Reklama:
Whey Protein 1+1 za 888 Kč!
Nové příchutě. Vybírejte dvě z 12 možných! Více zde.

Strong Women Competition Hranice 2022 - pozvánka

2.513 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Chtěli bychom Vás všechny tímto pozvat na ojedinělou a první čistě strongwoman akci, která se bude konat v sobotu 29. října 2022 v Hranicích v Maxku (Tovární 1951).

Až do minulých závodů v Ostravě nebylo zvykem rozdělovat holky do váhových skupin. Skupina SWS (Strong Women Session) se v novém trendu rozhodla pokračovat a holky navíc v rámci váhovky rozdělí na začátečnice a pokročilé, tak aby každá měla šanci na umístění. A jaké disciplíny holky čekají?

Začínáme v 11 hodin, tak přijďte včas, protože začneme rovnou pěkně zostra. První disciplína bude totiž zdvojená a holky se poperou s tlakem nad hlavu, ať už to bude s osou, axle osou, či Log Liftem. Po vzoru velikých závodů, jako je například Arnold Classic, tak pojedou tlakové medley - první olympijská osa se základní váhou, po překonání nastupuje Axle Lift s přidanou váhou (v překladu další osa s tím rozdílem, že tahle je pěkně tlustá a náročná na úchop), pak na řadu přichází opět ještě těžší olympijská osa a na závěr, pokud se závodnice dostane přes tyto tři stanoviště, zakončí medley Log Liftem nad hlavu. Pořadí se bude posuzovat podle posledního pokořeného stanoviště a času.

Dále se bude pokračovat kufry (konstrukce s madly). Pro nejmenší kategorii budou v rozpětí 45 - 55 kg, pro kategorii U75 50 - 60 kg v každé ruce a kategorie open se popere až se 70 kg v každé ruce, což bude pro mnohé prozatím nejvyšší dosažená zvednutá váha. Holky poběží 20 metrů tam a zpět, ať trochu protáhnou nožky, než se odeberou na další disciplínu.

Následovat bude Car Deadlift. Začínat se sice bude pozvolna, startovní váha bude pro všechny jistě příjemným překvapením (U65 - 40 kg, U75 - 60 kg, open - 80 kg), ale bez přestávky se bude přihazovat a hned po 10 kg, pro největší holky rovnou po 20 kg. Bude to rychlá smrt, nebo nám dojdou nakládací trny? Přijďte se sami přesvědčit, co jsou holky schopné zvládnout.

Jelikož v této fázi už budou mít holky ruce v ohni, tak se vrhneme na nohy, a to v podobě Super Yoke běhu na 20 metrů tam a zpět. 65kilové krasotinky ponesou na zádech konstrukci o váze 130 kg, U75 140 kg a open 170 kg. Rozhodující bude v první řadě nejkratší čas zdolání celé cesty, v případě nedokončení (což se samozřejmě nestane) se budou měřit zdolané metry.

Holky to nebudou mít vůbec jednoduché. Mnoho z nich už teď ví, že některé disciplíny nebudou schopny dokončit, ale jdou do toho s vervou a chtějí podpořit účastí, která by mohla být dobrou motivací pro organizátory podobných akcí, aby kategorii ženy rozšířili, nebo alespoň zavedli. Přijďte jim udělat pořádný virvál a atmosféru, kterou si svou odvahou zaslouží. My Vám za to slibujeme show krásných a silných žen, kterou jen tak někde neuvidíte, divácké tribuny a k tomu dobrou kávu a něco malého k zakousnutí. Vstupné je dobrovolné a poputuje opět na podporu společných tréninků v rámci Strong Women Session týmu. Očekávané ukončení závodů je v 15 hodin.

Tak se uvidíme 29. října v Hranicích v Maxku, adresa je Tovární 1951, Hranice a my Vás budeme čekat!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie