Reklama:
Protein Extrifit s postupným uvolňováním 2000 g + 1000 g!
Až 79 % bílkovin a jen 1 g cukru v dávce. Ideální do diety i pro svalovou hmotu. Koupíte zde.

Mistrovství ČR v klasickém (RAW) bench-pressu mužů a žen 2021 - reportáž

3.319 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

MČR v klasickém
bench-pressu mužů
a žen 2021
- výsledky

V neděli 28. listopadu 2021 se v Rakovníku konal 6. ročník Otevřeného mistrovství České republiky v klasickém bench-pressu mužů a žen. Postranními rozhodčími pro tuto soutěž byli Adam Šťastný a Jaroslav Doleček, hlavním rozhodčím byl Ivan Veselý. Dohled nad celou soutěží měla jako delegát Hana Takáčová.

Soutěž byla jako předešlý den zahájena ve dvanáct hodin slavnostním nástupem. Mužů a žen se sjelo do Rakovníka padesát dva. V první skupině soutěžily všechny ženy. Kategorii do 52 kg vyhrála Lucie Peterková z Colbert club SSK Vítkovice za výkon 57,5 kg. Václava Zodererová soutěžila v kategorii do 57 kg, kde brala zlato za 52,5 kg. V kategorii do 63 kg Adriana Holubová zvedla 75 kg a znamenalo to zlato. Soutěží za oddíl SK Zlobr. Po delší době se k soutěžení vrátila Ekaterina Antošová, hned zvedla 77,5 kg a zvítězila v kategorii do 69 kg, taktéž reprezentuje SK Zlobr. V kategorii do 76 kg probíhal souboj dvou závodnic, Lucie Daňkové a Natálie Plevové, první dva pokusy zvedaly naprosto stejně. Vítězství nakonec získala Lucie Daňková za 92,5 kg, což opět znamenalo zvýšení juniorského rekordu. I na této soutěži vyhrála i absolutní pořadí žen.

Ve většině mužských kategoriích byla velká konkurence až jedenácti soutěžících. V kategorii do 66 kg zvítězil Jiří Völfel z SK TER výkonem 107,5 kg. Kategorie do 74 kg byla velice vyrovnaná a napínavá do posledních pokusů. Závodníci na všech medailových postech zvedli totožnou hmotnost činky 145 kg, tudíž pořadí určovala tělesná hmotnost. Zlato tedy v těsném souboji bral Miloslav Hrubý z Doplnejch powerlifting. Čestmír Wolf, který získal stříbro, navíc zvýšil rekord masters III na 145 kg. Fenomenální výkon předvedl Jiří Šigut v kategorii do 83 kg, když zvedl 180,5 kg. To samozřejmě znamenalo výhru a národní rekord v mužích. Reprezentuje TJ Sokol Vítkovice.

Kategorii do 93 kg nevyhrál nikdo jiný než Jakub Sedláček z PWL Vision Nutrition. Zvedl 215 kg, což ani v přepočtu nikdo nepřekonal, a získal i výhru v absolutním pořadí mužů. Parádní výkony předvedli i závodníci kategorie do 105 kg. O stupně vítězů se taktizovalo do posledních vteřin. Zlato bral ale s náskokem nakonec Vladislav Havrlík za 207,5 kg z KST Příbram. Pavol Demčák zvládl v kategorii do 120 kg zvednout 217,5 kg, což znamenalo výhru tohoto nymburského závodníka. V nejtěžší kategorii nad 120 kg s desetikilogramovým náskokem získal zlato zlínský Marek Novák. Zvedl 225 kg.

Celá soutěž probíhala velmi dobře a napínavě, což všichni účastníci ocenili. Tento republikový šampionát ukončil sezónu národních soutěží pro tento rok. I přes všechna opatření a složitou situaci mohla proběhnout většina naplánovaných soutěží.

Pro rozhovor jsem si vybrala absolutní vítězku žen Lucii Daňkovou z TJ Olympia Zlín a Vladislava Havrlíka z KST Příbram, který vyhrál kategorii do 105 kg a získal bronz v absolutním pořadí mužů.


Lucie Daňková

Soutěžila jsi oba dva dny v Rakovníku. Bylo to náročné, nebo samotný bench-press je pohoda?

Samotný bench-press je určitě méně náročný než celý trojboj, dalo se to v pohodě zvládnout. Náročnější byla spíš cesta, protože jsme se kvůli sněhu málem do Rakovníku ani nedostali. Naštěstí to dobře dopadlo.

V neděli se ti dokonce dařilo ještě více, když jsi zvedla rekordních 92,5, tak jsi, předpokládám spokojená. Máš nějaký konkrétní cíl, kolik bys ráda zvedla v příštím roce?

S výkonem jsem hodně spokojená, vůbec jsem nečekala, že bych těch 92,5 kg mohla zvládnout. Cíl na příští rok je stovečka, za tu bych byla extrémně ráda.

Po všech soutěžích v bench-pressu se vždy živě diskutuje na sociálních sítích o mostování. Jaký na to máš názor ty?

Já jsem pro mostování, jak je asi i trochu vidět na mé technice. Nemám nic proti tomu, když je někdo jiného názoru, myslím si, že bychom se měli všichni respektovat, přece jen děláme stejný sport, tak proč jít proti sobě. Já beru mostování jako umění, není to jen o tom se tam nějak "ohnout". Je za tím mnohem víc, trénování, zkoušení. Nejde to zvládnout hned, člověk se musí každý trénink snažit, takže to zkrácení dráhy podle mě rozhodně není zadarmo.

Jak vypadají tvoje tréninky, jak často trénuješ a využíváš různé varianty bench-pressu ve svém tréninku?

Normálně benčuji třikrát týdně, ale od mistrovství České republiky v trojboji jsem měla problémy s prsem, takže jsem musela i vynechávat tréninky nebo jet velmi málo opakování a sérií. Nezkoušela jsem ani nějak základy na víkendovou soutěž, takže jsem neměla žádné očekávání, co se týče výkonu. O to víc mě překvapilo, že jsem první den zvládla 90 kg a druhý den 92,5 kg.

Jakých soutěží by ses ráda účastnila v příštím roce?

V příštím roce bych se ráda zúčastnila univerziády, mistrovství Evropy v bench-pressu, to je, co se týká mezinárodních závodů, a pak na podzim MČR v trojboji.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho dalších úspěchů.


Vladislav Havrlík

Jak jsi spokojený s výsledky obou víkendových soutěží v Rakovníku?

S výsledkem být spokojený musím, přece jenom to byly dvě zlaté medaile ve dvou dnech a k tomu i stupně vítězů v absolutním pořadí. Akorát trošku škoda, že se mi nepodařilo posunout můj loňský rekord v kategorii masters, kdy v neděli jsem si na těch 212,5 kg docela věřil.

Oba dny rekordní váha 212,5 kg odolala, kolik máš vlastně osobní rekord na tréninku?

Ve fitku jsem nejvíce zvedl 227,5 kg a soutěžně 220 kg (vše RAW bez dresů), jednalo se ale o pohárové soutěže bez "stopky" na hrudníku. Jsou to už starší maxima. Nicméně doufám, že příští rok těch 212 nebo 215 kg ještě padne.

Kolikrát týdně trénuješ a jak vypadají tvoje tréninky?

Klasické fitko s činkami je čtyřikrát týdně a k tomu ještě jednou dvakrát týdně nějaké kardio, fitbox. Takto to mám tak deset dvanáct týdnů před soutěží, ve zbytku roku je to volnější. Asi bych tu měl ještě poděkovat Tomáši Drazdíkovi a Lukášovi Stráníkovi, kteří se mnou vydrželi jako sparingové a podavači po celou přípravu.

Sice ještě nevyšel kalendář soutěží na příští rok, ale rodí se ti v hlavě už nějaké závodní plány?

Národní soutěže v bench-pressu, ty jsou pro mě samozřejmost, tedy pokud se nestane něco nečekaného. Rád bych se i podíval na ME nebo MS masters, kde by mohla být reálná šance na medaili. Akorát tedy doufám, že to nebude na druhém konci světa.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho dalších úspěchů.


Mistrovství České republiky v klasickém (RAW) bench-pressu
mužů a žen 2021 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Milan Šádek (01/...
LOPO (19:12) • Milanovi držím palce . Nech to dobre dopadne v novej sezóne a verím ,že v blízkej budúc...
magazínFoto: šestnáctitýdenní proměna Marca...
xroll (18:33) • Já myslím, že držel mrkvovou dietu. Má takovou zdravější barvu.
magazínSiem Goossens chce při profi debutu u...
LeToucan (23:12) • Takové množství znamínek jsem ještě na nikom teda ještě neviděl :o
magazínKristýna Seidlová - trénink ramen pod...
Jarda 74 (19:38) • Pěkné video, Lukáše jsem nikdy moc nesledoval a teď vidím že to byla chyba. Líbí se mi...
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (01/20...
LOPO (18:34) • Veru tie tréningy masaker aj keď je odpocinkova fáza 😁. Držím palce v novej sezóne a hl...
NOVÉ INZERÁTYpráce Řidič & skladník v Ronnie.cz
Sportovní obchod Ronnie.cz hledá nové kolegy(ně) na pozice řidič & skladník. Větší díl práce tvoří rozvážení zboží do fitness center a obchodů (pick-up, dodávka), menší díl práce je pak ve skladu (Praha 10 - Vršovice) při naskladňování nebo vyskladňování zboží, kompletaci velko- i maloobchodních zásilek apod.
práce Nabídka práce osobni trenérka / trené...
Nový prémiový Fitclub Santinka v Praze 6 hledá do týmu osobní trenérku nebo trenéra. Máte znalost...
seznamka sebeobrana
hledám spolucvičence na cvičení sebeobrany. Kohokoliv - muž, žena, fit nebo bez kondice. Základy....
bazar 17ks Star Trac Spinner NXT
Nabízíme k prodeji 17ks spinningových kol Star Trac NXT. Stav je dobrý, ale některé díly jsou op...
bazar 2x stepper
Dobrý den, prodám 2x Stepper panatta. Oba plně funkční cenu prosím nabídněte.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie