Reklama:
POSLEDNÍ KUSY: BCAA Instant Pak za 444 Kč
Extra výhodná cena při přepočtu na množství čistých BCAA. Více zde.

Strongman Praha 2022 - reportáž a fotografie

2.583 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: David Rojka] Zatímco minulý týden byly v Přelouči závody v tropech, 25. června to v Praze vypadalo spíše na mokré závody, neboť od samotného rána se nad SB Fitness, kde se pořádal Strongman Praha 2022, snášel déšť. Do Prahy mělo dorazit 32 závodníků z kategorie amatérů a masters, ale pár dní před závodem přišlo několik omluvenek a startovní listina ve 12:00 čítala 23 jmen. Disciplíny, které si pořadatel a také člen kategorie masters Mari Zvrtek připravil, byly následující:

  • Log Lift - 120 kg / 60 s
  • Frame Carry - 260 kg / 60 s
  • Super Yoke - 300 kg / 60 s
  • Car Deadlift
  • Tire Flip - 400 kg / 60 s

Důležité je podotknout, že všechny disciplíny byly časově omezené jednou minutou a na maximální počet opakování nebo maximální vzdálenost. V některých disciplínách měli závodníci větší problém danou aktivitu udýchat než se samotnou váhou závaží.

Log Lift

Specifický Log Lift, paskvil, který vlastní Mari, dělá problém i těm nejlepším z nejlepších. Vzdálenost madel závodníkům nesedí a i tentokrát log některým borcům nedal šanci. Hned deset soutěžících si na paskvilovi vylámalo zuby a nepodařilo se jim ho dostat nad svoji hlavu. V této disciplíně se vyznamenali Štěpán Bystřinec se sedmi opakováními a domácí Jára Šťastný s osmi opakováními, který se tak stal vítězem této disciplíny. Dobře si zapamatujte poslední dva zmíněné borce. Tito dva si to totiž rozdali o první flek v poslední disciplíně, ačkoli se to tak ze začátku nezdálo.

Frame Carry

Disciplína, kterou doprovázel déšť, byla ohrada s 260 kg. V této disciplíně několik zdatných borců zaběhlo v deštivých podmínkách víc jak 50 m za 60 vteřin. Nejlépe v této disciplíně skončil Vojta Kučera, který doslova uběhl 60,42 m za jednu minutu s 260 kg v rukách a odnesl si pohár vítěze v této disciplíně. Hned v závěsu byl František Nový, který si zapsal vzdálenost 57,05 m. Štěpán Bystřinec skončil na vzdálenosti 52,15 m, Jarda Svoboda a Tomáš Dvořák odnesli ohradu na vzdálenost rovných 50 m.

Super Yoke

Další běžecká disciplína, tentokrát Super Yoke naložený na 300 kilogramů. Vítězem v této disciplíně byl Štěpán Bystřinec, který na svých zádech odnesl yoke se 300 kg na vzdálenost 53,7 m. Další ze závodníků, kteří se dostali za hranici 50 m, byl Jakub Kašpar, kterému sudí naměřil 50,65 m. Těsně pod hranici 50 m se dostal Tomáš Dvořák, kterému chyběl metr a pár čísel k tomu, aby 50 m překonal.

Car Deadlift

Jiná varianta mrtvoly, tentokrát v podobě Car Deadliftu. Tato disciplína sebrala závodníkům sílu, ale především kyslík, a chlapci, kteří v tréninku nedávají více jak šest opakování, protože potom už je to kardio a kardio strongmani nedělají, měli veliký problém disciplínu udýchat. V této disciplíně padalo průměrně zhruba dvaadvacet opakování za 60 vteřin. Vítězem byl Jára Šťastný, který zvládl třicet opakování a před poslední disciplínou byl ve vedení. Jarda Svoboda, Vojta Kučera, Jakub Navrátil a František Nový za 60 vteřin zvládli 25 opakování. Štěpán Bystřinec nenavázal na svoje skvělé výkony z předchozích disciplín a před poslední disciplínou se dostal ze stupňů vítězů a byl průběžně na 4. místě.

Tire Flip

Naprostá klasika! Přetáčení velké pneumatiky. Tak zněla poslední disciplína. V této disciplíně šlo o všechno. Prvního Járu Šťastného a pátého Tomáše Dvořáka dělilo od sebe necelých sedm bodů. Vypadalo to tak, že Šťastný s Kučerou si to rozdají o první flek a Svoboda, Bystřinec a Dvořák o flek třetí. Nakonec bylo vše jinak. Štěpán Bystřinec svoji spanilou jízdu zastavil po dvanácti vydřených opakováních a stal se tak vítězem této disciplíny. Jeho osamocení na čele v Tire Flipu ho vyšvihlo ze čtvrtého místa až na dělené první místo s Járou Šťastným a oba měli po všech disciplínách stejný počet bodů. Tři kluci v této disciplíně mohli Štěpánovi sebrat body, kdyby se jim podařilo o jedno přetočení navíc. Těmi borci byli Mari Zvrtek, Patrik Rada a Petr Klich. S deseti přetočeními skončili Jarda Svoboda, který se kvůli tomu propadl na konečné čtvrté bramborové místo, Jakub Navrátil, Martin Horký, Vojta Zourek a Vojta Kučera s Járou Šťastným.

Napínavý závěr, který měl všechno. Už jsem tak trochu naznačil, jak závod dopadl, ale kdo bral první místo? V první řadě bych zmínil, jak dopadla kategorie masters, která byla stejně jako v Aši spojená s amatéry. Závodníků v masters nebylo mnoho a všichni tři si odnesli cenný kov. Na třetím místě se umístil Radek Jelínek, který dal do všech disciplín své maximum a upřednostnil závody strongmanů před vlastní oslavou narozenin! Na druhém místě se umístil Radek Rosa, který vítězi Marimu Zvrtkovi nedal nic zadarmo, ale stejně jako v Aši vyšel jako lepší z této dvojice Mari Zvrtek. A jak teda dopadla kategorie amatérů? Na třetím místě skončil Vojta Kučera a kluci Jára Šťastný společně se Štěpánem Bystřincem se stejným počtem bodů na děleném prvním místě. Rozhodnout tak muselo umístění v jednotlivých disciplínách, které vyšlo ve prospěch Štěpána Bystřince z Mladé Boleslavi nad domácím Járou Šťastným. Jára tedy obsadil druhé místo a celkovým vítězem se stal Štěpán Bystřinec!

Tyto závody se opravdu vydařily a měly vše. Za mě trochu chyběla silovější disciplína, ale jak říká pořadatel Mari Zvrtek: "Já mám prostě svůj styl závodů." Velké díky patří závodníkům, kteří podávali parádní výkony. Velké poděkování si jako vždy zaslouží diváci, kteří i přes nepříznivé počasí vytvořili luxusní atmosféru pro závodníky a hnali je k lepším výkonům. Poděkování také patří městské části Praha 9, která tyto závody umožnila, a Marimu Zvrtkovi za dobře zorganizovaný závod!


Strongman Praha 2022 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 99 sekundami?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie