Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Thor vs. Eddie - výsledky boxerského zápasu

11.195 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Thor vs. Eddie: Rivalita, kterou ukončí až pěsti
v boxerském ringu
Thor vs. Eddie: Pokračování, příprava na souboj titánů
Eddie vs. Thor: překvapivá změna
- zápas zrušen!
Laratt vs. Bjornsson
- výsledek boxerského zápasu
Thor vs. Eddie:
Zápas je tu a můžete ho sledovat zdarma!

Máme za sebou sobotní podvečer, který utnul zhruba pět let dlouhé nepřátelství, rivalitu a nesnášenlivost dvou výjimečných a dnes již bývalých strongmanů Eddieho Halla a Hafthora Bjornssona.

19. března 2022 okolo 22. hodiny středoevropského času se konal boxerský souboj označovaný jako nejtěžší boxerský zápas v historii. Oba borci měli za sebou téměř dva roky tvrdé přípravy, která oběma nejen, že změnila jejich strongmanské rutiny, ale proměnila i jejich fyzický vzhled.

Eddie Hall z původních zhruba 190 kilogramů před samotným zápasem na tiskové konferenci navážil 142,2 kg. I s touto hmotností při výšce 193 cm měl patrné břišáky a podle videí z posledních dní byl v perfektní kondici. I když zdání trochu klame, o tom ale až za chvíli.

Hafthor Bjornsson začal na váze okolo 205 kg, a to doslova, přestože začal s tréninkem později než Eddie, protože nejprve ukořistil právě původně Eddieho světový rekord a pozvedl masakrálních 501 kg - v dubnu 2020. Stále ještě v roce 2020 závodil ve strongmanech, jeho cílem bylo totiž zvítězit 10krát v řadě na Iceland's Strongest Man. Ihned po naplnění svých cílů odhodil těžká závaží a začal se věnovat přípravě na box. Na tiskové konferenci navážil rovných 152 kg. To znamená 53 kilogramů dolů.

Téměř celý minulý týden se na internetu objevovaly různé vlogy a zprávy týkající se právě tohoto avizovaného mače. Oba borci již byli v Dubaji. Trochu divoké bylo jejich setkání v jedné z dubajských posiloven, kde Thor měl svůj trénink a Eddie přišel trochu poprudit. Hodně se okolo toho diskutovalo. Dále následoval první "face-off", tedy oficiální setkání. Tam se nevraživost, hlavně ze strany Eddieho, ukázala na plné obrátky, když si Eddie před Thorovým příchodem stáhnul kalhoty a otřel zadek o židli, na níž jeho oponent později seděl. Ani jeden z nich se nevyhnul velmi peprným slůvkům na adresu toho druhého. Celý rozhovor Eddie ukončil ukázkou anglické sladkosti nazvané Double Dip s odkazem na to, co dle Thora ovlivnilo výsledek World's Strongest Man 2017 (Thor si myslí, že byl chybně penalizován za "podskakování" Viking Pressu). Sám jsem záznam z WSM 2017 viděl několikrát a vyjadřoval se k němu v minulosti.

Den před závodem proběhla tisková konference a oficiální představení zápasu, vážení apod. Tam se Thor snažil od všeho oprostit a odpovídal na dotazy novinářů v sále i dotazy čtené moderátorem od žurnalistů položené přes internet. Eddie z mého pohledu začal vtipkovat, až našel přesně to, co bylo jeho záměrem. Vyprovokoval další velkou hádku. Atmosféra se dala krájet.

V sobotu již oba borci vysloveně šetřili síly a soustředili se na svůj večerní výkon. Před samotným zápasem se ještě vysílaly sestřihy rozhovorů. Oba shodně popisovali, že to, co se stalo, již nemůže vrátit jejich dávné přátelství a jeden o druhém tvrdili, že právě on je ten, co to způsobil. Eddie se navíc rozpovídal o více detailech a několikrát doslova zmínil, že v jeho plánu je naprosté zničení jeho soupeře z osobních důvodů, a tím důvodem je čirá nenávist.

Po nástupu obou borců do ringu se Eddie celou dobu snažil očním kontaktem Thora vyprovokovat, ten se ale soustředil na výkon, který chtěl za chvíli předvést. Zápas začal. Boxovalo se na 6 kol, každé kolo trvalo 3 minuty. Oba borci oblékli 12uncové rukavice a neměli chrániče hlavy, tedy pravidla velmi podobná profesionálním boxerským soubojům. Další řádky prosím berte jako popis člověka, který sice zhruba ví, co je box a jaká jsou pravidla, ale je pouze divákem, a nikoliv znalcem tohoto sportu.

První kolo, oba borci nastupují vcelku aktivně, žádné oťukávání, jdou rovnou za svým cílem, a to z obou stran ohlášeným knokautem. Pár ran padá na obou stranách, nicméně Eddie si hned po prvním kole odnáší krvácivou trhlinu nad pravým okem. Dle mého názoru si kolo připisuje Thor.

Druhé kolo, Eddie se začíná lesknout potem, oproti tomu Thor zůstává koncentrovaný a naprosto nezpocený. Bum - Thor jde k zemi, během vteřiny oklepává hlavu a vstává. Zápas pokračuje solidní smrští ran na obou stranách, a i když ke konci triumfuje Thor počtem ran, kolo si dle mého názoru připisuje Eddie.

Třetí kolo, Eddie mění taktiku. I když od začátku je jeho styl trochu netechnický, odteď už technika u něj neexistuje. Snaží se uhýbat Thorovým ranám a celou dobu drží pravou ruku dole a stojí v mírném záklonu od Thora. Thor bombarduje Eddieho hlavu a Eddie sází na svou dělovou pravačku vší silou, ale vždy promáchne. To ho stojí tolik sil, že na konci kola je viditelně unavený. Thor si drží technický postoj a bombarduje Eddieho, kterého posílá i k zemi, byť jen na chvilku. Kolo si připisuje Thor.

Čtvrté a páté kolo jde ruku v ruce s kolem třetím. Eddie viditelně unavený, Thor se ještě nestačil tak moc zpotit. Rány padají na obou stranách, ale Eddie spíše většinou promáchne a mezitím jich pár schytá. V pátém kole jde Eddie opět k zemi. Obě kola si připisuje Thor.

Poslední, šesté kolo. I přes maximální únavu Eddie jede svou netechniku a sází na jednu ukončovací ránu. Než se k ní dostane a promáchne, schytá dobře pět šest kousků do hlavy. Krvácí z obou obočí a nohy se mu motají. Během kola jde k zemi. Vstává a pokračuje, jenže druhé uzemnění do rohu znamená neodvratné. Čas končí a Thor si připisuje další kolo.

Podle reakcí na internetu, zejména na Facebooku a Instagramu, měli oba borci početný zástup fanoušků i haterů. Každopádně po vítězném konci přišel Thor do rohu za Eddiem a něco si povídali. Thor sice ve videu po zápase nechtěl říci, co si pověděli, ale na Eddieho rtech bylo vidět: "I can't believe that" - "Nemůžu tomu uvěřit". Pak proběhlo vyhlášení a Thor dostal vítězný pás.

Vcelku logicky pak v neděli zaplňovala internet videa, kde se Thor vyjadřoval k zápasu, k rivalitě a ke všemu humbuku okolo. Thor pochválil Eddieho ránu a řekl, že nelhal, když říkal, že ji umí dát. Zmínil, že technika zvítězila nad hrubou sílou. Eddie byl více potichu, není se čemu divit. Odpoledne pak vyšla malá zpráva, kde Thora pochválil a bez výmluv uznal, že byl lepší. Označil ho za jednoho z největších lidí na světě. Shodně pak oba uvedli, že by se případně mohl uskutečnit druhý zápas.

Po zápase se oba ukázali jako osobnosti a sportovci, to je samozřejmě dobře. Ale ještě je nutné zmínit, že před zápasem, tedy konkrétně v létě 2021, kdy si Eddie byl tak jistý svou výhrou, si oba vyměnili několik nabídek na sázku. Mezi nimi veřejně dohodnutá sázka zněla, že ten, kdo prohraje, zaplatí 200 000 dolarů ze své odměny na charitu, kterou vybere jeho oponent, tedy vítěz. Eddie tvrdil, že si je výhrou tak jasně jistý, že klidně pošle celý 1 000 000 dolarů, tedy celou svou odměnu. Takže uvidíme, jak tohle dopadne. Další částí dohodnuté sázky bylo, že si ten, kdo prohraje, nechá vytetovat jméno svého oponenta a k tomu ještě přídomek "World's Strongest Man". Podle toho, co Eddie sliboval a říkal, že k tomu nedojde, by si ale měl "Hafthor Julius Bjornsson, the World's Strongest Man" nechat vytetovat na zadek. A poslední informace - poté, co Larry Wheels, který se ze začátku snažil být nestranný, ale po rozepřích se přiklonil na Thorovu stranu, zveřejnil upravenou fotku, na které Thor drží Eddieho useknutou hlavu, se s ním Eddie vsadil o 10 000 dolarů, že vyhraje. Larry se ke své výhře v jejich sázce již vyjádřil a chce zmíněnou částku od Eddieho dostat.

Vítěz Hafthor Bjornsson zároveň ve své řeči zmínil, že druhému zápasu se bránit nejspíše nebude, otázkou je, jak proběhne naplnění všech sázek, které si mezi sebou dali. Zároveň by se rád pohnul dál, to znamená přestat řešit rok 2017 a vše, co se odehrálo před samotným zápasem. Druhý zápas by tak mohl zhatit fakt, že celé to kolo urážek, obviňování a provokací by mohlo všechno vrátit do původních kolejí...

Kompletní boxerský zápas Hafthora Bjornssona a Eddieho Halla
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie