Reklama:
100 % Whey Protein - akce 2250 g + 400 g
Vybírejte z 12 příchutí! Více zde.

Highland Games Česká Třebová 2021 - reportáž a fotografie

11.653 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Ostatní sporty

[Text: Martin Johánek] V sobotu 17. července se na louce vedle restaurace Na Horách v České Třebové konalo třetí kolo národní ligy horalských her, které pořádal Zdenda Hurt, velký nadšenec a zkušený závodník. Počasí vyšlo na jedničku, což v kombinaci s netradičností této sportovní události přilákalo na perfektně připravenou louku početnou skupinu diváků, kteří potleskem odměnili každý povedený výkon závodníků. A že těch povedených výkonů bylo k vidění celkem dost.

V kategorii mužů dle očekávání kraloval Vladislav Tuláček, který předvedl i na svůj světový standard povedené výkony a s přehledem bez ztráty kytičky zvítězil. Na druhém místě se umístil jeho svěřenec a budoucí naděje tohoto sportu Honza Smrčka, který se závod od závodu zlepšuje, a kdo ví, třeba jednou i Vláďu pořádně prožene. Třetí pozici pak bral stotřicetikilový pořízek Daniel Zach.

V kategorii mužů nad 40 let byla situace na čele o poznání vyrovnanější. O prvenství se přetahovali dva velcí rivalové, jejichž vzájemné soupeření a hecování bývá ozdobou každých her, na kterých se tito dva borci sejdou. Jmenovitě se jedná o pány Bořivoje Procházku s přezdívkou "Bivoj" a Jirku Váchu, kterému nikdo neřekne jinak než "Medvěd". Už dle přezdívek lze vytušit, že se úplně nejedná o muší váhu. Nakonec byl letos poprvé úspěšnější první jmenovaný a po předvedených výkonech po zásluze zvítězil. Třetí místo letos zatím vždy patří Mírovi Tomkovi.

Ženy se bohužel sešly jen dvě, a tak jejich vzájemné měření sil nemělo dlouhého trvání. Z vítězství se nakonec radovala Natálka Kroftová před Lenkou Strolenou. Doufáme, že příště se děvčat sejde více a předvedou se nám v plné kráse.

Na výkony a body se můžete podívat níže v tabulkách. Nezbývá než konstatovat, že akce to byla velice zdařilá, a poděkovat pořadateli, rozhodčím, závodníkům za předvedené výkony, ale také divákům, kterých se sešlo na české poměry opravdu hodně, a pozvat všechny na další hry, které se uskuteční 7. srpna ve Strážově u Klatov. Pozvánka bude ještě zveřejněna. Těší se na Vás čeští horalové!


Highland Games Česká Třebová 2021 - výsledky


Highland Games Česká Třebová 2021 - fotografie


Foto:
Luboš Kozel, Radek Horák


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie