Reklama:
Protein Scitec jen za 333 Kč!
Navíc při koupi 3 kusů mléčná rýže ZDARMA!

Giants Live Strongman Classic 2022 - reportáž a výsledky

4.408 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Strongman sezóna je v plném proudu. Nejen ta domácí, kde si lačné oko českého diváka přijde na své téměř každý týden, ale i ta světová, i když ty největší závody jsou již za námi. V Londýně v Royal Albert Hall se o víkendu 9. července konal závod Giants Live Strongman Classic 2022.

V tradiční skladbě závodu o 12 soutěžících se představily hvězdy mezinárodní strongman scény. Oleksii Novikov, Evan Singleton, Maxime Boudreault, ale také senzace roku Mitchell Hooper, který na svém prvním velkém mezinárodním závodě, World's Strongest Man 2022, absolutně převálcoval svou skupinu a postoupil do finále. Za sebou pak nechal v semifinále jména jako Brian Shaw, Mark Felix nebo Konstantine Janashia. Na závodníky čekalo celkem 5 těžkých disciplín:

  • Dumbbell Medley
  • Hercules Hold
  • Farmer's Walk
  • Axle Deadlift
  • Atlas Stones

Dumbbell Medley

Začalo se hezky zostra, závodníci měli za úkol v šedesátivteřinovém limitu zvednout nad hlavu celkem pět obřích jednoruček. Ty vážily od 80 do 120 kg. První disciplínu vcelku suverénně vyhrál Oleksii Novikov, který má tyto disciplíny rád a jdou mu. Netají se také, že má v plánu překonat světový rekord v nejtěžší jednoručce, který je aktuálně stanoven Polákem Mateuszem Kieliszkowským na hodnotě 150 kg. I když mu to může ještě překazit český borec Lukáš Patera, který se o překonání světového rekordu také pokouší. Každopádně Oleksii zvládl všech pět činek dostat nad hlavu za 38,38 vteřiny. Druhé místo obsadil rovněž výtečný tlakař, Američan Rob Kearney, ten zvládl všechny činky za 42,21 vteřiny. Třetí místo obsadil s pouze čtyřmi činkami nad hlavou v čase 31,46 vteřiny kanadský objev Mitchell Hooper. Bohužel hned zkraje soutěže došlo ke zranění, kdy Andy Black při druhé čince zkřivil obličej bolestí a byl nucený odstoupit. Snad nebude jeho zranění vážné.

Hercules Hold

Druhou disciplínou bylo držení Herkulových pilířů o hmotnosti asi 160 kg. Protože na startovní listině svítilo jméno Mark Felix, který je aktuálně držitelem světového rekordu o hodnotě 92 vteřin, velmi se spekulovalo o možnosti, že bude rekord opět posunut. To se bohužel nestalo a naopak Mark skončil až na šestém místě. Disciplínu vyhrál australský nejsilnější muž, výtečný zpěvák a účastník reality show Austrálie hledá talent Eddie Williams, kdy vydržel úchopem celých 72 vteřin. Druhé místo obsadil Paul Smith v čase 67,1 vteřiny. Druhý bronz večera bral opět Mitchell Hooper.

Farmer's Walk

Co by to bylo za závody bez kufrů. Tentokrát závodníci nosili na maximální vzdálenost kufry o hmotnosti 150 kg. Měli na to minutu. Nejlepším stěhovákem kufrů se stal Oleksii Novikov, který za minutu ušel úchvatných 63,3 metrů. Tedy průměrně o něco více než metr za vteřinu. Druhé místo si odchodil Maxime Boudreault z Kanady, a to výkonem rovných 60 metrů. Bronz si odnesl Paul Smith, kterému se podařilo ujít 58 metrů. Výsledky byly tedy vcelku vyrovnané.

Axle Deadlift

Také mrtvý tah ke strongman sportu patří. A mezinárodní špička zvedá rakety. V Royal Albert Hall to bylo 360 kg v časovém limitu jedné minuty. Oleksii Novikov si šel tvrdě za svým. Jeho 7 opakování mu zajistilo vítězství v disciplíně. Druhé místo se 6 opakováními vystřihl úžasný Mitchell Hooper a bronz z disciplíny bral dnes 56letý Mark Felix. Je nutno dodat, že Mark byl vždy výtečným deadlifterem. V této disciplíně mě trochu zklamal Maxime Boudreault, který také obecně platí za výborného deadliftera. Zvládl ale pouze dvě opakování.

Atlas Stones

Bývá železnou pravidelností, že závody produkované Giants Live končí Atlasovými kameny. Borci museli na různě vysoké podstavce narovnat celkem 5 kamenů v rozmezí vah od 120 do 200 kg. A protože nezávodil Tom Stoltman, tak bylo vše otevřené. Své zkušenosti nejlépe zužitkoval Maxime Boudreault, který také díky přehazování Atlasova kamene postoupil do finále World's Strongest Man 2022, kde porazil Pavla Kordiyaka. Maxime zvládl všech pět kamenů za 24,03 vteřiny. Druhé místo obsadil Evan Singleton, vyložil pět kamenů za 25,59 vteřiny. Těsný bronz z disciplíny si odnesl Oleksii Novikov, ten dal pět kamenů v čase 25,6 vteřiny.

Bylo dobojováno, naplněná Royal Albert Hall v Londýně křičela a fandila svým favoritům. Závod to byl na pohled velmi líbivý, ve standardu pořadatelů. Vše bylo nalajnované naprosto přesně a vše fungovalo na 110 %. Hlavní rozhodčí Magnus ver Magnusson dbal na přesná pravidla a jejich dodržování. Celkovým vítězem závodu se stal strongman z Ukrajiny Oleksii Novikov, který závodí ve výborné formě. Druhým místem na Arnold Strongman Classic, třetím místem na World's Strongest Man, vítězstvím na Europe's Strongest Man a dalšími dokazuje, že se s ním musí počítat, a to i v případě, že možnosti jeho tréninku vzhledem k situaci na Ukrajině a jeho bydlišti Kyjevu nejsou ideální. Druhé místo získal svým úporným bojem a stabilními výsledky Mitchell Hooper a třetí místo si zapsal Evan Singleton.

Giants Live Strongman Classic 2022 - výsledky
pořadí jméno body celkem
1. Oleksii Novikov 54,0
2. Mitchell Hooper 42,0
3. Evan Singleton 41,5
4. Maxime Boudreault 38,5
5. Paul Smith 36,0
6. Eddie Williams 34,0
7. Spenser Remick 32,5
8. Gavin Bilton 30,5
9. Rob Kearney 28,0
10. Mark Felix 28,0
11. Ken McClelland 20,0
12. Andy Black zraněnýLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 36 sekundami?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie