Reklama:
100 % Whey Protein - akce 2250 g + 400 g
Vybírejte z 12 příchutí! Více zde.

Giants Live World Open 2022 - výsledky

7.553 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Vzhledem k domácí přestávce, kde po nabitém červnu a červenci je poměrně klid a čeká nás až Strongman Brno na konci srpna, je možné se soustředit na zahraniční závody. 6. srpna 2022 se v Cardiffu na západě Velké Británie konal další závod z produkce Giants Live. Tentokrát to nebylo nic menšího než Giants Live World Open. A podobně, jako je v Golčově Jeníkově součástí závodu i samostatné Mistrovství České republiky ve zdvihu klády, součástí závodu v Cardiffu bylo Mistrovství světa v mrtvém tahu 2022. V souvislosti s tím se hovořilo o obrovském překvapení.

Nicméně závod samotný byl stoprocentně ve standardu Giants Live, výborně připravený, profesionální závod nejvyšší kvality. Závodu se účastnilo celkem 11 strongmanů, kteří se utkali v 5 těžkých disciplínách:

  • Deadlift na maximální váhu
  • Medley
  • Log Lift na opakování
  • Front Hold
  • Atlas Stones

Deadlift

Jak světu ukázat maximální sílu? Na mrtvém tahu. Hodně se před závodem mluvilo o překonávání aktuálního světového rekordu o hodnotě 501 kg, který drží obr z Islandu Hafthor Bjornsson. Pouze on a Eddie Hall dokázali jako jediní na světě pozvednout několikasetkilovou činku s číslovkou 5 na začátku. Protože jde o prestižní závod, základní váha činky na první pokus byla stanovena na 400 kg. A to musí uznat každý, to je masakr. Následně se pak přidávalo na zhruba 450 kg, zhruba píšu proto, že se jednalo o 453,5 kg po přepočtu z liber, což je rovných 1000 liber. Každý ze závodníků základní váhu zvládl, tak moc jde tenhle sport kupředu. Přes oněch 1000 liber se dostalo pět borců, tedy téměř polovina. K vidění byl i samotný pokus o absolutní rekord, bohužel Ivan Makarov činku sice pozvedl, ale dostal ji pouze na úroveň kolen, více to nešlo. Rekord tedy zůstává na Islandu. V disciplíně pak zvítězil výborný deadlifter Rauno Heinla, který zvládl 476 kg, a svým výkonem překonal světový rekord masters. Ještě je nutné zmínit, že Ivan Makarov se účastnil pouze této disciplíny.

Medley

V tomto Medley měli závodníci tento úkol, vzít do ruky kufry o hmotnosti 150 kg a běžet 10 metrů, následně vzít 120 kg vážící sud a vhodit jej do 12 metrů vzdáleného kontejneru, dále 120kg pytel s pískem odnést 15 metrů a na konec 135 kg vážící kolo odnést na vzdálenost 20 metrů. No, nebylo toho málo. Každopádně nejrychlejším v poli se stal ukrajinský borec Pavlo Nakonechnyy, který zvládl celou trať za neuvěřitelných 37,11 vteřiny. Druhý za ním skončil objev roku z Kanady Mitchell Hooper s časem 38,23 vteřiny a bronz bral v těsném závěsu za 38,85 vteřiny Evan Singleton. Jediný, komu disciplína nevyšla, byl Rauno Heinla, který donesl pouze první dva metry na kufrech.

Log Lift

Po běhavé smršti přišla na řadu tlaková síla. Limit 75 vteřin a 150kg log. Při tomto zadání disciplíny by mě zajímalo porovnání české špičky s tou zahraniční, protože si myslím, že na absolutní váze na logu je Česká republika zatím pozadu, ale na opakování by to mohl být zajímavý souboj. Určitě by to mohla být hozená rukavice pro českého rekordmana Lukáše Pepře. V Cardiffu nejvíce tlakové síly měl Mitchell Hooper, který v limitu zvládl 8 opakování, Ukrajinci Pavlo Nakonechnyy a Oleksii Novikov zvládli po 7 opakováních. Další místo obsadil Rauno Heinla s pěti platnými pokusy. Log Lift měl méně závodníků, Shane Flowers k disciplíně nenastoupil, doléčuje jedno zranění. Dále pak Pa O'Dwyer a loňský vítěz Evan Singleton odstoupili ze závodu. Pokračovalo tedy jen osm borců.

Forward Hold

Držení kladiva, výborná disciplína, která zaměstná také psychiku závodníka. Opření o podložku vestoje před sebou s nataženýma rukama závodníci museli co nejdéle držet 30 kg vážící obří kladivo s logem Giants Live. V minulosti jsme mohli vidět různé typy podobných nástrojů, sekery, krumpáče a podobně. Disciplínu vyhrál Mitchell Hooper, který dokázal kladivo udržet 54,45 vteřiny. Druhé místo bral Graham Hicks, který vydržel 50,82 vteřiny. Bronz na disciplíně vybojoval Pavlo Nakonechnyy s časem 47,38 vteřiny.

Atlasovy kameny

Standardní zakončení Giants Live závodů je vždy na Atlasech. Pět kamenů od 100 do 180 kg a všechny bylo nutné vyskládat na různě vysoké podstavce. Čím těžší kámen, tím nižší podstavec, ale rozhodně to není nic lehkého. V poslední disciplíně se rozhoduje o cenné body a celkové vítězství. Na disciplíně byl nejrychlejší Pavlo Nakonechnyy, který vyskládal kameny za 17,54 vteřiny, druhé místo svým fantastickým výsledkem s časem 18,54 udolal Gavin Bilton a třetí místo si vysloužil Oleksii Novikov, ten kameny vyskládal za 19,57 vteřiny. Je nutné dodat, že všichni zbylí závodníci zvládli v časovém limitu vyskládat všech pět kamenů.

Sečteno a podtrženo, výsledky jsou tu. S celkovým počtem 49 bodů zvítězil ukrajinský borec Pavlo Nakonechnyy, který se tímto cenným kovem také nominoval na World's Strongest Man 2023, který se bude konat v polovině příštího roku opět v Sacramentu na Mirtle Beach. Druhé místo obsadil výborný Mitchell Hooper, který se jako zjevení začal od letoška objevovat na nejvyšších příčkách těch nejlepších závodů, získal 47,5 bodu. Třetí místo obsadil další borec z Ukrajiny, Oleksii Novikov se součtem bodů 39,5. Všem borcům gratulujeme.

Giants Live si nyní dají trochu přestávku a další závod se bude konat až 8. října 2022, kdy ve skotském Glasgow proběhne World Tour Finals 2022. A určitě se můžete těšit na reportáž.

Giants Live World Open 2022 - výsledky
pořadí jméno body
1. Pavlo Nakonechnyy 49,0
2. Mitchell Hooper 47,5
3. Oleksii Novikov 39,5
4. Graham Hicks 37,5
5. Gavin Bilton 34,0
6. Rauno Heinla 33,0
7. Andy Black 20,0
8. Shane Flowers 18,0
9. Evan Singleton odstoupil
10. Pa O'Dwyer odstoupil
11. Ivan Makarov pouze DeadliftLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie