Reklama:
Kupte 3x Protein Break a máte mléčnou rýži ZDARMA!
Akční cena na oblíbený Protein Break a skvělý dárek k tomu! Více zde.

Shaw Classic 2021 - reportáž a výsledky

2.601 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Konec prázdnin patřil v americkém Coloradu k těm nejrušnějším. Většina profesionální světové špičky strongman sportu se sešla v městečku Estes Park. Tentokrát ne u Briana Shawa doma, respektive v jeho horském sídle, ale v místní sportovní hale. Konal se zde další ročník Shaw Classic.

Celý závod byl rozdělen po vzoru velkých akcí do dvou dnů na 27. a 28. srpna 2021. Místní diváci, ale i všichni ti, kteří přijeli odjinud, stejně tak jako lidé s předplatným v Shaw Clubu, mohli sledovat jedny z nejsilnějších borců naší planety. Na startovní listině se střídalo jedno velké jméno za druhým. Na "svých" závodech se samozřejmě předvedl sám Brian Shaw, legenda strongman sportu, 4x nejsilnější muž světa a americký obr, kromě něj se po pár letech na kolbišti objevil snad největší Brianův rival, 4x nejsilnější muž světa, litevský silák a matador strongman sportu Zydrunas Savickas a diváci si mohli tu rivalitu vychutnat znovu. Kromě nich se tu blýskla i další velká jména jako Pritchett, Shivlyakov, Janashia, Bishop, Mitchell a další, startovní pole čítalo celkem 16 borců.

Druhým jménem Briana Shawa je preciznost. S vervou a energií, kterou vložil do přípravy závodů, by mohl vzlétnout až na Měsíc. Perfektně a megalomansky připravené závody nadchly snad všechny závodníky, diváky a ostatní, kteří se k nim připletli. Vším, co Brian dělá, dokazuje, že je perfekcionista. Každý detail byl přesně rozplánován a fungoval.

Pro závodníky bylo připraveno celkem osm těžkých disciplín, kde se jich spousta jela na maximum, a ne jen na čas. Každý den čekaly borce čtyři. Jak se s nimi popasovali?

Max Log Lift

Začít kládou na maximální hmotnost, to chce odvahu, většinu závodníků tím odvaříte a mohli by pak být silně unavení. Na druhou stranu není rychlejší způsob, jak dostat diváky do varu. Za silného aplausu se strongmani na kládě střídali jeden za druhým. Bylo zde ale právě vidět, že se nechtějí odvařit hned na začátku. Disciplínu vyhráli Trey Mitchell III a Bobby Thompson, kteří shodně dali 206 kg. Druhý v pořadí skončil výtečný tlakař Graham Hicks s pokořeným logem s rovnými 200 kg. Třetí místo brali shodně Zydrunas Savickas a JF Caron, když dostali nad hlavu 191 kg.

Super Yoke

Krásná disciplína, která by neměla chybět na žádném závodu. Závodníci přenášeli 508 kg těžký Super Yoke na 20 metrů, časový limit byl 75 vteřin a mohli Super Yoke jednou položit. Pokud položili podruhé, počítal se čas. Nejrychleji proběhl cílem Evan Singleton v čase 30,61 s. Druhým místem ukázal Trey Mitchell, že se s ním musí počítat i v celkovém pořadí. Třetí místo bral obr z Gruzie Konstantine Janashia.

Bag Toss

Přehazování pytlů bylo letos, ale i vloni k vidění na našich domácích závodech. Hlavně v Brně, kde kluci pytle vlastní, a k nim si nechali udělat i konstrukci pro laťku. Letos pak také v Golčově Jeníkově, kde byla disciplína vylosována. Divácky atraktivní, ale vzhledem ke zkušenostem závodníků velmi nevyzpytatelná, tedy u nás. V házení kettlebellem, sudy nebo pytli je známý převážně Brian Shaw, který drží nebo držel několik rekordů. Závodníci házeli celkem 8 pytlů v rozmezí 22 - 30 kg. Nejrychlejší, komu se podařilo naházet všech 8 pytlů, a to v čase 28,25 s, byl Maxime Boudreault, druhým se stal právě Brian Shaw a třetí a poslední, kdo přehodil všechny pytle, byl JF Caron. Bohužel po této disciplíně musel odstoupit Rus Mikhail Shivlyakov.

Car Squat

První soutěžní den uzavíraly dřepy. Tedy v době, kdy byli všichni již zrušení, unavení a rozložení, tak Brian naordinoval dřepy. Každý z borců si musel sáhnout na samotné dno svých fyzických i psychických sil. Pro doslova famózní závěr strongmani dřepovali 375,5 kg. Nejvíce sil za celý den vydrželo Kevinu Fairesovi, který nasázel úctyhodných 20 opakování, na dalším, děleném místě se umístili hned tři borci se shodným počtem dřepů - 16. Byli to Trey Mitchell, JF Caron a Brian Shaw.

Max Hummer Tire Deadlift

Proč se držet při zemi, tady zvedají ti nejlepší na světě. S touto větou začal druhý den. Mrtvý tah na maximum, tentokrát nešlo o klasický deadlift, ale o jeho variantu zvanou Hummer Tire Deadlift, kde byl Brian opět dlouhou dobu nepřekonaným rekordmanem. První disciplínu druhého dne vyhráli shodně JF Caron a Adam Bishop, který tím dost překvapil, protože startovní pole bylo plné excelentních deadlifterů. Oba pozvedli 524 kg. Další místo obsadili shodně Mitchell, Hicks a Peňa s výkonem 499 kg. Druhý den už bohužel diváci nemohli sledovat výkony "Big Z", Zydrunas již nenastoupil. Ne úplně zaléčené zranění se navíc podepsalo na výkonu Jerryho Pritchetta, který zůstal daleko za svými možnostmi.

Wheel Barrow + Arm-Over-Arm Medley

A protože většina disciplín byla statická, tak teď přišel na řadu běh. Závodníci měli kolečko, na to nakládali náklad a běželi k čáře, následně vzali závaží a vytahovali jej do výšky. Nejlépe se se vším popasoval Evan Singleton za 58,71 vteřin, druhý skončil Kevin Faires s časem 73 vteřin a třetí Brian Shaw, kterému uteklo stříbro o 1,85 vteřiny.

Circus Dumbbell

Z této disciplíny by měl jistě radost náš Lukáš Patera, zvedala se obří jednoručka o hmotnosti 109 kg na čas, a to s limitem 75 vteřin. Velmi oblíbená disciplína pořadatelů, ale velmi nevyzpytatelná z pohledu závodníků. Na čince stačí jiný úchop, jinak řešené závaží a vše je jinak. Závěr soutěže patřil Evanu Singletonovi, protože i zde zvítězil - se 7 opakováními. Druhé místo ukořistil Trey Mitchell a upevnil své vedení v závodě. Třetí místo bral JF Caron, který poslední dva roky podává stabilní a velmi dobré výsledky snad ve všech disciplínách.

Atlas Stones

Jaký jiný závěr by na velké mezinárodní soutěži mohl být než Atlasovy kameny? Žádný, jsou to Atlasovy kameny. Závodníci se potýkali s pěti kameny od 150 do 205 kg. Opět fajnová disciplína, které svého času kraloval právě Brian Shaw, ten ale tentokrát disciplínu nevyhrál. Brian Shaw s časem 33,09 s skončil na druhém místě. A jelikož víme, že Tom Stoltman na závodech nebyl, tak ani on nevyhrál, i když je králem všech Atlasů a drží snad všechny světové rekordy okolo nich. Ne zcela překvapivě zvítězil Trey Mitchell s časem 28,04 s. Třetí místo bral Kevin Faires s časem 36,60 s.

Bylo dobojováno, výsledky byly sečteny. Vloni zvítězil Brian a letos to podle výčtu disciplín vypadalo, že si odnese vítězství také. Bohužel se tak nestalo. Ale divák si mohl užít souboj králů Brian versus Zydrunas a bylo super to sledovat. Škoda, že "Big Z" závod nedokončil. Titul šampióna na Shaw Classic 2021 zaslouženě letos získal Trey Mitchel III, závodník, který již zkušenosti má, dokonce na sebe svými výkony upozornil, ale vždy mu něco chybělo, aby dominoval, a to se mu tentokrát povedlo. Gratulujeme. Stříbro bral pořadatel Brian Shaw a třetí skončil výborně připravený JF Caron.

Závody byly moc hezky koukatelné, velmi dobře a detailně připravené. Hlavním rozhodčím nebyl nikdo jiný než čtyřnásobný nejsilnější muž světa a hlavní rozhodčí všech velkých závodů Magnus ver Magnusson. Za sebe mohu říci, že už teď se těším na další ročník.

Shaw Classic 2021 - výsledky
pořadí jméno body celkem
1. Trey Mitchell III 104,5
2. Brian Shaw 101,5
3. JF Caron 99,0
4. Kevin Faires 83,0
5. Evan Singleton 80,0
6. Bobby Thompson 75,5
7. Adam Bishop 74,0
8. Maxime Boudreault 70,0
9. Aivars Šmaukstelis 69,0
10. Konstantine Janashia 60,0
11. Graham Hicks 56,5
12. Zydrunas Savickas 36,0
13. Gabriel Rhéaume 32,0
14. Gabriel Peňa 29,5
15. Jerry Pritchett 23,0
16. Mikhail Shivlyakov 22,5Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínDavid Bednář - trénink nohou před Arn...
torturer (22:52) • Uživatel squatinho98…u posledního videologu Milana Šádka jsi psal, že na multipressu dř...
magazínIFBB European Cup 2021 - kompletní vý...
petrpolak (14:43) • Boris Pavlovič zbytečně nevyužívá svůj potenciál, když kategorii vozíčkářů nechal netkn...
magazínJaroslav Jeníček - trénink zad a bice...
torturer (09:37) • Taháme
magazínMartina Sletsjoee - trénink zad a noh...
fobo (00:11) • tvl kategorie physique masters. Moc trapnějších věcí ve fitness už nemáme, než starší p...
magazínJaroslav Jeníček - trénink zad a bice...
Valasekjakub123 (22:37) • To nafoukly břicho to je fakt hnus! Kazí to celej dojem jestli si toho rozhodčí vsimnou...
NOVÉ INZERÁTYpráce Trenér / clever fit Fitness Coac...
Clever fit s více jak 400 pobočkami v Evropě přichází do Ostravy a hledáme právě vás: Osobní tren...
práce Trenér na HPP
Do našeho týmu hledáme nového kolegu na pozici trenér-obsluha baru a balneo provozu. Licence: Ins...
bazar Časopisy Muscle & Fitness (1992-2004)
Daruji hromadu časopisů Muscle & Fitness z let 1992-2004. Nejvíce čísel za sebou je z let 1993 a 2003. Osobní předání v Praze u Náměstí Míru. Pokud byste chtěli nějaké konkrétní číslo, tak napište.
seznamka Osud a život
Hledám holku se sport postavou, s humorem, s citem a rozumem, milující život. Holku která si nest...
seznamka Najdu tě?
Hledám ženu,nejlépe České Budějovice a okolí,se zájmy v posilování,relaxování,dobrém jídle a obča...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie