island) a Brian Siders (USA)
7. Phil Pfister (USA)
8. Oleksandr Pekanov (Ukrajina)
9. Van Hatfield (USA)
Vasyl Virastyuk (Ukrajina) soutěž nedokončil.


Benedikt Magnusson - Tire Deadlift 500 kg

Zdroj:
arnoldclassic.com
ironmind.com
youtube.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

05.03.13:34CIZOPASNIK - asi tak... neni pochyb o tom ze Mariusz je velka hvezda a ..+2
04.03.23:42Chara - No já jsem Mariuszuv velký fanda, ale tady dostane vždycky..+2
04.03.22:12Matheus - to jsou ale hovádka tihle lifteři... jejich postavu bych t..-1
04.03.19:49AxelX1 - Asi nutrend explosin *22*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 12 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra