Reklama:
Whey Protein 1+1 za 888 Kč!
Nové příchutě. Vybírejte dvě z 12 možných! Více zde.

Strong Women Competition Hranice 2022 - reportáž a fotografie

3.264 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

V sobotu 29. října se uskutečnila historicky první strongman akce čistě a pouze pro ženy. Díky velkému zájmu měli organizátoři možnost rozdělit strongwomen do třech váhových kategorií a ještě do dvou výkonnostních skupin. V Hranicích se tak co do počtu závodnic vyšplhali až na rekordních 24 silných žen, což v historii strongman závodů v ČR zatím nemá konkurenci. A jak celá akce probíhala?

V prostorách Maxko strongman gymu se vytvořilo perfektní zázemí právě pro účely strongman závodů. Závodnice měly k dispozici vlastní rozcvičovnu, pro diváky i závodnice byl k dispozici stánek s kávou od pražírny Zcafe. Ve vnitřních prostorách byly postaveny tribuny pro kapacitu přes 200 lidí. Rozhodčími se pro tento závod stali strongman závodník Lukáš Stecker a majitel Defenders gymu v Ostravě Marek Tyl.

Na desátou hodinu se sjely dívky a ženy ze všech koutů ČR, aby se utkaly v boji o nejsilnější ženu. Kromě kompletní rozcvičovny s bohatým občerstvením na ně čekal i profesionální fyzioterapeut Alexandr Rigo, který jim pomáhal s přípravou na výkony a s případnými komplikacemi v průběhu závodu. Při příchodu dívky obdržely starter pack v podobě závodního personalizovaného trička, různých vzorků a poukazů.

V 11 hodin probíhalo oficiální zahájení závodů nástupem všech závodnic, podívaná byla velkolepá. Cílem závodů bylo nejen ukázat, že ženy o tento sport v Čechách mají zájem, ale také nalákat ostatní a ukázat, že s trochou vůle je vše možné. Proto se o silačkách během závodu uváděly informace z osobního života, ať už to bylo studium vysoké školy, pracovní pozice, počet dětí, a nebo domácích mazlíčků. Účelem bylo ukázat, že i při studiu VŠ, práci či mateřské zbývá čas na trénování a dá se vše zvládnout, a to se podle nás povedlo. Na akci se přihlásily ženy od 17 do 41 let, studentky i matky na mateřské dovolené.

Všechny disciplíny se podařilo zdvojit, takže si holky mohly pořádně zasoupeřit a zároveň se tím zkrátil čas závodů. První disciplínou bylo tlakové medley. Cílem bylo dostat nad hlavu nejprve naloženou osu - pro kategorii U65 to bylo v rozpětí 30 - 35 kg, open kategorie začínala na 40 - 45 kg. Po dosažení tlaku nad hlavu se závodnice přesunula k axle ose, která měla o 5 kg více než předchozí osa, po ní následovala další olympijská osa, opět o 5 kg těžší, a na závěr čekal Log Lift s dalšími 5 kg navíc. Počítala se poslední zvednutá pozice a čas. V této disciplíně byla bezkonkurenčně nejrychlejší Anička Kokořová z místního Maxko týmu, která všechny čtyři tlaky zvládla za rekordních 17,39 sekund. Druhá se napříč váhovými kategoriemi umístila Slovenka Nikola Supáková s neuvěřitelnými 22,99 sekundami a v patách jí byla její konkurentka z kategorie U75 Lenka Drápalová z týmu D-fitness. Možná ještě pro představu doplníme, že všechny čtyři tlaky dokončilo pouze 8 závodnic.

Druhá disciplína již byla pro silačky poněkud schůdnější, a to běh s kufry na 15 metrů tam a zpět. Závodnice z kategorie U65 tak měly naloženo v každé ruce 45 - 50 kg, U75 50 - 60 kg a open 55 - 70 kg dle výkonnostní kategorie. Pokud někdy budete potřebovat stěhováky, tak si můžete zavolat například Annu Doleželovou, která stihla 30 metrů s 50kg kufrem v každé ruce za 13,85 sekund, nebo Báru Mihokovou z Defenders gymu v Ostravě, která to stihla s 60kg kufry za 14,9 sekund.

Po kufrech se strongwomen vrhly na Car Deadlift (kovová konstrukce určená na nájezd auta), v tomto případě ale závodnice nezvedaly auto, nýbrž se nakládaly postupně kotouče až do selhání. Maximální dosažená zvednutá váha v kotoučích se pak přepočítávala na tělesnou hmotnost každé závodnice individuálně, aby výsledek vyšel co nejvíce fér. Nejlepší výkon předvedla Klára Zmeškalová z Iron Warriors, kdy při svých 735 kg tělesné hmotnosti zvedla rekordních 220 kg v kotoučích, a to nepočítáme konstrukci Car Deadliftu. Za tento výkon by leckterá strongwoman zabíjela. Velká gratulace!

Poslední disciplínou byl Super Yoke (jařmo, které závodnice měly za úkol přenést 15 metrů tam a zpět). Tuto disciplínu již bohužel absolvovalo kvůli zranění jen 23 závodnic. Nejrychlejší byla opět Bára Mihoková, která letěla se 140kg Yokem s větrem o závod a 30 metrů zdolala za 16,04 sekund, těsně za ní s časem 16,27 a 16,46 sekund byly soupeřky z open kategorie Klára Zlámalová a Tereza Látalová. Ženy se s touto disciplínou popraly velmi obstojně i přesto, že některé tuto disciplínu běžely poprvé v životě a neměly odtrénované.

Všechny se navíc po celou dobu závodu podporovaly a atmosféra byla neuvěřitelná. Sportovní fair play byla cítit na každém kroku a holky si vzájemně pomáhaly a radily si. Po ukončení všech disciplín na všechny čekala minimálně nějaká drobnost jako ocenění za snahu a na vítězky i hodnotnější dary v podobě poukazu na online tréninkové plány od Iron Warriors, ručně šité sportovní čelenky od Gerdička handmade a pro vítězky dokonce sportovní sukně ušité na míru. Medaile byly vyrobeny speciálně pro tento závod od firmy Strength Assault a v neposlední řadě se na cenách podílel i přerovský klub D-fitness a internetový obchod Ronnie.cz. Tímto všem sponzorům a partnerům děkujeme a těšíme se na příští Strong Women Competition 2023!

Pro více videí a fotek navštivte přímo Instagram pořadatelů @css.maxko a @strongwomen_session.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
PavelV (09:13) • DrobecekVlada: Tak vyhoď nějakej návrh. Co by měli dělat? Jiank k závodníkům... Přesn...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
Hami88 (09:01) • Tak dokud bude milion kategorii,tak nikdy nebudou naplnene zavodniky. Narodni svazy by...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
Zodiak411 (22:10) • Smartlabs byl početně nejobsazenější soutěží a byl naprosto perfektní. Jinak se zbytkem...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
DrobecekVlada (21:13) • Ti co řídí svaz kulturistiky by se měli po podzimní sezóně dost vážně zamyslet, protože...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
Qubevm (18:33) • Dost tragická účast ….Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie