Protein Smart Whey v akci 1+1
Na výběr ještě 6 příchutí, dvě z nich se dnes vyprodají. Více zde.

Strongman Šternberk 2021 - reportáž a fotografie

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Martin Motáň] V sobotu 28. srpna 2021 uspořádal zkušený a mezi strongman komunitou známý a oblíbený Strongman tým Morava svůj v pořadí druhý závod, a to Strongman Šternberk 2021. Letos šlo už o 9. ročník. A protože k silným chlapům patří také velká srdce, je akce každoročně spojena aspoň s malou dávkou dobročinnosti. Tento rok se Strongman tým Morava rozhodl podpořit nemocnou Adélku z Mladějovic a její rodinu formou prodeje občerstvení a triček a vydražením "závodního" trika s podpisem vítěze.

Závod zahájil za město Šternberk Leo Czabe a mohla tak odstartovat první disciplína. A ta byla Super Yoke s váhou 340 kg. Trasu dlouhou 2x 15 m zvládl s časem 30,06 sekund Martin Rambousek, což byl výkon na 3. místo v této disciplíně. O něco lépe trasu prošel Vít Rozlivka - 28,84 sekund. A 22,84 sekund byl vítězný čas favorita letošní sezóny Honzy Pěluchy.

Následovala obří gumová potvora - Tire Flip s váhou 450 kg. Že není pneumatika jako pneumatika, i když mají třeba stejnou váhu, se přesvědčili všichni závodníci na vlastní kůži. Nejlépe si vedli se třemi otočkami Vít Rozlivka a Bedřich Jochim a podělili si body za 1. a 2. místo. Dvě otočky pak zvládl Honza Pělucha. Další závodníci už dali jen po jedné otočce, dvěma se nepodařilo vůbec pneumatiku otočit a bohužel zde došlo ke zranění Martina Rambouska ve formě utržené achilovky a ještě v týž den proběhla operace. Přejeme Martinovi brzké uzdravení.

Kufry o hmotnosti 140 kg prověřily závodníky a jejich stisk jako třetí v pořadí. Trať byla 30 m s otočkou po 15 metrech. Otočku a celou trať však dal pouze jediný závodník a nebyl to nikdo jiný než Honza Pělucha, a to za 27,28 sekund. Víťa Rozlivka který se zvládl také otočit, ušel v časovém limitu 60 sekund 25,34 m. Těsně za otočkou po 15 metrech skončil Přemysl Skoták.

Následné ocelové klády o hmotnosti 125 kg byly asi vážně už hodně, jelikož nějaký ten výraz dokázali pouze dva závodníci, a to Bedřich Jochim a Honza Pělucha - 3x. Ostatní si bohužel nepřipsali ani bod.

Sáně a v létě? Proč ne. 320kilové čekal jako poslední disciplína. Bylo po dešti a mohlo se zdát že by mohl být problém s klouzáním bot. Organizátoři však urputně z dráhy vymetali vodu a ukázalo se že mokrý povrch pomohl saním lépe klouzat. Všichni celou trať 15 metrů zvládli pod 60 sekund. Bedřich Jochim dotáhl sáně za 15metrovou hranici za 35,34 sekund jako třetí v pořadí. Za 32,84 sekund to dokázal Petr Lněnička a utržil tak velmi cenné body za 2. místo v této disciplíně. O 2,5 vteřiny jej však předběhl favorit závodu Honza Pělucha, jeho čas byl 30,38 sekund. Celý závod byl organizačně velice kvalitně uspořádán a jak závodníci, tak diváci si přišli na své. V přestávkách mezi disciplínami diváci vyzkoušeli a potěžkali nářadí a proběhla soutěž v držení ocelového 10kg kladiva v předpažení na čas.

Strongman Šternberk 2021 tedy vyhrál s počtem 37,5 bodů Honza Pělucha a už se těší, až příští sezónu ukáže své výkony v profi divizi. Na druhém místě se umístil nováček letošní strongman sezóny Bedřich Jochim s počtem 24 bodů. A jako třetí skončil Víťa Rozlivka, který měl delší pauzu, a dokázal tak, že se jde vrátit s grácií. Další v pořadí najdete v tabulce.

Po vyhlášení vítězů organizátoři nechali Honzou Pěluchou podepsat stejné triko jako to, ve kterém se závodilo, a moderátor Milan Hebelka začal s jeho dražbou. Tričko se podařilo vydražit za krásných 2000 Kč, za což patří obrovský dík. Tato částka tak byla připsána k celkové hodnotě na stánku a celkem tedy bylo vybráno 32.500 Kč! A Honza pak ještě Adélce věnoval svou medaili.

Děkujeme všem za dobré srdce a za to, že jste podpořili dobrou věc a že jste dorazili i při dešťové přeháňce. Velké poděkování také patří Lence Lhotské a holkám, které se prodejnímu stánku věnovaly. Strongman tým Morava ví, co dělá, a dělá to srdcem a je to vidět na každém jejich závodě. V neposlední řadě díky všem sponzorům akce. Bez vás by to vůbec nešlo: město Šternberk, MKA service, podlahářství Jaroslav Lakomý, JK Tool, Hsport, Michal Šindler, Optika Jarka Korcinová, Prefa Pecina, barvy laky Šternberk, Autoškola A"3" Olomouc. Díky!