Reklama:
Whey Protein 1+1 za 888 Kč!
Nové příchutě. Vybírejte dvě z 12 možných! Více zde.

World´s Ultimate Strongman and Strongwoman 2021 - výsledky

3.605 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

V pátek 17. září 2021 probíhala velká akce ve Spojených arabských emirátech, konkrétně v Dubaji. Kromě toho, že následující den, tedy 18. září, se konal boxerský galavečer, kde mimo ostatních bojoval i islandský obr Hafthor Bjornsson proti kanadskému příslušníkovi speciálních sil a armwrestlingové legendě Devonu Larattovi, se právě den před jejich zápasem sešli strongmani poměřit své síly na soutěži World's Ultimate Strongman 2021.

I přesto, že chybělo hodně zvučných jmen, protože se tento prestižní závod kryl s Giants Live World Tour 2021, které se konalo v Glasgow, se zde sešla silná sestava závodníků. Například nejsilnější muž světa roku 2020 Oleksii Novikov nebo medailista z WSM Jean-Francois Caron. Ale také se zde po pauze na léčení zranění objevil i polský silák Mateusz Kieliszskowski. Mark Boyd, šéf závodu, se velmi nevybíravě, i když ne konkrétně rozpovídal na veřejnosti.

Závodníky rozhodně nečekal lehký závod:

  • Log Lift - 180 kg na opakování
  • Super Yoke - 450 kg na maximální vzdálenost
  • Farmer's Walk - 180 kg na 30 metrů
  • Chain Railway Carriage - tlačení kolejového vozíku (toto byla tajná disciplína)
  • Atlas Stones - od 110 do 200 kg

Log Lift

Log Lift o váze, kterou v našich končinách na závodě zvedl jediný muž, tedy 180 kg. Tady na závodě se jel na opakování. Obrovská dřevěná kláda nedala nikomu ze závodníků nic zadarmo. Přesto se body rozdělovaly a první a druhé místo obsadili vždy dva borci. Celkem 4 opakování zvládl Ukrajinec Oleksii Novikov a spolu s ním se o první místo dělil výborný tlakař Bobby Thompson. Druhé místo pak obsadili se třemi opakováními Mateusz Kieliszskowski a Aivars Šmaukstelis.

Super Yoke

Dát disciplínu, kdy závodník hodí na záda konstrukci bezmála půl tuny těžkou, přesněji 450 kg, to chce solidní nervy pořadatelů. Protože tímhle si závodníky můžou rovnou odpálit a zbytek závodu může být přehlídka zranění nebo únavy. V tomto případě se tak nestalo, všichni jsou profesionálové a dělají to, co mají. V disciplíně nejdále došel Mateusz Kieliszskowski, a to 71,1 metrů, v závěsu za ním Oleksii Novikov s 69,2 metry a třetí se umístil Konstantine Janashia na rovných 60 metrech.

Farmer's Walk

Disciplína u nás obecně známá jako kufry. Jenže tady závodníci nosili v každé ruce 180kg kufřík a hurá na cestu. Cílová laťka byla na konci dlouhé 30metrové tratě. Disciplínu ve stylu jeden proti jednomu vyhrál Mateusz Kieliszskowski proti Oleksiimu Novikovovi, tady ale bohužel nejsou známy oficiální časy, jen víme, že oba trasu dokončili pod 30 vteřin. Na třetím místě se umístil výborně připravený Gruzínec Konstantine Janashia.

Chain Railway Carriage

Toto byla tajná disciplína, kterou závodníci neznali předem. Poprvé se o ní dozvěděli až v den závodu, kdy o pár hodin před nimi závodily zástupkyně ženské poloviny populace, o nichž si napíšeme později. Hmotnost vozíku nebyla zveřejněna. Na startovní ploše byly koleje a na nich položený vozík naplněný obrovskými řetězy. Cílem bylo vozík tlačit až do cílové pásky. Nejlépe se to povedlo vynikajícímu Polákovi Kieliszkowskému s časem 25,34 vteřiny. Následoval ho ukrajinský borec Novikov s časem 29,11 vteřiny a třetí skončil Mohamad Ezatpor jen těsně za druhým s časem 29,15 vteřiny.

Atlas Stones

Poslední klasická a královská disciplína, normálně by člověk nepřemýšlel a přisoudil by prvenství nejlepšímu a nejrychlejšímu specialistovi na Atlasovy kameny, Britovi Tomovi Stoltmanovi, ten tady ale nezávodil. Pořadatelé si pro strongmany připravili celkem 10 kamenů v rozmezí vah 110 kg - 200 kg. Při hodnocení tentokrát začneme od třetího místa, všech 10 kamenů vysázel za 75 vteřin kanadský silák JF Caron a do poslední disciplíny nastupovali proti sobě Kieliszkowski s Novikovem. Novikov se zastavil u posledního kamene a nemohl jej vyložit na podstavec, nicméně velmi rychle se vzpamatoval a ten poslední tam dodal, navíc ve druhém nejrychlejším čase. Kieliszkowski se časově propadl a přišel tak o celkové prvenství.

Novikov tak v součtu bral největší počet bodů a tím získal titul World's Ultimate Strongman 2021. Mateusz kvůli ztrátě na Atlasech celkově obsadil druhé místo. Třetí skončil výborně závodící Aivars Šmaukstelis. Gratulujeme.

World's Ultimate Strongman 2021 - výsledky
pořadí jméno body celkem
1. Oleksii Novikov 45,5
2. Mateusz Kieliszkowski 44,5
3. Aivars Šmaukstelis 34,5
4. JF Caron 32,0
5. Konstanine Janashia 27,0
6. Bobby Thompson 26,5
7. Mohamed Ezatpor 18,0
8. Ervin Toots 17,0
9. Rauno Heinla 15,0
10. Ramin Farajnejad 12,0


World´s Ultimate Strongwoman 2021

Ten samý den, těsně před závodem mužů taktéž probíhal závod World's Ultimate Woman 2021. Na závodě se sešlo celkem 8 silných žen a holek a na rozdíl od chlapů zde byly i zástupkyně z Velké Británie. Disciplíny byly naprosto shodné s těmi mužskými, a to včetně tajné disciplíny, kterou chlapi poprvé mohli zahlédnout právě na ženském závodě. Lišily se pouze váhy.

  • Log Lift - 100 kg na opakování
  • Super Yoke - 300 kg na maximální vzdálenost
  • Farmer's Walk - 110 kg na 30 metrů
  • Chain Railway Carriage - tlačení kolejového vozíku (toto byla tajná disciplína) 
  • Atlasovy Stones - od 60 do 150 kg

Holky se se závodem popraly se vší vervou. Celkově zvítězila Annabelle Chapman z Velké Británie, následovaná Donnou Moore, také z Velké Británie, a třetí skončila Melissa Peacock z Kanady. Gratulujeme.

World's Ultimate Strongwoman 2021 - výsledky
pořadí jméno body celkem
1. Annabelle Chapman 32
2. Donna Moore 30
3. Melissa Peacock 29
4. Andrea Thompson 25
5. Cori Butler 21
6. Sandra Bradley 17
7. Jessica Fithen 14
8. Nadia Stowers 12Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie