Reklama:
Protein Extrifit s postupným uvolňováním 2000 g + 1000 g!
Až 79 % bílkovin a jen 1 g cukru v dávce. Ideální do diety i pro svalovou hmotu. Koupíte zde.

Mistrovství ČR v klasickém (RAW) bench-pressu dorostu, juniorů a masters 2021 - reportáž

3.086 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

MČR v klasickém
bench-pressu dorostu, juniorů a masters 2021
- výsledky

V sobotu 27. listopadu 2021 se v Rakovníku konal 5. ročník Otevřeného mistrovství České republiky v klasickém bench-pressu dorostu, juniorů a masters. Postranními rozhodčími pro tuto soutěž byli Pavel Hase a Hana Takáčová, hlavním rozhodčím byl Josef Švejda. Dohled nad celou soutěží měl jako delegát Jan Šrámek.

Soutěž byla zahájena ve dvanáct hodin slavnostním nástupem. Soupeřit o medaile přijelo sto sedm závodníků z řad dorostu, juniorů a masters. Nejprve pod činku nastoupily všechny kategorie masters. Ženy masters I obsadily kategorii do 52 kg, kde vyhrála Daniela Batková z SK Fitness Gym Olomouc. Této závodnici se letos velmi daří, pokořila již několik národních rekordů, které i tentokrát zvýšila. Nyní má rekord v bench-pressu hodnotu 60,5 kg. V ženách masters III do 57 kg získala zlato zkušená závodnice TJ Sokol Žižkov Václava Zodererová, zvedla 52,5 kg.

V mužích masters I bylo dvacet tři závodníků rozdělených do šesti váhových kategorií. V kategorii do 66 kg zvítězil Jiří Völfel z SK TER, zvládl 105 kg. Marek Polák bral zlato v kategorii do 83 kg výkonem 140 kg, reprezentuje SK Fitness Gym Olomouc. Ondřej Přibyl z oddílu Autobrzdy Jablonec nad Nisou vyhrál výkonem 162,5 kg v kategorii do 93 kg. Vladislav Havrlík, favorit kategorie do 105 kg, potvrdil svoje kvality a bral zlato za 207,5 kg. Reprezentuje KST Příbram již mnoho let. V kategorii do 120 kg předvedl perfektní vítězný výkon 232,5 kg Pavol Demčák z TJ Sokol Nymburk, který je zároveň i novým rekordem. Ostatní soupeři zůstali daleko za ním. Tento výkon mu zároveň zajistil i zlato v absolutním pořadí. Nejtěžší kategorie byla obsazena velmi kvalitními závodníky. Výborný souboj předvedlo všech pět závodníků. Jaroslav Šoukal, Pavel Syrový, Milan Špingl, Pavel Fučík a Martin Lesk předváděli výkony kolem 200 kg a výše. Vítězství si nakonec odnesl Pavel Syrový z Fitness Jiskra Bílina za 215 kg.

Masters II přijelo celkem jedenáct v šesti kategoriích. Martin Dolejš z TJ Sokol Vejprnice v kategorii do 74 kg zvládl 110 kg, což mu zajistilo zlatou medaili. Vladimír Nebola velkým náskokem porazil soupeře v kategorii do 83 kg. Dokázal zvednout 150 kg. Jedná se o velmi úspěšného závodníka i na mezinárodní scéně v bench-pressu, pravidelně vozí cenné kovy ze zahraničí. Reprezentuje TJ Spartak Letohrad. Ladislav Dorotík z TJ Olympia Zlín vyhrál kategorii do 93 kg výkonem 140 kg. V kategorii do 105 kg byl nejúspěšnější Luboš Billy z TJ Sokol Nymburk. Tento závodník dlouhodobě podává kvalitní výkony, na této soutěži předvedl vítězných 167,5 kg. O kategorii výše do 120 kg bodoval Jiří Psota ze Sporting Apis Praha. Touto soutěží zakončil své působení v masters II a příští rok bude válcovat soupeře v masters III nejen v tuzemsku, ale jistě i v zahraničí. Zde zvedl úctyhodný výkon 172,5 kg, což znamenalo i výhru absolutního pořadí. Nejtěžší kategorii vyhrál zkušený benčař Jan Vítek z Powerlifting School výkonem 180 kg.

Mužů masters III již bylo méně, přijelo jich celkově osm. Ladislav Thun z oddílu Kulturistika a bikiny fitness Lanškroun vyhrál výkonem 110 kg kategorii do 83 kg. V kategorii do 93 kg vyhrál Josef Ptáček, který soutěží již několik desetiletí, a zvládl pokořit 120 kg. Reprezentuje TJ Spartak Pelhřimov. Jan Pěnkava z KST Příbram bral zlato v kategorii do 105 kg výkonem 137,5 kg. V přepočtu na Wilksův koeficient mu tento výkon zajistil i výhru absolutního pořadí. Vítězných 140 kg v kategorii do 120 kg pokořil Bohumil Čmugr z TJ Sokol Nymburk. V nejtěžší kategorii nad 120 kg připadlo zlato Milanu Mrázkovi za 142,5 kg. Soutěží za oddíl TJ Sokol Lanžhot.

Nejstarší věková kategorie masters IV byla obsazena sedmi muži. V nejlehčí kategorii zvítězil zkušený Karel Olič z TJ Kralupy. I přes všechny zdravotní obtíže zvládl zvednout 70 kg. Antonín Soušek z SK Fitness Gym Olomouc vyhrál výkonem 112,5 kg. Pelhřimovský Václav Primus v kategorii do 93 kg bral zlato výkonem 80 kg. V nejtěžší kategorii do 120 kg předvedl úžasný rekordní výkon Josef Duna, zvládl 150 kg, což znamenalo zlato jak v kategorii, tak v absolutním pořadí. Reprezentuje TJ Sokol Vejprnice.

Po vyhlášení kategorií masters se pokračovalo mládeží. V dorostenkách byla bohužel účast nízká, což jim ale rozhodně neubralo na kvalitách. V kategorii do 52 kg vyhrála úspěšná závodnice Denisa Turková z TJ Viktorie Bohumín výkonem 47,5 kg. Barbora Švaňová z TJ SŠTaS Karviná zvítězila v kategorii do 57 kg za výkon 60 kg, získala i zlato v absolutním pořadí. Juniorek už soutěžilo o poznání více. Nejlehčí kategorii vyhrála Viktorie Slavíková z Doplnejch powerlifting, zvládla zvednout 50 kg. V kategorii do 57 kg se nejvíce dařilo Adrianě Holubové, zvládla neuvěřitelný výkon 77,5 kg. Reprezentuje oddíl SK Zlobr. Mariana Franková z TJ SŠTaS Karviná zvedla 75 kg v kategorii do 63 kg a znamenalo to zlato. Výbornou podívanou předvedla v kategorii do 69 kg Lucie Daňková, soutěžící za oddíl TJ Olympia Zlín. Zvedla zlatých 90 kg, což znamenalo i zlato v absolutním pořadí juniorek. Kategorii do 76 kg ovládla Lucie Peterová z TJ TZ Prosport Rakovník výkonem 75 kg.

Šestnáct dorostenců soutěžilo v pěti kategoriích. V nejlehčí kategorii do 66 kg byl zlatý Maxmilián Vučkovski z TJ SŠTaS Karviná. Zvládl 117,5 kg. Jan Pipek z Powerlifting Jihlava vyhrál kategorii do 74 kg za 125 kg. Výborným výkonem vyhrál kategorii do 83 kg Mikuláš Sikora, zvedl rekordních 157,5 kg. To znamenalo i absolutní výhru v dorostencích. V kategorii do 93 kg zvítězil Ondřej Smetaník z TJ Sokol Nymburk, zvládl 155 kg. V kategorii dorostenců do 105 kg bral zlatou medaili Vladislav Liszok z TJ TZ Prosport Rakovník za 140 kg.

Dvacet osm juniorů bylo rozděleno do šesti kategorií. V kategorii do 74 kg byl nejlepší Vojtěch Haker z TJ Sokol Pohořelice. Zvedl 140 kg. Ondřej Kaucký z B Strong Powerlifting Team v celkem vyrovnané kategorii do 83 kg neměl přemožitele a získal tak zlato za 155 kg. Ze stejného oddílu byl i vítěz kategorie do 93 kg Jakub Dobiáš, zvládl činku o hmotnosti 167,5 kg. Nymburský Jan Radoušek v kategorii do 105 kg zvítězil za 167,5 kg. Martin Prokop z Doplnejch powerlifting úspěšně zakončil sezónu výhrou v kategorii do 120 kg výkonem 190 kg. Nejtěžší kategorii nad 120 kg vyhrál Denis Kurečka, zvládl 200 kg, což v přepočtu znamenalo i absolutní výhru v juniorech.

Ač soutěž probíhala svižně, vzhledem k počtu soutěžících se protáhla do večerních hodin. Následující den pokračovala v rakovnické hale soutěž mužů a žen.

Pro rozhovor jsem si vybrala absolutního vítěze dorostenců Mikuláše Sikoru, reprezentujícího TJ SŠTaS Karviná.


Mikuláš Sikora

Jak bys zhodnotil svůj výkon na sobotní soutěži? Byl národní rekord v plánu, nebo to vyšlo "nad plán"?

S výkonem jsem spokojen. Jeli jsme pro první místo, ale rekord v plánu úplně nebyl. Měl jsem problémy s lokty a nechtěl jsem riskovat zranění před mistrovstvím Evropy. Naštěstí mě v den soutěže nic nebolelo, tak jsme to zkusili.

V letošní sezóně se ti velmi daří nejen v bench-pressu, ale i v trojboji. Jak dlouho už vlastně soutěžíš?

Soutěžím asi dva roky.

Jakého úspěchu letos si nejvíce ceníš?

Největší úspěch je pro mě první místo z mistrovství světa, které se konalo ve Švédsku.

Kolikrát týdně trénuješ a jak vypadají tréninky?

Trénuju celkem sedmkrát týdně. Čtyřikrát týdně chodím ráno shybovat. Shyby totiž beru jako doplněk na tah a bench-press. No a tréninky trojboje mám třikrát týdně. Jezdím hodně doplňků a různé způsoby všech tří cviků z trojboje.

Už přemýšlíš nad příští závodní sezónou? Jaké mety pokořit nebo jaké soutěže absolvovat?

Nad další sezonou jsem zatím moc nepřemýšlel. Chtěl bych si vyzkoušet soutěže s dresy a také se poprat na republice RAW s juniory.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho dalších úspěchů.


Mistrovství České republiky v klasickém (RAW) bench-pressu
dorostu, juniorů a masters 2021 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Milan Šádek (01/...
LOPO (19:12) • Milanovi držím palce . Nech to dobre dopadne v novej sezóne a verím ,že v blízkej budúc...
magazínFoto: šestnáctitýdenní proměna Marca...
xroll (18:33) • Já myslím, že držel mrkvovou dietu. Má takovou zdravější barvu.
magazínSiem Goossens chce při profi debutu u...
LeToucan (23:12) • Takové množství znamínek jsem ještě na nikom teda ještě neviděl :o
magazínKristýna Seidlová - trénink ramen pod...
Jarda 74 (19:38) • Pěkné video, Lukáše jsem nikdy moc nesledoval a teď vidím že to byla chyba. Líbí se mi...
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (01/20...
LOPO (18:34) • Veru tie tréningy masaker aj keď je odpocinkova fáza 😁. Držím palce v novej sezóne a hl...
NOVÉ INZERÁTYpráce Řidič & skladník v Ronnie.cz
Sportovní obchod Ronnie.cz hledá nové kolegy(ně) na pozice řidič & skladník. Větší díl práce tvoří rozvážení zboží do fitness center a obchodů (pick-up, dodávka), menší díl práce je pak ve skladu (Praha 10 - Vršovice) při naskladňování nebo vyskladňování zboží, kompletaci velko- i maloobchodních zásilek apod.
práce Nabídka práce osobni trenérka / trené...
Nový prémiový Fitclub Santinka v Praze 6 hledá do týmu osobní trenérku nebo trenéra. Máte znalost...
seznamka sebeobrana
hledám spolucvičence na cvičení sebeobrany. Kohokoliv - muž, žena, fit nebo bez kondice. Základy....
bazar 17ks Star Trac Spinner NXT
Nabízíme k prodeji 17ks spinningových kol Star Trac NXT. Stav je dobrý, ale některé díly jsou op...
bazar 2x stepper
Dobrý den, prodám 2x Stepper panatta. Oba plně funkční cenu prosím nabídněte.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie