Reklama:
Protein Scitec jen za 333 Kč!
Navíc při koupi 3 kusů mléčná rýže ZDARMA!

Highland Games Lahovičky 2022 - reportáž a výsledky

8.387 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Ostatní sporty

[Text: Martin Johánek] V sobotu 24. září se v pražských Lahovičkách v areálu Born2Drill konalo závěrečné kolo čtvrtého ligového ročníku České národní ligy Highland Games. Start akce byl plánovaný na jedenáctou hodinu, jenže to by se nesměl v betonové džungli velkoměsta ztratit "Bivoj". Ještě předtím, než by se o jeho tragickém osudu dozvěděla veřejnost z nějaké celostátní pátrací relace, se naštěstí našemu záchrannému týmu podařilo tohoto drobečka nalézt na asi 10 km vzdálené čerpací stanici a bezpečně dovézt na místo určení. Zde již byli připraveni všichni soutěžící, mezi kterými se překvapivě objevila ikona světového formátu Vláďa Tuláček se svým nadějným padavanem Davidem Melničukem, takže již nic nebránilo začátku klání.

Jako první disciplína přišel na řadu vrh valounem. Zde v kategorii heavy A "nečekaně" kraloval Vláďa před Davidem. Třetí místo patřilo mé skromné osobě. Dříve narození junioři se seřadili v pořadí "Medvěd", "Bivoj", "Horác". U žen zvítězila nejdelším vrhem sezóny novicka Verča Matoušková před Nat Kroftů a Danielou Vláčilovou.

Kdo by si chtěl vsadit na jistotu, že letošní vicemistr světa ovládne i druhou disciplínu - hod závažím do dálky, tak by splakal nad výdělkem. Ne, že by Vláďa v Americe zapomněl házet, ale nedokázal srovnat mířidla a všechny tři pokusy poslat mimo výseč, byť každý z nich měřil okolo 24 m. Tím se otevřely dveře jeho učedníkovi Davidovi, který zvítězil před "Šrekem" a "Morčátkem". Mezi masters opět zvítězil Jirka, který očividně podává nejlepší výkony, když je nějakým způsobem indisponován. V Lahovičkách se na rozdíl od Úval jednalo o maximální pracovní vytížení v průběhu týdne. Druhé místo vybojoval Ráďa. Až třetí skončil překvapivě "Bivoj", který se zřejmě ještě vzpamatovával z neplánovaného poznávacího výletu po Praze. Mezi ženami se na prvním místě usídlila Verča, která opět zvítězila nejdelším hodem sezóny 16,25 metrů, a pokud mě paměť neklame, tak toto závaží zatím žádná žena v průběhu všech ročníků dále neposlala. Druhé místo patřilo Nat a třetí Terce Horové.

Při hodu kladivem se už podařilo Vláďovi trefit výseč a suverénním výkonem přes 40 metrů zvítězil před Davidem a třetím "Šrekem". V masters dle očekávání kraloval Radek výkonem 32 metrů, což byl i jeho osobní rekord. Vzhledem k tomu, že se na každém závodě zatím vždy zlepšil, je klidně možné, že by v příštích ročnících mohl zaujmout místo nejlepšího kladiváře v lize. Jirka se musel spokojit s druhým místem a "Bivoj" se třetím. U žen bylo pořadí Verča, Nat, Daniela.

Při čtvrté disciplíně - hodu kládou došlo na další překvapení sobotního klání. Většina lidí, co se alespoň trochu zajímají o horalské hry v naší malé kotlině, ví, že pokud se v okruhu sta metrů od klády pohybuje "Šrek", je zaděláno na problém. Naštěstí v Lahovičkách tento něžný obr nenaplnil nejčernější očekávání, takže disciplína proběhla v klidu a bez nutnosti jezdit po našem hlavním městě s motorovou pilou a narychlo shánět vzrostlý strom. Kládu bez větších problémů ovládl Vláďa před Davidem, kterého naopak trošku potrápila, ale i tak to stačilo na druhé místo před "laureátem Pulitzerovy ceny", který Vám přináší zcela vážné a bez nadsázky psané reportáže z ligových klání. Jelikož mladíci jsou nesmírně vyrovnaní a obvykle kláda je oním pomyslným jazýčkem na vahách, který rozhoduje o jejich umístění a spokojenosti, byla využita nejmodernější technologie v podobě natáčení jednotlivých pokusů na telefon. Role soudce se zhostil ten nejpovolanější - Vláďa a při důkladném prozkoumání videozáznamu se ukázalo, že všichni tři borci jsou opravdu nesmírně vyrovnaní a výsledný rozdíl pěti stupňů je téměř zanedbatelný. Mezi Radkem a "Bivojem" dokonce muselo dojít na rozhodující čtvrtý pokus. U žen se zápolení obešlo bez problémů a Nat ukázala, že i když jí roste obrovská konkurence v podobě Verči, stále ovládá hod kládou na jedničku a zvítězila před druhou zmiňovanou. Třetí místo patřilo Daniele.

Závěr her tradičně patřil hodu závažím do výšky. Zde opět zvítězil Vláďa před Davidem a "Šrekem". Radek ve své druhé parádní disciplíně zaznamenal další vítězství v kategorii masters před svými vyrovnanými soky, ale též dobrými kamarády "Medvědem" a "Bivojem". Mezi ženami si Verča výkonem přes 4 metry zajistila vítězství před Nat a Danielou.

A jest dobojováno. Kdo mohl, tak se občerstvil zlatavým mokem či nealkem a všichni společně jsme očekávali vyhlášení výsledků, které také zanedlouho přišlo. Ani zde nebyla nouze o zajímavé výsledky. Mezi muži totiž učedník David Melničuk překonal svého mistra Vláďu Tuláčka a stal se tak vítězem celé kategorie. Třetí místo pak asi nejvíce překvapilo svého držitele. V kategorii masters k vítězství dokráčel Jirka Vácha před Radkem Horákem a třetím Bořivojem Procházkou. Mezi ženami po zásluze zvítězila Veronika Matoušková před Natálií Kroftovou a Danielou Vláčilovou. No a o tom, jak dopadla celá Národní liga Highland Games 2022, si napíšeme pár řádků zase příště, milí čtenáři. Prozatím je mi ctí Vás všechny pozvat do Kaceřova, kde se v sobotu 8. října od 12:00 uskuteční poslední závod roku top 10, na který se dle dostupných informací chystají nejen nejlepší ligoví závodníci, ale i někteří strongmani.


Highland Games Lahovičky 2022 - výsledky
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

27.09.17:32Deny01 - Podle náhledovky jsem si už začínal myslet, že má Boris no..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie