Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

"Iron Biby" - nový světový rekord v Log Liftu

11.379 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

"Iron Biby" - nový světový rekord
v Axle Pressu

Víkend 18. a 19. září 2021 byl našlapaný událostmi ze strongman světa. Kromě souboje titánů, který se vlastně konal pouze s jedním titánem Hafthorem Bjornssonem, prestižního závodu World's Ultimate Strongman, kde se fantasticky vrátil Mateusz Kieliszkowski, nebo Giants Live v Glasgow, kde svou nadvládu opět potvrdili oba bratři Stoltmanové, se však také přepisovaly světové tabulky.

Rekordman "Iron Biby" - Cheick Sanou z Burkiny Faso opět bodoval a opět dokázal, že má nejsilnější ramena na světě. Před pár týdny přepsal historické tabulky tím, že překonal světový rekord Eddieho Halla v Axle Pressu, a nyní tedy i v Log Liftu. Dlouhých 6 let uběhlo od doby, kdy šampión šampiónů a čtyřnásobný World's Strongest Man Zydrunas Savickas, známý také jako "Big Z", vytvořil a pošesté překonal svůj vlastní rekord. Na Arnold Strongman Classic v Brazílii v roce 2015 zvedl své vlastní maximum o hmotnosti 228 kg.

Za tu dobu se jej snažilo překonat několik závodníků, mezi nimi byl sám Zydrunas Savickas, Eddie Hall, Luke Stoltman, Graham Hicks, několikrát také "Iron Biby". Až do tohoto víkendu rekord odolával. Nyní má ten nový hodnotu 229 kg a jeho držitelem je právě "Iron Biby".

Když hlavní rozhodčí, čtyřnásobný nejsilnější muž světa Magnus ver Magnusson odmávl platný pokus, tak se "Iron Biby" okamžitě začal radovat a po zahození logu okamžitě bouřlivě slavit. Z mého pohledu ten log zase tak moc pod kontrolou neměl a jeho levá ruka nevypadala stabilizovaně, ale rozhodčí pokus uznal a určitě měl lepší výhled než YouTube kameramani. Nicméně i tak obrovská gratulace Cheickovi k nadlidskému výkonu.

"Iron Biby" - rekordní Log Lift na Giants Live Glasgow 2021

Zde jen pro porovnání, oficiální český rekord v Log Liftu drží taktéž několik let Jiří Vytiska a ten má pro Českou republiku hodnotu 180 kg. Na jeho zdolání vypukl v posledních letech doslova hon, nicméně nikdo jej zatím na závodech nepřekonal.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

21.09.12:09R_K - Jsou to neuvěřitelný čísla a brutální sci-fi tlaková síla,..
21.09.11:24Muflon - Mám z toho stejný pocit. Prostě měl ten rekord překonat. N..
21.09.11:20Paulie02 - Levou ruku neměl vůbec propnutou. Nepochopitelně přesně v ..
20.09.23:13torturer - Oboje dvoje tam bylo. Tak nevím kde je problém
20.09.21:13Paulie02 - Je to hezký, že rekord překonal černoch a ještě k tomu z c..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie