Reklama:
Protein Break + Mléčná rýže ZDARMA
Akční cena a 1000gramový lahodný dárek navíc! Více zde.

Strongman Olomouc 2022 - reportáž a výsledky

2.640 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

V sobotu 28. května 2022 se sjela amatérská liga do Olomouce, a to v hojném počtu 22 závodníků z 24 přihlášených. Opravdu úctyhodný počet závodníků dokazuje, že mladá krev je v síle a chce se ukázat a dokázat své schopnosti v tomto tvrdém sportu. Na startu stáli závodníci jak ve věkovém, tak ve váhovém rozpětí, a to 16 - 46 let, resp. 90 - 150 kg. Celý závod probíhal opět jako každý rok v amfiteátru Korunní pevnůstky pod taktovkou zkušeného Strongman týmu Morava. Rozhodčími byli bratři Motáňovi a moderátorem akce známý Milan Hebelka, podpořen hudbou a zvukem od Tomáše Staňka alias DJ Žabáka.

Log Lift

Tato disciplína se jela jako dublovaná a s váhou 125 kg ocelových klád v 60vteřinovém limitu. Hned pět závodníků s počtem 3 opakování se podělilo o body za 5. - 9. místo v této disciplíně. Dále se 4 úspěšnými výkony si opět body rozdělili dva závodníci, a to Adam Kostura a Matyáš Funiok, neuvěřitelný teprve šestnáctiletý borec letošní sezóny. Bedřich Jochim s Pavlem Šulákem se dělili o první místo s výkonem 5 tlaků.

Kufry

Kufry s hmotností 135 kg se šly na vzdálenost 25 m s otočkou po 12,5 m. Přibližně půl na půl se rozdělilo závodní pole na ty, kterým se počítaly metry, a na ty, kterým vteřiny. Třetímu nejlepšímu se podařilo do cíle odnést kufry za 27,34 vteřin a byl to Jakub Kašpar. Jako druhý v pořadí byl s časem 22,72 vteřin Vít Rozlivka a suverénně nejrychlejší byl Petr Leflík a jeho rovných 19 vteřin.

Mrtvý tah s axle osou

240 kg bylo na ose naloženo a nebyla možnost použití trhaček. Během této disciplíny nám trochu sprchlo, ale naštěstí to nemělo žádný vliv na dokončení. Víťa Rozlivka se svými 8 se zařadil na 3. místo v disciplíně a o první příčku se dělili Jakub Navrátil a Petr Leflík s 10 tahy.

Přenášení soudků

Přenesení dvou 100kg plastových soudků na vzdálenost 12,5 m se zprvu zdálo jako technická a těžká disciplína na techniku uchopení a dopravení do cíle. Někdo sud objal, zvedl a někteří si sud vyložili na rameno a přeběhli do cíle. Čas byl 60 vteřin a zdaleka nebylo potřeba jej využít celý. Třetí nejrychlejší čas, 20,53 vteřin, měl Kryštof Ptáček, jako druhý sprinter skončil Matyáš Funiok s časem 19,81 vteřin a o pouhých pár setin rychlejší a vítězem této disciplíny byl Lukáš Trňan - 19,47 vteřin.

Tlaková kombinace

Axle Lift 120 kg, Log Lift 115 kg a tlak s olympijskou osou 120 kg po jednom opakování v limitu 60 vteřin, to bylo poslední disciplínou olomouckého klání. Pouze polovina startovního pole se dostala do konce této tlakovky, druhá půlka bohužel nedokončila poslední tlak v časovém limitu, a jelikož bylo úkolem splnit disciplínu komplet, zapsali si tedy nulu. Adam Kostura vše pokořil s časem 29,98 vteřin a zařadil se na druhé místo. Velký a nejstarší Bedřich Jochim si zapsal čas 22,66 vteřin a velice věkově kontrastně působil vítěz této disciplíny Matyáš Funiok, o třicet let mladší než jeho předchozí spolubojovník, s časem 22,34 vteřin.

Konec a počítání výsledků a zjištění vítěze zabralo pár minutek a Matyáš Funiok mohl být z úst moderátora Milana Hebelky prohlášen za vítěze klání Strongman Olomouc 2022 s celkovým počtem 98,5 bodů.

Jak jsem psal již ze začátku, vypadá to na velmi silnou mladou krev tohoto sportu pro další roky. Věřím, že nabírání zkušeností a další rozumné trénování jej posunou hodně vysoko. Tento závod ukázal opravdu velké rozpětí možných dispozic závodníků a jsme rádi, že se podařilo to, co jsme si předsevzali před deseti lety na samém začátku, a to aby se strongman sport dostal v masivnější formě na Moravu, kde dřív téměř nebyl. Většina borců byla právě z Moravy.

Strongman Olomouc 2022 je za námi! Velké poděkování patří celému pořadatelskému týmu, který bravurně zvládnul přípravu i průběh závodu. Děkujeme závodníkům za přízeň a úžasné sportovní výkony i návštěvníkům, kteří fandili a podporovali své favority a dodali akci tu správnou atmosféru.

Těšíme se na shledanou na 10. ročníku závodu ve Šternberku 2. července 2022. Další informace najdete na facebookové události Strongman Šternberk 2022.


Strongman Olomouc 2022 - výsledky


Strongman Olomouc 2022 - reportáž olomoucké televize ZZIP

Silní muži soutěžili o titul Strongman 💪💪💪💪 Strongman Tým Morava

Zveřejnil(a) zzip dne Čtvrtek 2. června 2022


Foto:
Strongman tým Morava


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínInter Island Elite Pro Championship 2...
Zodiak411 (17:37) • Reálně měl dvě velké hvězdy. Adélu a Michala. Adéla je už také zpět v IFBB PRO a celé E...
magazínInter Island Elite Pro Championship 2...
Humanic145 (11:48) • Skvěle jsi ten problém popsal. Tím že budu pod hlavičkou ifbb pořádat soutěž nezměním n...
magazínInter Island Elite Pro Championship 2...
LOPO (10:41) • Pavlovi gratulujem 👍👏. Je to veľký talent . Niekedy sa mi nepáči ako pózuje ,ale to je...
magazínInter Island Elite Pro Championship 2...
DrobecekVlada (10:35) • @Humanic145 Prezident to neovlivní, protože toho v jeho soukromé společnosti IFBB zajím...
magazínInter Island Elite Pro Championship 2...
Humanic145 (10:18) • Ono možná než kdokoliv z nás by s tím měl něco dělat president federace... Co kdyby...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie