Reklama:
Whey Protein 1+1 za 888 Kč!
Nové příchutě. Vybírejte dvě z 12 možných! Více zde.

Mistrovství České republiky v mrtvém tahu 2022 - reportáž

9.765 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

[Text: Tomáš Kalenský] V sobotu 5. listopadu se ve Vrchlabí uskutečnilo Mistrovství České republiky FČST v mrtvém tahu pod taktovkou pořadatelského oddílu Powerlifting Vrchlabí. Na soutěži se představilo téměř 160 závodníků z celé republiky, ale i ze Slovenska, Ukrajiny nebo Rumunska. Závod nabídl nejen nabitou konkurenci, ale i vynikající výkony dosahující světové úrovně. V průběhu soutěže bylo překonáno mnoho národních rekordů a bezmála 20 závodníků zdolalo činku o váze větší než 300 kg.

Mezi dorostenkami a juniorkami dominovala Michaela Zemanová, která v juniorské kategorii do 75 g dokázala pokořit činku o váze 185 kilogramů. O prvenství v kategorii žen se popraly Marie Tomečková a Kateřina Švecová, které obě zvládly zatáhnout 190 kg, avšak první jmenovaná brala absolutní vítězství díky nižší tělesné váze. Za zmínku stojí také výkon 147,5 kg domácí závodnice Marcely Zazvonilové v kategorii masters 50 - 59, díky kterému vybojovala prvenství v absolutním pořadí veteránek.

Mužské kategorie ovládli závodníci, jejichž výkony často vysoko převyšovaly hranici 300 kg. Suverénně nejlepším závodníkem celé soutěže se stal juniorský vítěz Jakub Šanda, jenž dokázal při tělesné hmotnosti 96 kg zvednout činku o váze 375 kg! V kategorii mužů RAW zvítězil Martin Homola s výkonem 350 kg, který sice dokázal vytáhnout i činku o váze 380 kg, avšak bohužel rozhodčí tento pokus vyhodnotili jako neplatný. Shodných 350 kg zatáhl i Josef Capouch, díky čemuž absolutně zvítězil v kategorii mužů EQUIP.

V rámci hodnocení oddílů zlato ukořistili borci z domácího klubu Powerlifting Vrchlabí. Na druhém místě se umístili závodníci z oddílu Powerlifting Trutnov a bronzovou příčku bral klub Valach Power. Kompletní výsledky dle jednotlivých kategorií a také absolutní pořadí všech závodníků je možné nalézt v tabulkách pod přiloženým odkazem.

"Děkuji všem závodníkům, kteří k nám přijeli a předvedli na soutěži opravdu neskutečné výkony. Mám radost z toho, že čeští závodníci bezpochyby patří mezi světovou špičku. Již nyní mohu prozradit, že v příštím roce se MČR v mrtvém tahu s nejvyšší pravděpodobností odehraje opět ve Vrchlabí, a já pevně věřím, že tentokrát se dočkáme útoku na magickou 400kilovou hranici," uvedl k soutěži Tomáš Kalenský, ředitel letošního MČR.

Před samotným slavnostním ceremoniálem se divákům s kulturistickou exhibicí předvedl také profesionální kulturista Aleš Bursa, jehož vystoupení rozhodně významně zpestřilo celodenní trojbojařskou rutinu. Nutno však podotknout, že Bursa se zúčastnil i samotného závodu, ve kterém zatáhl 330 kg, zvítězil ve své kategorii a v absolutním pořadí můžu bral bronzovou příčku!

Všichni závodníci se postarali o vskutku atraktivní podívanou a společně s diváky a organizátory se jim podařilo vytvořit opravdu neskutečnou závodní atmosféru, která vygradovala zejména při nejtěžších pokusech v mrtvém tahu. Nakonec soutěž sledovalo na místě v průběhu celého dne více než 500 diváků a v online přenosu dokonce téměř 2000 sledujících.

"Veškeré námi pořádané soutěže se snažíme organizovat tak, aby u nás závodníci měli maximální komfort a mohli se soustředit pouze na své výkony. Podle všech ohlasů, které jsme na letošní soutěž dostali, se nám to snad daří. Pakliže nám bude svěřeno pořádání MČR i v příštím roce, uděláme opět vše pro to, abychom soutěž zase posunuli o další level," dodal na závěr Luděk Kalenský, hlavní organizátor MČR.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie