Reklama:

Mistrovství Čech v klasickém (RAW) silovém trojboji dorostu a juniorů 2021 - reportáž

1.754 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Mistrovství Čech
v klasickém silovém trojboji dorostu
a juniorů 2021
- výsledky

V sobotu 11. září 2021 se ve Staňkově konal 5. ročník Mistrovství Čech v klasickém (RAW) silovém trojboji dorostu a juniorů. Organizačním týmem byl oddíl Fitness Staňkov. Sbor rozhodčích byl na tuto soutěž zvolen následovně, postranními rozhodčími byli Hana Takáčová a Jan Filo, hlavním rozhodčím byl Ivan Veselý. Přítomen byl navíc další rozhodčí David Kocourek z důvodu velkého počtu závodníků. Dohled nad celou soutěží jsem měla já, Petra Švadlenková, jako delegát.

Na soutěž přijelo pět dorostenek ve třech váhových kategoriích. V nejlehčí kategorii do 52 kg vyhrála Valentýna Štáchová z Doplnejch powerlifting výkonem 247,5 kg. Nazvedala stejně jako druhá závodnice, ale zvítězila díky nižší tělesné hmotnosti. Na dřep zvládla 92,5 kg, v bench-pressu zvedla 40 kg a v mrtvém tahu 115 kg. Těmito výkony získala i výhru v absolutním pořadí dorostenek. V kategorii do 57 kg získala zlato Anna Marková z SK Zlobr. Nazvedala 252,5 kg. Poslední kategorií byla kategorie do 69 kg, kde vyhrála domácí Štěpánka Radová, dokázala získat 257,5 kg. Jednalo se o její první soutěž.

Juniorek již bylo více. Soutěžilo deset děvčat v pěti kategoriích. V kategorii do 47 kg vítězka Veronika Linhartová stanovila hned několik národních rekordů. Zvládla nový rekord ve dřepu 75,5 kg, v mrtvém tahu 97,5 kg a v součtu 215,5 kg. Také se jednalo o její soutěžní premiéru. Nela Smetaníková v kategorii do 63 kg získala zlato za 227,5 kg. Taktéž se jedná o novou závodnici. Alžběta Michlová předvedla vynikající výkony v kategorii do 69 kg, získala zlato za 335 kg. Ve dřepu zvládla 127,5 kg, v bench-pressu 65 kg a v mrtvém tahu 142,5 kg. V nejobsazenější kategorii do 76 kg excelovala Valerie Velemanová, nazvedala 347,5 kg, za což jí právem připadlo zlato. A to nejen v kategorii, ale i v celkovém pořadí juniorek. V nejtěžší váhové kategorii nad 84 kg vyhrála Simona Škáchová, domácí závodnice nazvedala 312,5 kg.

Sedmnáct dorostenců soupeřilo v šesti kategoriích o cenné kovy. Tato soutěž byla zároveň důležitá jako nominační na mistrovství České republiky. Kategorii do 59 kg sice vyhrál Oliver Balážik, ale druhý Jan Široký ustanovil několik nových rekordů. Získal rekord ve dřepu za 167,5 kg a v bench-pressu za 110 kg. Nejobsazenější kategorii do 74 kg vyhrál nováček Šimon Falta, jeho výkon 520 kg mu vynesl i zlato v absolutním pořadí dorostu. Za vydatného fandění oddílových kolegů vyhrál kategorii do 83 kg Ondřej Slaba s 545 kg. Šimon Mitráš dokázal zvítězit v kategorii do 93 kg za 510 kg. Nejlepším v kategorii do 105 kg byl Vojtěch Loukota, zvládl nazvedat 547,5 kg. V nejtěžší kategorii nad 120 kg vyhrál domácí Dominik Fictum, nazvedal 412,5 kg.

Juniorů soutěžilo několikanásobně víc, přijelo čtyřicet jedna soutěžících v sedmi váhových kategoriích. V nejlehčí kategorii do 59 kg TaNam Majerský získal zlato s 405 kg. Deseti závodníky obsazenou kategorii do 74 kg dokázal vcelku výrazně pokořit Ondřej Houdek. Nazvedal rekordních 571 kg, kde získal rekord ve dřepu 226 kg. Filip Čáp suverénně vyhrál zlato s 572,5 kg, také za mohutného povzbuzování. V kategorii do 93 kg byly k vidění opravdu parádní výkony, například mrtvý tah 285 kg v podání vítěze kategorie Larse Lukeše. V součtu nazvedal 665 kg. Jakub Daněk byl sice v kategorii druhý, s výkonem 662,5 kg, ale díky nižší tělesné váze byl jeho výkon natolik dobrý, že si odnesl zlato za absolutní pořadí juniorů. Nejobsazenější kategorie, kde soupeřilo jedenáct soutěžících, byla kategorie do 105 kg. Zde si s konkurencí poradil Pavel Kurek, nazvedal na výhru 657,5 kg. V kategorii do 120 kg byly opět k vidění vyšší váhy v bench-pressu i mrtvém tahu, bronzový Michael Křížek zvládl zvednout 170 kg na bench-press a pokoušel se i o 300 kg na mrtvý tah. Vítěz kategorie Václav Vlk předvedl všemi svými pokusy zvýšení rekordu v bench-pressu, nyní má hodnotu 192,5 kg! Celkem nazvedal perfektních 720 kg. V nejtěžší kategorii nad 120 kg předvedl divákům podívanou Martin Valenta, všechny pokusy v soutěži měl platné. Ve dřepu zvládl 285 kg, v bench-pressu 180 kg a v mrtvém tahu 295 kg. To vše v součtu dalo 760 kg.

Soutěž probíhala bez průtahů i přes vysoký počet soutěžících. Ředitel soutěže Karel Rada vše zorganizoval na výbornou, připravil soutěžícím vhodné prostředí k podávání výkonů, krásné věcné ceny a originální trofeje pro absolutní pořadí.

Pro rozhovor jsem si vybrala vítěze kategorie do 120 kg Václava Vlka, reprezentujícího oddíl Fitness Jiskra Bílina.


Václav Vlk

Jsi spokojený se svým výkonem na soutěži?

Spokojený jsem, i když si myslím, že jsem měl určitě na lepší výkon. A to hlavně na mrtvém tahu, který se mi úplně nepovedl podle mých představ.

Co se na mrtvém tahu stalo? Nevypadalo to úplně těžké, nevydržel úchop?

No, mrtvý tah mě hodně zklamal, protože jsem zapsal jen první pokus a už u něj se mi natrhl mozol na levé ruce, a pak to šlo z kopce. Je to aspoň pro mě motivace ukázat na MČR juniorů to, na co bylo natrénováno, a zlepšit se.

Ale bench-press, to byla jiná písnička, několikrát jsi navýšil národní rekord. Je to oblíbená disciplína?

Bench-press se v poslední době stal mojí oblíbenou disciplínou a vidím na něm nejlepší progres i tím, že jsem navýšil i národní rekord.

Jak bys zhodnotil soutěž? I přesto, že bylo hodně závodníků, se vše zvládlo v dobrém čase. Ale pohled závodníka také může být trochu jiný.

Ve Staňkově závodím rád, pořadatel soutěže Karel Rada to měl zvládnuté perfektně. Jako závodník nemůžu nic vytknout.

Kolikrát týdně nyní trénuješ, jakým systémem a kdo je nejčastěji parťák?

Teď trénuji 4 - 5x týdně a nejčastěji je se mnou můj parťák Pavel Syrový, od kterého mám hodně cenných rad, a jsem i proto tam, kde jsem. A i trenérovi Františkovi Janákovi jsem vděčný za vše.

Jaké máš další sportovní plány?

Další hlavní sportovní plán je MČR v trojboji juniorů.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho dalších úspěchů.


Mistrovství Čech v klasickém (RAW) silovém trojboji dorostu a juniorů 2021
- fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
MartinG (21:08) • Absolútny súhlas s Mikuc, lepšie by som to nenapísal. Regana vidím v budúcnosti dosť vy...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Neutralni typ (20:37) • Nevim pripomina mi Kucla, je to tim jaky hype kolem nich komunita vytvorila a ja jej ne...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Mikuc (19:08) • Koukni na něj pořádně, má všechno, dokonce i lýtka!, žádný defekt, ani na něm žádná sva...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Neutralni typ (18:29) • Paradoxne nejvi prekvapili 212 borci, ne jen Clarida ale i Burton, ktery mohl byt klidn...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Neutralni typ (17:05) • Jinak kazdy v tom Grimesovi vidi nejaky megatalent, ale me neprijde, nevidim na nem nic...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie