Reklama:
Legendární Matrix protein opět v akci!
Spousta příchutí a luxusní láhev ZDARMA! Více zde.

Mistrovství ČR v klasickém (RAW) silovém trojboji družstev 2021 - reportáž a fotogalerie

3.735 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Mistrovství České republiky družstev
v klasickém silovém trojboji 2021
- výsledky

V sobotu 31. července 2021 se v Plzni konal 1. ročník Mistrovství České republiky družstev v klasickém (RAW) silovém trojboji. Organizačním týmem byl Výkonný výbor ČSST. Sbor rozhodčích byl na tuto soutěž zvolen následovně, postranními rozhodčími byli Michal Krček a Marián Přibyl, hlavním rozhodčím byla Hana Takáčová. Dohled nad celou soutěží jsem měla já, Petra Švadlenková, jako delegát.

Nastoupilo proti sobě dvanáct čtyřčlenných družstev v souboji o cenné kovy a prestiž. Nejúspěšnější oddíly z nominačních soutěží zde měly dokonce i dvě družstva. Jednalo se o oddíl Doplnejch powerlifting a SK Zlobr.

Probíhal velký souboj nejen mezi družstvy, ale i o národní rekordy. Několik závodníků zejména z medailových družstev zde dosáhlo rekordů v jednotlivých disciplínách díky svým výborným výkonům. Protože i na tomto šampionátu lze dle standardních podmínek zvyšovat rekordy jednotlivců.

David Lupač z Doplnejch zvýšil rekord v bench-pressu RAW v kategorii nad 120 kg na hodnotu 243,5 kg. Jeho týmový kolega Radek Pospíšil zvýšil rekord mužů do 120 kg ve dřepu, a to na 293 kg. Radek se ale neradoval dlouho. Vzápětí závodník družstva B Strong Powerlifting Team "A" ukořistil Radkův rekord, i když celkově bylo družstvo čtvrté. Jednalo se o Vojtěcha Nováčka, ve dřepu vytvořil nový rekord na hodnotě 293,5 kg v kategorii do 120 kg. Ale největší žně rekordů proběhly v týmu Sporting Apis Praha. Vít Okrouhlý překonal rekord v mrtvém tahu v kategorii do 105 kg, zvedl 315 kg. Milan Štěpáník taktéž pokořil rekord v tahu, ale v kategorii do 83 kg, a zvládl 311,5 kg, rovněž ještě v součtu, a to 721,5 kg. Martin Hladík byl také úspěšný v mrtvém tahu, rekord mužů do 74 kg má tedy nyní hodnotu 272,5 kg. A Martina Malzová byla, co se týká rekordů, nejúspěšnější, opakovaně zvyšovala již svoje stávající rekordy žen do 57 kg ve dřepu, mrtvém tahu a součtu. Nakonec mají tedy hodnotu 140 kg ve dřepu, 175 kg v mrtvém tahu a v součtu 382,5 kg.

Co se týká pořadí družstev, probíhal největší souboj mezi Doplnejch powerlifting "A" a Sporting Apis Praha "A". Závodníci Doplnejch v součtu nazvedali 3161,5 kg, což bylo ve Wilksových bodech 1861,85. Apis se nenechal zahanbit, v přepočtu získal 1825,94 Wilksových bodů za 2459 kg. Doplnejch je tedy porazily o necelých 36 bodů. Třetí místo mělo již mírný odstup. Bronz získalo družstvo PWL Vision Nutrition "A", nazvedali 2607,5 kg, což udělalo 1763,49 Wilksových bodů.

Čtvrté a páté místo od sebe dělilo pouze pár Wilksových bodů. Čtvrté místo nakonec získal tým B Strong Powerlifting Team a jen kousek pozadu získalo páté místo družstvo SK Zlobr. Šesté až deváté místo taktéž nedělil příliš velký bodový rozdíl. Všechna tato družstva měla více než 1600 Wilksových bodů. Poslední tři družstva měla již výrazně nižší bodové ohodnocení.

Soutěž se dle referencí závodníkům líbila. Probíhala totiž v kongresovém sále Parkhotelu v Plzni, kde je příjemné prostředí. Zároveň bylo využito k soutěži masivní vybavení značky Rogue, které dosud u nás na soutěžích k vidění nebylo.

Pro rozhovor jsem si vybrala vedoucího vítězného družstva Doplnejch powerlifting "A" Davida Lupače.


David Lupač

Předpokládám, že s vítězstvím družstva jsi spokojen. Jsi stejně tak spokojen i s výkony svými i týmových kolegů?

Ano, s výsledkem áčka jsem velmi spokojen, líbilo se mi nasazení a jasný směr jít za vítězstvím celou přípravu a celý závod. Snažím se ve svých závodnících tuto mentalitu budovat a ukazuje se, že je to správný směr. V béčku jsme měli tři méně zkušené závodníky a ti ještě musí pracovat. Chtěl bych pogratulovat soupeřům, zejména Apisu Praha, se kterými jsme bojovali už na oblasti a i teď na republice, jsou to výborní závodníci a to, co předvedli na mrtvole, kdy všichni šli na rekordy v tahu, bylo hustý.

Je v tomto závodním týmu někdo, kdo tě vysloveně překvapil tím, co nazvedal? A všechny trénuješ ty, nebo ti s tím někdo pomáhá?

Já jsem se všemi svými závodníky v kontaktu, pořádáme společné tréninky, soustředění a měli jsme i interní oddílové závody, takže mě těžko překvapí. Už to v týmu nemáme tak, že bych všechny trénoval jenom já, ale máme to více rozděleno. Například Míra Nečas je produktem #Doplnejch výzvy 2020 a toho má na starost Žeňa Sičevskyj, který ho výborně připravil. Další, kdo u nás v týmu připravuje závodníky, je Kryštof Veber, který připravoval Víťu Rosíka.

Vůbec jsem nepostřehla, že Radek Pospíšil je v oddílu Doplnejch, jak dlouho už za vás soutěží?

Radek k nám přestoupil na začátku roku 2020 a závodil s námi už na oblastním mistrovství družstev v Sedlčanech. Líbí se mu to, jak to děláme, a to, že chceme být nejlepší.

Zvýšil jsi opět rekord v bench-pressu. Šel jsi na jistotu, nebo to bylo milé překvapení?

Vůbec jsem to neplánoval, šel jsem přípravu tak, abych byl dost dobrý na to, že budu rozdílový závodník pro tým, což se nakonec povedlo. Trochu mě mrzí nedotažená mrtvola 350,5 kg, na to musím ještě trochu potrénovat, zejména úchop.

Jakou cítíš formu na brzký šampionát ve Švédsku, kolikrát týdně aktuálně trénuješ?

Trénuji standardně pětkrát týdně v mojí posilovně Eagle Fitness, kde se připravuji společně s týmem, a máme tady nejlepší možné podmínky. Co se týká formy, tak uvidíme. Když vydrží zdraví, tak by to mohlo být fajn a mohl bych něco nazvedat.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho dalších úspěchů.


Mistrovství České republiky v klasickém (RAW) silovém trojboji družstev 2021
- fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie