Reklama:
Whey Protein 1+1 za 888 Kč!
Nové příchutě. Vybírejte dvě z 12 možných! Více zde.

Olda Procházka mistrem a vicemistrem světa v RAW bench-pressu masters

2.649 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Osobnosti

[Tisková zpráva] Jednapadesátiletý sportovec Olda Procházka se v říjnu zúčastnil dvou mistrovství světa v silovém trojboji federace WUAP a GPC. A byl opravdu úspěšný. Domů si kromě dvou cenných kovů a světového rekordu přivezl i speciální pohár, který se tak úplně sportu netýkal. A za co tedy pohár byl?

Olda Procházka je sportovec z Prahy, který ale trénuje v Dream Gymu v Mladé Boleslavi. Zde se se svými sparingpartnery Romanem Maršálkem, Tomášem Chludilem a Stanislavem Tůmou trpělivě připravovali na závody nabitý říjen. Začátkem října se česká výprava Extrifit Power Teamu vydala z Mladé Boleslavi do německého města Fraureuth na mistrovství světa federace WUAP. Zde výprava díky úctyhodným výkonům Oldy i Tomáše získala zlaté kovy:

  • Olda Procházka
    - 1. místo v RAW bench-pressu masters 50 - 54 let do 100 kg - nový světový rekord výkonem 196 kg

  • Tomáš Chludil
    - 1. místo v RAW bench-pressu masters 45 - 49 let do 125 kg - výkonem 200 kg

Druhá výprava byla koncem října na mistrovství světa federace GPC v Trnavě. Tady bylo již dopředu hlášeno více než 900 startů, a tak byla velká šance na vyrovnané souboje. A tak se i stalo.

Tomáš bojoval hodně sám se svou hlavou. Bohužel nezapsal úspěšně první dva pokusy, ale nakonec se i díky Oldovi a Standovi namotivoval tak, ze zatlačil krásných 190 kg, které jsou pro něj na tréninku běžné, tady s nimi ale moc spokojen nebyl. Avšak nakonec byl rád, že třetí pokus byl úspěšný a získal za něj krásnou stříbrnou medaili.

Olda začal svým klasickým základem 185 kg, dále 190 kg. Oba pokusy úspěšné. Z konkurence mu na paty šlapal polský závodník. Ten si jako třetí pokus nahlásil 190 kg, takže Oldův třetí pokus 195 kg měl stačit na první místo. Avšak díky taktizaci soupeře, který svůj třetí pokus těsně před ním změnil na 195 kg, bylo rozhodnuto. Kvůli tomu, že Olda měl svou tělesnou váhu cca o 2 kg vyšší než soupeř, pak při stejné zvednuté vaze zvítězil ten lehčí, i když oba závodili ve stejné váhové kategorii do 100 kg. V momentě, kdy polský závodník zapsal úspěšný pokus 195 kg, byl tedy osud zpečetěn. Olda si i kvůli mírnému zranění ramene z tohoto mistrovství odvezl stříbrnou medaili. To ale nebylo vše, co na pódiu dostal.

V jednom nepředvídatelném momentu během předávání medailí si Oldu na pódium zavolala prezidentka slovenské federace GPC, a také skvělá rozhodčí Júlia Popa, a před zraky všech sportovců mu předala pohár na kterém stálo: "Olda Procházka - nejlepší muž na světě". Tento pohár mu jako překvapení připravila a tajně do haly propašovala Oldova žena Kristýnka, a tak hala tleskala romantickému gestu. Mnoho mužů plácalo Oldu po zádech, jak moc mu závidí takový pohár a že už vlastně nemusí cvičit, že dosáhl maxima, co lze získat. A to je láska na celý život.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 7 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
DrobecekVlada (09:55) • Dojmologie v číslech: Když jsem sečetl starty na kondičkách letos, vyjde to 450 (ne...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
PavelV (09:13) • DrobecekVlada: Tak vyhoď nějakej návrh. Co by měli dělat? Jiank k závodníkům... Přesn...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
Hami88 (09:01) • Tak dokud bude milion kategorii,tak nikdy nebudou naplnene zavodniky. Narodni svazy by...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
Zodiak411 (22:10) • Smartlabs byl početně nejobsazenější soutěží a byl naprosto perfektní. Jinak se zbytkem...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
DrobecekVlada (21:13) • Ti co řídí svaz kulturistiky by se měli po podzimní sezóně dost vážně zamyslet, protože...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie