Reklama:
LIMITOVANÁ EDICE v akci 1+1:
Perníčkový 100 % Whey Protein

Movember Trapbar Cup 2022 - reportáž

3.994 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

[Text: Michaela Beranová] V Kladně se v sobotu, 5. listopadu 2022 opět zvedalo pro Movember. Osvědčený pořadatelský tým v čele s manželi Beranovými pořádal 2. ročník závodu ve zdvihu trapbaru podle pravidla last man standing. Do kladenského Fit Effectu se sjelo 67 závodníků a závodnic, kteří hned od rána začali zvedat. Letošní trapbar z dílny Assault Strength 47 byl navržen nezvykle nízko, 34 cm od země. To ale nebyla jediná věc, kterou v Kladně jedou jinak. V netradiční roli se představil showman-strongman Zdeněk Vávra, který šéfoval píšťalce a stopkám v tandemu s trapbarem již prověřeným Michalem Káčerem.

Závodit se začalo hned v 9 hodin, a to nabitou ženskou kategorií, kde závodilo 7 žen. Vítězkou se stala Jana Jandová, která vytáhla 170 kg! Průběžně se vážili další závodníci do kategorií do 80 kg, do 90 kg, do 105 kg a open. Po ženách závodili dohromady kategorie muži, junioři (do 18 let) a masters (nad 40 let). Díky dvěma trapbarům závod utíkal. Moderoval Mari Zvrtek, který kvůli úrazu do závodu masters nezasáhl. Kategorii junioři ovládli Milan Kvasnička s Tomášem Jeřábkem, shodně zvedli 330 kg. O vítězi rozhodovala tělesná váha, vyhrál lehčí Milan Kvasnička. Masters ovládl Václav "Méďa" Nedvěd, který držel krok s juniory a také zvedl 330 kg.

V kategorii do 80 kg nastoupilo 11 závodníků, kteří závod velmi zdramatizovali. Prali se o vítězství do poslední kapky potu. Vítězem se stal Jakub Korec, který zvedl 320 kg a zajistil si tak 3. místo v celkovém pořadí. Vyzdvihnout bychom chtěli také výkon Tomáše Březiny, který obsadil nakonec 5. místo, ale jeho neskutečný boj, kdy několikrát posunul své PR, je právem označován jako výkon dne!

Kategorie do 90 kg suverénně vyhrál Lukáš Kolerus, který při své tělesné váze 88,7 kg zvedl 350 kg. V celkovém pořadí podle Wilks koeficientu velmi těsně obsadil 2. místo.

Kategorie do 105 kg a open začaly po přestávce a opět dohromady. Závodníci začínali na váze 100 kg. Mezi závodníky byli zapsaní nejen profesionální strongmani, závodníci v powerliftingu, ale i sportovní nadšenci, kteří toho nemají tolik nazvedáno. Systém last man standing umožnil přeskočit váhu, zkušenějším závodníkům umožnil šetřit síly a taktizovat. Kategorii do 105 kg vyhrál nad kladenským Milanem Čandou Lukáš Čálek, který zvedl 340 kg.

Kategorii open loni vyhrál Pavel "Zadra" Zadražil, který i přes zranění do závodu nastoupil, slíbil totiž, že vytáhne 400 kg. Svému slibu nakonec nedostál, zranění zad v letošní dlouhé strongman sezóně se opět ozvalo. Souboj spolu svedli Jaroslav Duroň a Petr Klich. Oba shodně vytáhli 400 kg, v závěru byl úspěšnější Petr Klich. Se zvednutou váhou 410 kg ovládl nejen kategorii open, ale i celkové pořadí všech závodníků. Převzal tak i nový trapbar z rukou Pavla Zadražila.

V závěru dne přijela Soňa Ratajová, zástupkyně nadace Muži proti rakovině, a osobně převzala z rukou organizátora Lukáše Berana šek s podpisy všech závodníků a členů organizačního týmu s částkou 51.000 korun. Tohle nádherné číslo už zdobí týmový účet, na který můžete také přispět - jakoukoliv částkou.

Pokud Vás zajímá, co se na Kladně chystá pro příští rok, doporučuji sledovat instagramový profil movember_trapbar_cup, kde všechny novinky uvidíte mezi prvními.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 26 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
Mikuc (12:15) • Přistupuje k tomu pozitivně, tak to má přeci být!:) Budeme se těšit na další sezónu a s...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
torturer (23:47) • “Sezóna asi nedopadla podle tvých představ…” “Jaktože ne?” Tak to jsem vyprsk pívo *2...
magazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie